لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=4425

وکیل‌ها چه کار می‌کنند؟

هنگامی که اکثر مردم از یک وکیل می پرسند که یک عبارت در اساسنامه به چه معناست، مکالمه به طور کلی به سمت قوانین ساخت و ساز – قوانین مربوط به نحوه خواندن قوانین – از دانشکده حقوق می پردازد. این قوانین برای کمک به قضات در استخراج “معنا” و “نیت” از کلمات خالی روی کاغذ طراحی شده اند.

با این حال، تنها پاسخ صحیح به معنای هر قانون این است: «هر چه قاضی بگوید به معنای آن است». روش‌های کلاسیک تنها تا آنجا مفید هستند که روش‌های مناسبی برای پیش‌بینی آنچه قاضی انجام خواهد داد، باشند. و فقط قدرت پیش بینی دارند زیرا قاضی معتقد است که روش های کلاسیک روش صحیح خواندن قوانین است.

مطمئناً، وکلا (گاهی اوقات) ارتباطات خوبی هستند که (گاهی) به خوبی آماده می شوند، اما ارزش پیشنهادی واقعی آنها پیش بینی است. وکلای خوب می توانند پیش بینی کنند که قاضی چه کاری انجام خواهد داد، و می توانند چیزهایی بنویسند و بگویند تا شانس قاضی را برای انجام کاری که شما می خواهید انجام دهد، به حداکثر برسانند.

در جوامعی که حاکمیت قانون دارند، انجام این پیش‌بینی‌ها تا حدودی دشوار است، اما با تخصص و شهود امکان‌پذیر است.

در جامعه‌ای بدون آن، قطعاً انجام این پیش‌بینی‌ها آسان‌تر است، تا زمانی که بتوانید تشخیص دهید که منافع صاحبان قدرت کجاست.

در جوامعی در این بین، با یک حاکمیت قانون معیوب، مانند هند، انجام این پیش‌بینی‌ها غیرممکن است. زیرا از یک سو، قاضی معتقد است که خود را مقید به قراردادها و هنجارها، نیروی گرانشی سوابق و احساس درونی قاضی از آنچه باید باشد، می‌داند. از سوی دیگر، این نیروها با نیروهای اجتماعی مختلف و واقعیت‌های ساختاری می‌جنگند که به مراتب واقعی‌تر از قوانین در مورد نحوه خواندن قوانین هستند. هر قضاوتی نتیجه چنین تعارضی است.

قانون یک تجارت امپرسیونیستی است، بسیار کمتر از اقتصاد کلان یا مدیریت تورم علمی، و بیشتر به صنعت شبیه است تا علم. این دیدگاه واقع گرایانه حقوقی است. وقتی اکثر مردم می گویند “واقع گرایی قانونی”، به رویکردی به قانون اشاره می کنند که تجربی و مبتنی بر داده ها است. وقتی می گویم “رئالیسم قانونی”، منظورم این است که گابریل گارسیا مارکز با “رئالیسم جادویی” مرتبط است. مطالعه تجربی اعمال قانون در هند تمرینی برای تعلیق کفر است.

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.