لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=4676

تماشا کنید که خلبان خودکار تسلا تقریباً مدل 3 را به قطار پیش رو هدایت می کند

سیستم خلبان خودکار تسلا، با گزینه «قابلیت خودرانی کامل»، هیچ‌یک از مواردی نیست که نامش می‌گوید: نه یک خلبان خودکار واقعی است و نه خودش قادر به رانندگی کامل است. در عوض، این یک سیستم کمک راننده پیشرفته است که می تواند به کاهش بار کاری راننده در زمانی که در بزرگراه یا خیابان های شهر به وضوح مشخص شده است کمک کند. با این حال، مانند این ویدیوی جدید از کانال یوتیوب، تا یک سیستم کامل فاصله زیادی دارد Beta Tech OG نشان می دهد، زمانی که مدل 3 او تقریباً خودش را به قطاری که از روبرو می آمد سوار کرد.

در این ویدیو، رانندگان سیستم Autopilot را با گزینه Full Self-Driving در خیابان های دنور، کلرادو آزمایش می کنند. در طول این ویدیوی تقریباً 18 دقیقه ای، مدل 3 تقریباً به چندین چیز برخورد می کند و باعث می شود راننده در نهایت آن را یک رانندگی بد برای تسلا بداند. با این حال، دو تا از خطاهای آن فاحش تر از بقیه بود و یکی از آن دو تقریباً شاهد بود که تسلا با یکی از قطارهای ریلی سبک دنور برخورد کرد، زیرا سعی داشت در مسیر قطار به چپ بپیچد.

قبل از اینکه تقریباً با قطار تصادف کند، مدل 3 در چراغ قرمز متوقف شد و چراغ راهنمای چپ آن روشن بود. این به ماشین می‌گفت که راننده می‌خواهد به چپ بپیچد و پس از سبز شدن چراغ، ماشین باید منتظر بماند تا روشن شود. با این حال، به‌نظر می‌رسد تسلا به‌جای انتظار، یا فکر می‌کند که قبل از رسیدن قطار، فضا و زمان کافی برای دور زدن دارد، یا قطار را به‌درستی تشخیص نمی‌دهد. با این حال، چیزی که عجیب است این است که نمایشگر Autopilot بر روی صفحه نمایش اطلاعات سرگرمی، که محیط شناخته شده خودرو را نشان می دهد، در قطار انتخاب شده است. شما در واقع می توانید آن را روی صفحه نمایش قبل از شروع چرخیدن ماشین ببینید. مشخص نیست چرا تسلا با وجود اینکه متوجه شده بود، تصمیم گرفت جلوی قطار به چپ بپیچد، اما راننده مجبور شد ماشین را تحویل بگیرد و دور کند. اگر ماشین فکر می‌کرد که می‌تواند به موقع بپیچد، برنامه‌ریزی آن خیلی تهاجمی است. حتی اپراتور قطار در تسلا بوق زد و ثابت کرد که یک پیچ در آن موقعیت حرکت اشتباهی بوده است.

بعداً در ویدیو، در اواخر، مدل 3 سعی کرد یک پیچ معمولی به چپ انجام دهد، اما پیچ را خیلی گسترده کرد و تقریباً با دو عابر پیاده که در گوشه ایستاده بودند رانندگی کرد. پس از آن، راننده آن را یک روز صدا کرد و ادعا کرد که “فوق العاده از تسلا ناامید شده است”، که بحث کردن سخت است. در دفاع تسلا، دکمه ای برای گزارش هر گونه مشکلی که هنگام استفاده از Autopilot رخ می دهد وجود دارد، اما فقط یک دکمه را فشار می دهد و نیازی به اضافه کردن هیچ ویژگی موقعیتی از راننده ندارد، بنابراین مشخص نیست که عملکرد گزارش واقعا چقدر مفید است.

گفتگوی بسیار گسترده‌تری در مورد اخلاقیات تسلا بتا وجود دارد که گزینه رانندگی کامل خود را در جاده‌های عمومی آزمایش می‌کند و از مشتریان – نه افراد حرفه‌ای آموزش دیده – برای آزمایش آن استفاده می‌کند. در حالی که تسلا مطلقاً تنها بازی در شهر نیست، وقتی صحبت از سیستم‌های پیشرفته کمک راننده به میان می‌آید، برندهای دیگر در رویکرد خود بسیار محتاط‌تر هستند و نرم‌افزار را تا زمانی که توسط حرفه‌ای‌ها در محیط‌های کنترل‌شده به طور کامل آزمایش نشده باشد، منتشر نمی‌کنند. خوشبختانه این بار هیچ کس آسیبی ندید و او توانست ماشین خود را از قطار و عابران پیاده دور کند، اما این بدان معنا نیست که همه می توانند در آینده به موقع پاسخ دهند.

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.