لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=4330

دیلی هاروست با شکایت افرادی مواجه شد که می‌گویند با مصرف محصولات آن کیسه صفرا خود را از دست داده‌اند

دیلی هاروست، یک برند مستقیم به مصرف کننده که برای تبلیغ محصولات خود به شبکه ای از اینفلوئنسرهای آنلاین متکی بود، در اوایل ماه جاری اعلام کرد که عدس و تره فرنگی فرانسوی خود را پس از گزارش مریض شدن افرادی که آن را مصرف می کردند، به طور داوطلبانه فراخوان می دهد. چندین تأثیرگذار هفته گذشته به CNN Business گفتند که با علائم مرموزی که پزشکان را متحیر کرده بود، مدتی را در بیمارستان گذراندند، از جمله درد شدید گوارشی و آنزیم‌های کبدی بسیار بالا.

روز چهارشنبه، لوک وسلی پیرسون، سازنده محتوا از پورتلند، شکایتی را علیه Daily Harvest در دادگاه اورگان تنظیم کرد. در این شکایت آمده است که پیرسون سالم بوده و قبل از مصرف کرامبل هیچ مشکل سلامتی قابل توجهی نداشته است.

در شکایت آمده است: «بعد از مصرف عدس دیلی هاروست کرامبلز، شاکی به شدت بیمار شد، نیاز به بستری شدن در بیمارستان و برداشتن جراحی کیسه صفرا را تحمل کرد. این شکایت همچنین مدعی است که Daily Harvest به اندازه کافی برای هشدار دادن به مردم در مورد خطرات محصول خود عمل نکرده است و “هشدارهای مبهم و ناکافی را به مشتریان و تأثیرگذاران خود صادر کرده است.”

کارول آن آماده، مشتری دیلی هاروست، همچنین پس از اینکه او گفت که او نیز در بیمارستان بستری شده و کیسه صفرا او را پس از مصرف کرامبل برداشته است، از شرکت شکایت کرده است. این شکایت دو بار مراجعه به اورژانس در ماه مه پس از مصرف دوبار محصول را بازگو می کند. او درد خود را “9 یا 10 از 10” توصیف می کند، در شکایت.

در نهایت آماده به اختلال عملکرد کبد و کیسه صفرا تشخیص داده شد و پزشکان گفتند طبق این شکایت، اقدام توصیه شده برداشتن کیسه صفرا او بود. در اسناد دادگاه آمده است که او در 24 ژوئن برای برداشتن کیسه صفرا تحت عمل جراحی قرار گرفت.

دیلی هاروست در بیانیه‌ای که روز پنجشنبه منتشر کرد، گفت که در مورد دعاوی معلق اظهار نظر نمی‌کند، اما بر اقداماتی که برای مقابله با “واکنش نامطلوب” به عدس و تره فرنگی فرانسوی برداشته است، تاکید کرد.

ما چندین بار مستقیماً با مصرف‌کنندگانی که محصول را دریافت کرده‌اند تماس گرفته‌ایم و به آنها دستور داده‌ایم که آن را دور بریزند و نخورند. به موازات آن، تحقیقاتی را برای شناسایی علت اصلی، با همکاری نزدیک با FDA، چندین آزمایشگاه مستقل، و این شرکت در بیانیه ای اعلام کرد: گروهی از متخصصان شامل میکروبیولوژیست ها، متخصصان سموم و پاتوژن ها و همچنین متخصصان آلرژی. “همه نتایج پاتوژن و سم شناسی تاکنون منفی بوده اند، اما ما همچنان به انجام آزمایشات گسترده ادامه می دهیم تا بتوانیم به ته این موضوع برسیم. هرکسی که تحت تاثیر قرار گرفته است شایسته پاسخ است، و ما متعهد به درست کردن این موضوع هستیم.” ”

هفته گذشته، این شرکت یک پست ارسال کرد به روز رسانی در وب سایت خود گفت که تقریباً 470 گزارش بیماری یا واکنش های نامطلوب دریافت کرده است و تقریباً 28000 واحد از محصول فراخوان شده بین مشتریان ایالات متحده از 28 آوریل تا 17 ژوئن توزیع شده است.
راشل دروری، بنیانگذار و مدیر عامل دیلی هاروست در یک گزارش گفت به روز رسانی روز دوشنبه که این شرکت “24 ساعت شبانه روز و هفت روز هفته کار می کند” تا علت اصلی مشکلات بهداشتی را مشخص کند. او گفت که با تحقیقاتی از سازمان غذا و داروی ایالات متحده نیز همکاری می کند. دروری نوشت: “من تشخیص می دهم که این بسیار ناامید کننده است. من فوق العاده ناامید هستم.” به محض اینکه اطلاعات بیشتری در دسترس قرار گرفت، به اشتراک گذاری اطلاعات بیشتر ادامه خواهیم داد.

FDA بلافاصله به درخواست CNN Business برای اظهار نظر در روز پنجشنبه پاسخ نداد. هفته گذشته، آژانس گفت که نمی تواند تأیید یا رد کند که آیا تحقیقاتی در حال انجام است که قبلاً در وب سایت آن فهرست نشده است. با این حال، این سازمان اضافه کرد که زمانی که بتوان راهنمایی های مصرف کننده خاصی را توسعه داد، FDA و مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده، توصیه های شیوع بیماری را منتشر خواهند کرد و این دستورالعمل ها را به عموم مردم ابلاغ می کنند.

Daily Harvest در سال 2016 راه اندازی شد و پس از جذب تعداد زیادی از اینفلوئنسرهای رسانه های اجتماعی برای کمک به بازاریابی خود، شهرت اینترنتی را به دست آورد. شرکت گفت در نوامبر گذشته، بودجه سری D را به دست آورد که ارزش آن را بیش از 1 میلیارد دلار برآورد کرد.

آیا در دیلی هاروست یا شرکت دیگری در زمینه تولید کیت غذا کار می کنید و اطلاعاتی برای به اشتراک گذاشتن در مورد شیوه های ایمنی غذایی آن دارید؟ CNN می خواهد از شما بشنود. بیاموزید که چگونه به طور ایمن به خبرنگاران ما دسترسی پیدا کنید.

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.