لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=4241

فیسبوک برای مقابله با «بادهای مخالف» کارکنان کمتری استخدام می‌کند

30 ژوئن (رویترز) – مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیس‌بوک و متا پلتفرمز (META.O) برنامه‌های خود را برای استخدام مهندسان در سال جاری حداقل 30 درصد کاهش داده است. .

زاکربرگ در جلسه هفتگی پرسش و پاسخ کارمندان به کارگران گفت: «اگر مجبور بودم شرط‌بندی کنم، می‌توانم بگویم که این ممکن است یکی از بدترین رکودهایی باشد که در تاریخ اخیر دیده‌ایم.»

زاکربرگ گفت که Mets هدف خود برای استخدام مهندسان در سال 2022 از برنامه اولیه برای استخدام ۱۰ هزار منهدس جدید به حدود 6000 تا 7000 نفر کاهش داده است.

متا در ماه گذشته وقفه های استخدامی را به صورت گسترده تایید کرد، اما ارقام دقیق قبلاً گزارش نشده بود.

او گفت که علاوه بر کاهش استخدام، این شرکت در پاسخ به فرسودگی و “افزایش حرارت” در مدیریت عملکرد برای از بین بردن کارکنانی که قادر به دستیابی به اهداف قابل پیشفرت نیستند، پست های خاصی را خالی می گذارد.

زاکربرگ گفت: «در واقع، احتمالاً تعدادی از افراد در شرکت هستند که نباید اینجا باشند.»

«بخشی از امید من با بالا بردن توقعات و داشتن اهداف تهاجمی تر، و فقط کمی بالا بردن اشتیاق و حرارت کارکنان است، این است که فکر می کنم برخی از شما ممکن است تصمیم بگیرید که این مکان برای شما نیست و این انتخاب خود شما باشد» زاکربرگ گفت.

بر اساس یک یادداشت داخلی که روز پنجشنبه به دست رویترز رسید، این شرکت فناوری و رسانه اجتماعی در حال آماده شدن برای نیمه دوم سال است زیرا باید با فشارهای کلان اقتصادی و ضربه‌های حریم خصوصی داده ها به تجارت تبلیغات خود مقابله کند.

مدیر ارشد محصول کریس کاکس در این یادداشت نوشت که شرکت باید “بی رحمانه تر اولویت بندی کند” و “تیم های لاغرتر، ضعیف تر و بهتر را مجزا کند.”

کاکس نوشت: “باید تاکید کنم که ما در اینجا در شرایط جدی هستیم و بادهای مخالف شدید است. ما باید در محیطی با رشد آهسته تر، بدون عیب و نقص عمل کنیم، جایی که تیم ها نباید انتظار استخدام عظیم مهندسان و بودجه‌های جدید را داشته باشند.”

یکی از سخنگویان متا در بیانیه‌ای گفت: این یادداشت “در نظر گرفته شده است تا بر اساس آنچه قبلاً در درآمدهای عمومی در مورد چالش هایی که با آن روبرو هستیم و فرصت هایی که در اختیار داریم، صحبت کرده ایم، جایی که ما انرژی خود را برای رسیدگی به آن صرف می کنیم.”

این دستورالعمل، جدیدترین پیش‌بینی تقریبی است که از سوی مدیران متا ارائه شده است، که پیش از این در مواجهه با کاهش فروش تبلیغات و رشد کاربران، به کاهش هزینه‌ها در بسیاری از شرکت‌ها در سال جاری اقدام کردند.

شرکت‌های فناوری در سراسر جهان بلندپروازی‌های خود را با پیش‌بینی رکود احتمالی ایالات متحده کاهش داده‌اند، اگرچه کاهش قیمت سهام در متا شدیدتر از رقبای اپل (AAPL.O) و گوگل (GOOGL.O) بوده است.

پس از گزارش متا مبنی بر اینکه کاربران فعال روزانه در برنامه پرچمدار فیس بوک خود برای اولین بار کاهش سه ماهه را تجربه کرده اند، بزرگترین شرکت رسانه های اجتماعی جهان امسال حدود نیمی از ارزش بازار خود را از دست داد.

انگیزه ریاضتی آن در زمان دشواری انجام می شود، همزمان با دو محور اصلی استراتژیک: یکی با هدف اصلاح مجدد محصولات رسانه های اجتماعی خود پیرامون “اکتشاف” برای شکست دادن رقابت با برنامه کوتاه مدت ویدئوی TikTok، و دیگری یک شرط بندی گران قیمت درازمدت بر روی فناوری واقعیت افزوده و مجازی

کاکس در یادداشت خود گفت که متا باید تا پایان سال تعداد واحدهای پردازش گرافیکی (GPU) را در مراکز داده خود تا پنج برابر افزایش دهد تا از فشار “اکتشاف” پشتیبانی کند، که به قدرت محاسباتی بیشتری نیاز دارد تا هوش مصنوعی به محبوبیت برسد. پست های فیسبوک و اینستاگرام در فیدهای کاربران.

کاکس گفت که علاقه به Reels محصول ویدئویی کوتاه متا به سبک TikTok به سرعت در حال افزایش بود و کاربران مدت زمانی را که برای Reels صرف می‌کردند دو برابر کردند، چه در ایالات متحده و چه در سطح جهانی.

او افزود که حدود 80 درصد از رشد از ماه مارس از فیس بوک بوده است.

او اضافه کرد که تعامل کاربر با Reels می‌تواند یک مسیر کلیدی برای تقویت نتیجه باشد، و تقویت تبلیغات در Reels را «در سریع‌ترین زمان ممکن» مهم می‌کند.

مارک زاکربرگ، مدیر اجرایی، در ماه آوریل به سرمایه گذاران گفت که مدیران به Reels به عنوان “بخش عمده ای از چشم انداز موتور اکتشاف” نگاه می کنند، اما در آن زمان تغییر ویدئوی کوتاه را به عنوان “یک باد مخالف کوتاه مدت” توصیف کردند که باعث افزایش تدریجی درآمد می شود زیرا تبلیغ کنندگان بیشتر می شوند. با فرمت راحت است

کاکس گفت متا همچنین امکاناتی را برای رشد درآمد در پیام‌رسانی تجاری و ابزارهای خرید درون برنامه‌ای مشاهده می‌کند که به گفته وی، ابزار دوم می‌تواند از دست دادن سیگنال ایجاد شده توسط تغییرات حریم خصوصی به رهبری اپل را کاهش دهد.

او گفت که بخش سخت‌افزار این شرکت بر روی راه‌اندازی موفقیت‌آمیز هدست واقعیت ترکیبی خود با نام رمز «کامبریا» در نیمه دوم سال متمرکز شده است.

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.