لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=4232

فرانسه استفاده از کلمات «استیک»، «سوسیس» برای توصیف محصولات گیاهی ممنوع کرد

بر اساس یک فرمان رسمی که روز پنجشنبه منتشر شد، فرانسه اولین کشور اتحادیه اروپا خواهد بود که استفاده از کلماتی مانند “استیک” و “سوسیس” را برای غذاهای گیاهی ممنوع می کند. این ممنوعیت که در ابتدا در سال 2020 با آن موافقت شده بود، از ماه اکتبر اجرایی خواهد شد.

در فرمان رسمی آمده است: «استفاده از اصطلاحات خاص بخش که به طور سنتی با گوشت و ماهی مرتبط است برای تعیین محصولاتی که به دنیای حیوانات تعلق ندارند و در اصل قابل مقایسه نیستند، امکان پذیر نخواهد بود.»

این مقررات فقط در مورد محصولات ساخته شده در فرانسه اعمال می شود و بزرگترین لابی مزرعه این کشور FNSEA گفت که به اندازه کافی پیش نرفت زیرا درها را برای واردات باز گذاشت. در این بیانیه آمده است که قوانین مشابه باید «در سطح اروپا» وضع شود، اما اتحادیه اروپا پیشنهاد مشابهی را در سال 2020 رد کرد.

برخی از اصطلاحات مانند “کره”، “شیر” و “پنیر” در حال حاضر در سطح اروپا محافظت می شوند و نمی توان آنها را برای محصولات گیاهی به کار برد. با این حال، کلماتی مانند “برگر” مجاز به استفاده در جایگزین های گوشت هستند.

بازار غذاهای گیاهی و گوشت‌مانند وگان در سال‌های اخیر افزایش یافته است زیرا بیشتر مردم نگران تغییرات آب و هوایی، رفاه حیوانات و تغذیه به رژیم‌های غذایی گیاهی هستند. این امر به نوبه خود باعث جذب سرمایه‌گذاری عمده از گروه‌های کشاورزی جهانی شده است که امیدوارند از گرایش به سمت تغذیه سالم سرمایه‌گذاری کنند.

سرمایه‌گذاران فرشته، سرمایه‌گذاران خطرپذیر، و همچنین افزایش سرمایه‌گذاری‌های غول‌های کشاورزی مانند Cargill، Danone و Nestle، به افزایش رشد به 19 درصد در سال کمک کرده‌اند.

es/sms (AFP، رویترز)

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.