لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=4170

Raspberry Pi Pico W: پلتفرم IoT 6 دلاری شما

هشدار محصول جدید! در ژانویه سال گذشته، ما Raspberry Pi Pico 4 دلاری را راه اندازی کردیم، اولین محصول ما که بر اساس سیلیکون طراحی شده در اینجا در Raspberry Pi طراحی شده است. در قلب آن میکروکنترلر RP2040 قرار دارد که بر اساس فرآیند 40 نانومتری کم مصرف TSMC ساخته شده و دارای دو هسته 133 مگاهرتزی Arm Cortex-M0+، 264 کیلوبایت SRAM روی تراشه و زیرسیستم ورودی/خروجی قابل برنامه ریزی منحصر به فرد ما است.

از زمان عرضه، ما نزدیک به دو میلیون برد Pico فروخته ایم و RP2040 راه خود را به تعداد زیادی از محصولات شخص ثالث پیدا کرده است. ما همیشه معتقد بودیم که RP2040 برای کاربردهای تجاری و صنعتی مناسب است، اما کمبود جهانی نیمه هادی ها سرعت پذیرش را بسیار افزایش داده است. امروزه با وجود میلیون‌ها واحد در دسترس، و خط لوله ده‌ها میلیون دستگاه دیگر، مهندسان طراح که توسط تامین‌کنندگان فعلی‌شان ناامید شده‌اند، بهانه‌ای عالی برای آزمایش دارند.

با Raspberry Pi Pico W. آشنا شوید

هسته های سریع، حافظه بزرگ و رابط انعطاف پذیر، RP2040 را به یک بلوک طبیعی برای برنامه های اینترنت اشیا (IoT) تبدیل کرده است. اما Pico خود یک ویژگی گمشده آشکار برای IoT دارد: روشی برای اتصال به شبکه. در حال حاضر، این در حال تغییر است.

مورب جلوی سمت بالا قهرمان Pico H
و این هم Raspberry Pi Pico H

امروز سه عضو جدید خانواده پیکو را معرفی می کنیم. Raspberry Pi Pico W 6 دلار قیمت دارد و شبکه بی سیم 802.11n را به پلتفرم Pico می آورد و در عین حال سازگاری کامل پین را با برادر بزرگتر خود حفظ می کند. Pico H (5 دلار) و Pico WH (7 دلار) سرصفحه‌های از پیش جمع‌شده را اضافه می‌کنند، و جدید ما کانکتور اشکال زدایی 3 پین، به ترتیب به Pico و Pico W. Pico H و Pico W امروز در دسترس هستند. پیکو WH در ماه آگوست دنبال خواهد شد.

RP2040: یک بلوک ساختمانی طبیعی

ما با دوستان خود در Infineon کار کرده ایم تا آنها را اضافه کنیم CYW43439 تراشه بی‌سیم به Pico W. مانند همه بردهای Raspberry Pi مدرن، مدار رادیویی در یک قوطی محافظ فلزی محصور شده است و هزینه‌های انطباق را برای مشتریانی که می‌خواهند آن را در محصولات خود ادغام کنند، کاهش می‌دهد.

خوانندگان چشم عقابی از برگه های اطلاعات متوجه می‌شوید که CYW43439 از بلوتوث کلاسیک و بلوتوث کم‌انرژی پشتیبانی می‌کند: ما بلوتوث را در Pico W در هنگام راه‌اندازی فعال نکرده‌ایم، اما ممکن است در آینده این کار را انجام دهیم.

نرم افزار و مستندات

برای توسعه دهندگان C، نسخه امروزی Pico SDK شامل پشتیبانی از شبکه های بی سیم است. پشته شبکه در اطراف ساخته شده است lwIPو از libcyw43 از Damien George (از شهرت MicroPython) برای برقراری ارتباط با تراشه بی سیم استفاده می کند. به‌طور پیش‌فرض، libcyw43 برای استفاده غیرتجاری مجوز دارد، اما کاربران Pico W و هر کس دیگری که محصول خود را در حدود RP2040 و CYW43439 می‌سازد، از مجوز استفاده تجاری رایگان بهره می‌برد.

کاربران MicroPython می توانند نسخه به روز شده را دانلود کنند تصویر UF2 با پشتیبانی شبکه برای Pico W. من عاشق این هستم که چگونه با هم ترکیب شده است: اتصال کابل USB، باز کردن پایانه سریال، تایپ کردن:

import network

wlan = network.WLAN(network.STA_IF)
wlan.active(True)
print(wlan.scan())

در REPL، و دیدن لیستی از نقاط دسترسی در دسترس، احساس فوق العاده فوری دارد.

این میان‌افزار UF2 که ما برای Pico W در دسترس قرار می‌دهیم، یک ساخت مجزا از میان‌افزار موجود MicroPython برای برد اصلی Pico ما است. ما تغییرات را در قسمت اصلی آپدیت خواهیم کرد مخزن MicroPython به زودی پس از راه‌اندازی، اما از آنجایی که MicroPython دارای باینری‌های جداگانه بر اساس هر برد و نه بر اساس معماری است، همیشه دو نسخه سیستم‌افزار UF2 مجزا در آینده وجود خواهد داشت. یکی برای پیکو، دیگری برای پیکو دبلیو.

تصویر خط کش سازگاری Pico W
فوق العاده کوچک

راهنماهای شروع کار برای C و MicroPython، و همچنین پیوندهایی به اسناد سطح API، به شما را آنلاین کند در بخش میکروکنترلرهای سایت مستندات ما موجود است. طی یکی دو ماه آینده، نسخه‌های نمایشی و مستندات بیشتری را ارائه خواهیم کرد تا به شما کمک کنیم بیشترین استفاده را از Pico W خود ببرید.

ما فوق‌العاده در مورد Pico W هیجان‌زده هستیم و نمی‌توانیم منتظر بمانیم تا ببینیم با آن چه می‌سازید. شما می توانید خود را از اینجا سفارش دهید.

وام

مانند تمام محصولات رزبری پای، پیکو دبلیو یک تلاش تیمی بوده و از استعدادهای افراد از سراسر سازمان استفاده می کند. اعتبار خاص به دلیل سخت افزار دومینیک پلانکت است. لیام فریزر، دیمین جورج، پیتر هارپر، و گراهام ساندرسون برای نرم افزار. راجر تورنتون و تام وستکات برای انطباق و مهندسی آزمایش؛ و Alasdair Allan و Andrew Scheller برای مستندات. در Infineon، گراهام اسمیت پشتیبانی ارزشمندی را در طول برنامه توسعه ارائه کرده است.

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.