لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=4535

اسناد مختلف نقش مکنزی اند کامپنی در افزایش فروش مواد افیونی نشان می‌دهند

McKinsey & Company فرصت هایی برای افزایش فروش تولیدکنندگان مواد افیونی در بحبوحه بحران اعتیاد پیدا کرد

بر طبق اسنادی که دانشگاه کلیفرنیا در سانفرانسیکسو و دانشگاه جانز هاپکینز منتشر کرده‌اند، شرکت McKinsey & Company در بالا بردن فروش شرکت‌های مواد افیونی در طول سال‌های ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۹ که سال‌‌های بحران اعتیاد نقش به سزایی دالشته است.

بیش از 114000 صفحه اسناد نشان می‌دهد که چگونه مک‌کینزی نقش بسیار گسترده‌‌ای در مشاوره دادن به شرکت‌ها داشته است. این شرکت مشاوره دهنده به ارائه برنامه‌های رشد و چرخش برای مبارزه با از دست دادن درآمد ناشی از رقابت فروش مواد مخدر و همچنین مشاوره در مورد نحوه برخورد با بازرسان دولتی و استراتژی‌هایی برای افزایش فروش و در عین حال نگرانی در مورد خواص اعتیاد آور مسکن‌ها ارائه داده است.

فلاش بک: بر اساس CDC، نزدیک به نیم میلیون نفر از سال 1999 تا 2019 بر اثر مصرف بیش از حد مواد افیونی جان خود را از دست دادند. همچنین گسترش اعتیاد به مواد افیونی تجویزی جای خود را به مصرف هروئین و سپس مصرف مواد افیونی مصنوعی داد که سیر صعودی مرگ و میر مواد افیونی را تا سال 2019 ادامه داد.

  • اسناد جدید نشان می‌دهد که علی‌رغم شکایت‌ها، مقررات و واکنش‌های منفی در طول اوج اپیدمی مواد افیونی، مک‌کینزی به مشورت با داروسازان پیشرو مواد مخدر Purdue Pharma، Endo Pharmaceuticals، Johnson & Johnson و Mallinckrodt ادامه داد.
  • اسناد جدید “تصویری جامع و دقیق از یک شرکت را نشان می دهد که به مشاور مورد اعتماد شرکت هایی تبدیل شده است که هسته اصلی یک بیماری همه گیر است که جان نیم میلیون آمریکایی را گرفته است.” نیویورک تایمز گزارش داد.

طرف دیگر: در سال 2019، مک کینزی روابط خود را با تولیدکنندگان مواد افیونی قطع کرد و در اوایل سال 2021، این شرکت با 47 ایالت، پنج منطقه و ناحیه کلمبیا به توافقنامه ای به ارزش 573 میلیون دلار رسید که خواستار انتشار اسناد داخلی شد.

  • سخنگوی مک‌کینزی در بیانیه‌ای در پاسخ به اسناد منتشر شده در روز پنجشنبه گفت: «همانطور که قبلاً گفته‌ایم، ما عواقب وحشتناک همه‌گیری مواد افیونی را می‌شناسیم و به نقش خود در خدمت به تولیدکنندگان مواد افیونی اذعان کرده‌ایم.»

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.