لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=4386

انتخاب نگرش SOFA

نگرش SOFA (همیشه شروع کن و به ندرت خاتمه بده). چیزی است که من اغلب در درون خودم از آن رنجیده ام، زیرا قبل از اینکه جعبه ابزاری را داشته باشم تا به طور عمدی و مستقیم وقت خود را متمرکز کنم، زندگی خود را تا سن 26 سالگی یا بیشتر تلف کردم – یا در آن زمان احساس تلف کردم. چیزهای متنوعی یاد گرفتم اما خیلی سطحی. مطمئناً از تلاش‌های مستقیم‌تری که از آن زمان انجام داده‌ام بسیار سپاسگزار بوده‌ام، اما، طبق معمول، مردم از جهات مختلف در این مورد می‌آیند و شاید چمن همیشه سبزتر باشد.من به نوعی احساس تملق می‌کنم که برخی افراد آن نوع مغز پراکنده‌ای را که من با آن دست و پنجه نرم می‌کردم، چیز خوبی می‌دانند، چیزی که می‌خواهند برای زندگی‌شان تطبیق دهند، که می‌بینند چیزهای خوب (؟) از آن بیرون می‌آید.

دیوید آلن آن را به گونه ای بیان کرد که من دوست دارم: «به تعویق انداختن کار به معنای «انجام ندادن» نیست. این در مورد “انجام ندادن، و احساس بدبختی نسبت به آن” است. اگر در مکانی هستید که احساس خوبی نسبت به آن دارید، پس این عالی است، و به نظر می رسد که هدف SOFA و GTD هم همین باشد. برای کمک به شما برای یافتن راهی برای کار (و استراحت) که  بتوانید با آن احساس آرامش کنید، تا مانند من احساس شکست ناامید نکنید.

انتخاب عمدی SOFA حتی اگر به جعبه ابزار GTD (یا مشابه، BuJo یا w/e) دسترسی دارید، با آنچه که من تجربه کردم، که… غیرارادی SOFA بود، بسیار متفاوت است؟ برای من شبیه غرق شدن بود، اما شاید برای همه شما که SOFA انتخاب می کنید، آب خوب باشد.

ده‌ها نوشته در این مورد است که:

تجربه هر کس بدیهی است که متفاوت و شخصی است، اما برای من، SOFA در مورد کشف مداوم و اختراع مجدد خود، و حذف شکست مفهومی در طول آن فرآیند است. بیرون انداختن «کامل» و بازپس گیری «انجام شد».

من فکر می‌کنم که این لنز به‌طور قطع در طول زمان از حماسه پراکنده‌ای به یک نوع تلاش متمرکزتر گشاد و باریک می‌شود.

من واقعاً، واقعاً از زندگی بسیار شدید مبل راحتی که مانند سال 2006 یا بیشتر در آن زندگی می کردم، ناامید بودم. من با کار مداوم و حتی بیشتر با “پیچیدن آن و گذاشتن کمان روی آن” دست و پنجه نرم می کردم. من به طرز دیوانه‌کننده‌ای، به طرز دلخراشی، «خیلی-خیلی انجام شده» (در مورد نادری که حتی موفق به ادامه کار روی پروژه‌ای در یک جلسه گذشته شدم) خواهم بود. من کارهای شگفت انگیز زیادی انجام دادم، نمایشنامه، اجراهای استندآپ، آهنگ، حتی کتاب را برای یک اپرا نوشتم اما همه آنها در یک شب انجام شدند. کل چیز “استعداد سابق”.

بنابراین برای من، SOFA هم به نقاط قوت من بازی می کند و هم بزرگترین ضعف من را تشدید می کند. در حالی که برای کسی که سطوح دیوانه کننده ای از اخلاق کاری یکنواختی دارد، می توانم ببینم که چگونه SOFA یک درمان است.

در نهایت، چیزی که من می‌خواهم این است که بتوانم کارها را تا سطح قابل انتشار تمام کنم. برای آپلود مخزن و شروع پذیرش وصله ها کافی است.

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.