لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=4344

Google سابقه موقعیت مکانی کاربر را برای بازدید از کلینیک سقط جنین حذف خواهد کرد

هنگام بارگیری کنش‌های مقاله، متغیر مکان

گوگل روز جمعه اعلام کرد که تاریخچه موقعیت مکانی کاربران خود را هر زمان که از کلینیک سقط جنین، پناهگاه خشونت خانگی یا مکان‌های حساس مشابه بازدید کنند حذف می‌کند و برای اولین بار به طور عمومی به درخواست‌های غول داده برای محدود کردن حجم اطلاعاتی که جمع‌آوری می‌کند پاسخ می‌دهد. می تواند توسط مجریان قانون برای تحقیقات سقط جنین و پیگرد قانونی استفاده شود.

جن فیتزپاتریک، یکی از مدیران ارشد گوگل، در این باره گفت: «اگر سیستم‌های ما تشخیص دهند که شخصی از یکی از این مکان‌ها بازدید کرده است، بلافاصله پس از بازدید، این ورودی‌ها را از «سابقه مکان» حذف خواهیم کرد. پست وبلاگ.

این پست وبلاگ همچنین موضع گوگل را تکرار می کند که در برابر آنچه به عنوان درخواست های بیش از حد گسترده یا غیرقانونی دولت برای داده ها تلقی می شود، عقب نشینی می کند، اما به طور مشخص نمی گوید که این شرکت چگونه به درخواست های مرتبط با سقط جنین پاسخ خواهد داد. گوگل در حال حاضر به کاربران خود اجازه می دهد ردیابی موقعیت مکانی را به طور کامل خاموش کنند.

سقط جنین برای میلیون ها نفر غیرقانونی است. آیا فناوری بزرگ به پیگرد قانونی آن کمک خواهد کرد؟

گوگل و سایر شرکت های بزرگ فناوری در هفته گذشته تحت فشار بوده اند تا روشن کنند که چگونه به چنین درخواست هایی پاسخ خواهند داد. گوگل در حال حاضر هر روز به صدها حکم جستجو در ایالات متحده پاسخ می دهد و ایمیل ها، داده های موقعیت مکانی و اسناد ذخیره شده در فضای ابری را به مشتریان خود تحویل می دهد. از آنجایی که سازمان های مجری قانون بیشتر در زمینه فناوری اطلاعات پیدا می کنند، آنها به طور فزاینده ای از داده های جمع آوری شده توسط Big Tech برای تقویت تحقیقات و تعقیب قضایی استفاده می کنند.

طرفداران حریم خصوصی مدتهاست اشاره کرده اند که همین تاکتیک ها را می توان در تحقیقات سقط جنین به کار برد، وضعیتی فرضی که اکنون پس از لغو دادگاه عالی به واقعیت تبدیل شده است. رو در مقابل وید. گوگل قبلاً بر سر مسائل دیگر جمع آوری داده ها، مانند عقب نشینی از برنامه های جمع آوری داده های انبوه آژانس امنیت ملی در یک دهه پیش، با دولت مبارزه کرده است.

مگان گراهام، وکیل دادگستری، گفت: هرگونه نبرد بین شرکت‌های فناوری و دولت‌ها در مورد جمع‌آوری داده‌ها باید در ملاء عام انجام شود تا افراد عادی و حامیان حریم خصوصی نیز بتوانند نظر خود را بیان کنند. کلینیک قانون، فناوری و سیاست عمومی ساموئلسون در دانشگاه کالیفرنیا در برکلی که به وکلای مدافع عمومی در مورد مسائل فنی و حریم خصوصی مشاوره می دهد.

بسیار خوب، گوگل: برای محافظت از زنان، داده های کمتری درباره همه جمع آوری کنید

گراهام گفت: “امیدوارم اگر گوگل تصمیم بگیرد که پس از دریافت این موارد، چه در زمینه سقط جنین و چه در موارد دیگر، تصمیم بگیرد که این کار را در ملاء عام انجام دهد.” صدای گوگل بدیهی است که در بحث مهم است زیرا آنها داده ها را دارند و آنها کسانی هستند که او جستجو می کند اما علایق آنها لزوماً با عموم مردم یا افرادی که نگران حقوق حریم خصوصی هستند یکسان نیست.

سایر شرکت های فناوری با سوالات مشابه گوگل روبرو هستند. به گفته یک فرد آشنا که به شرط ناشناس ماندن از ترس تلافی، رهبران فیس بوک از زمانی که نسخه پیش نویس آن در ماه مه فاش شد، درباره راهبردهای قانونی برای پاسخ به این تصمیم بحث کرده اند. در آمازون، یک دادخواست کارمندی که از شرکت خواسته شده بود موضع محکم‌تری در مورد حقوق سقط جنین اتخاذ کند و از دادن پول به سیاستمداران ضد سقط جنین خودداری کند، بیش از 1500 امضا دریافت کرده است. روز جمعه، برخی از کارمندان آمازون در اعتراض به سکوت این شرکت در مورد این موضوع، با بیمار تماس گرفتند.

Caroline O’Donovan در این گزارش مشارکت داشت.

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.