لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=4635

چرا هیچ کس هرگز ماشین را در مرکز خرید برنده نمی شود

در وسط مرکز خرید بزرگ در میلپیتاس، کالیفرنیا، یک Acura TLX آبی براق، کاملاً جدید، 2018 (MSRP 33000 دلار) آماده نمایش است.

در اطراف خودرو 10 صفحه نمایش وجود دارد که گردشگران می توانند اطلاعات شخصی خود – نام کامل، شماره تلفن، درآمد، نوع کارت اعتباری – را وارد کنند تا شانس برنده شدن “جایزه بزرگ” را داشته باشند. در یک ساعت بعد از ظهر چهارشنبه، 22 امیدوار فرم دیجیتال را پر می کنند.

در چند هفته دیگر، همه آنها با همان تماس کلاهبرداری بمباران خواهند شد: “تبریک می گویم! نام شما به تازگی کشیده شده است! تنها کاری که باید انجام دهید این است که پایین بیایید [X] و برای دریافت جایزه خود در یک سخنرانی شرکت کنید.

چه کسی این قرعه کشی ها را اجرا می کند؟ آنها با اطلاعات ما چه می کنند؟ آیا کسی تا به حال برنده ماشین لعنتی شده است؟

این سوالات به ظاهر ساده مرا به گردابی از تاکتیک‌های بازاریابی مشکوک، فروشندگان اشتراک زمانی، و بازارهای فروش مجدد شخص ثالث هدایت کرد – و زیر بطن کثیف نحوه واسطه‌گری اطلاعات ما را آشکار کرد.

شرکت پشت پرده

اولین چیز اول: مرکز خرید پشت این هدایا نیست. آنها صرفاً فضای تبلیغاتی را اجاره می دهند (برای اطراف 1.5 هزار دلار در روز). و همانطور که مشخص است، استانداردهای مشارکت آنها بسیار پایین است.

پس از 4 تماس با گریت مال، بالاخره یک مسئول پذیرش از نام شرکتی که هدایای خودرو را اداره می کند صرف نظر می کند: مقاصد بزرگ – یک شرکت اجاره ای تعطیلات با اشتراک زمانی مستقر در شهرستان اورنج، کالیفرنیا.

هدایایی در مرکز خرید بزرگ در سیلیکون ولی به شدت نشان می دهد که جایزه یک Acura TLX 2018 (The Hustle) است.

من آنها را صدا می کنم و پسری به نام پاتریک پاسخ می دهد. وقتی شانس بردن ماشین را می‌پرسم، او با مخالفت روبرو می‌شود:

پاتریک: “اسمت چیه؟”
زک: “زک.”
پاتریک: “نام خانوادگی؟”
زک: “چرا به آخرین من نیاز داری…”
پاتریک: “نام خانوادگی، یا من نمی توانم کاری برای شما انجام دهم.”
زک: “باشه، اما -“
پاتریک: با من بازی نکن، باشه؟ متشکرم!” [Abruptly hangs up]

بنابراین، مشعل را به سردبیرمان، لیندزی می‌سپارم، که شماره‌ای غیرقابل ردیابی ایجاد می‌کند و با نام مستعار «کتی سندرز» تماس می‌گیرد.

پاتریک یک رودکس از داده های (جعلی) خود – نام کامل، سن، وضعیت تأهل – جمع آوری می کند و سپس به او می گوید که برای ورود به نقاشی باید حداقل 28 سال داشته باشد. او می گوید: «به پدر و مادرت بگو که با من تماس بگیرند» و تلفن را قطع می کند.

«پدر» او (نویسنده ما، کانر) آخرین بار آن را امتحان می کند. پاتریک به کانر می گوید که برای بردن ماشین، باید به یک دفتر محلی مقاصد بزرگ برود و در یک ارائه 90 دقیقه ای اشتراک زمانی شرکت کند. برای اندازه گیری خوب، او پیشنهاد می کند که یک “بسته تعطیلات رایگان به دیزنی لند” بیاندازد.

“اما ماشین چطور؟ آیا کسی هرگز آن را برنده می شود؟” کانر می پرسد.

“نه هنوز!” پاتریک پاسخ می دهد. «احتمالاً شما همانی هستید! منتظرت هستیم!”

چاپ ریز داستان متفاوتی را بیان می کند

در سلب مسئولیت قانونی هدایای خودرو، بیانیه ای وجود دارد که با جسارت فروش پاتریک در تناقض است:

هدیه ماشین
شرایط خدمات در هدایای اتومبیل (The Hustle) می‌گوید: «هر وسیله نقلیه، قایق یا سایر نمایش‌هایی که نمایش داده می‌شوند فقط نمونه هستند.»

این خودرو قرض دهنده ای از فروشنده محلی، Acura of Fremont است – و علیرغم آنچه که بازاریابی قرعه کشی ممکن است نشان دهد، قابل قبول نیست. (ما با فروشنده تماس گرفتیم و آنها تأیید کردند که وسیله نقلیه نمایش داده شده اصلاً بخشی از هدایا نیست.)

چیزی که شما واقعاً برای آن ثبت نام می کنید این است فرصت برنده شدن فرصت به احتمالا برنده مقدار کمی پول نقد مشمول مالیات شوید.

در اینجا چیزی است که در واقع اتفاق می افتد: 1) شما وارد قرعه کشی می شوید. 2) شما باید در یک ارائه 90 دقیقه ای اشتراک زمانی شرکت کنید. 3) شما یک بلیط لوتو خراش دار دریافت می کنید. 4) اگر “برنده جایزه بزرگ” هستید، می توانید یک بازی را انجام دهید تا شانس برنده شدن 100 هزار دلار را داشته باشید.

“بازی” این است که فینالیست می تواند 4 “پاکت رمز و راز” را با مقادیر تصادفی پول نقد باز کند. دو سال گذشتهبرندگان بزرگ” با چک هایی به قیمت 575 و 700 دلار رفت – تقریباً برای خرید یک آینه بغل برای آکورا.

این بهترین حالت مطلق برای شرکت در یکی از این مسابقات است. دیگران آنقدر خوش شانس نیستند

چند روز پس از ورود به ماشین برای بردن ماشین، مگی نیکلسون با او تماس گرفت که نامش کشیده شده است. پس از نشستن از طریق یک ارائه اشتراک زمانی 2 ساعته با اتاق دیگ بخار– مانند تاکتیک های فروش، به او گفته شد که ماشینی وجود ندارد – اما او واجد شرایط بسته تعطیلات بود.

“[When I declined]آنها به دختر 12 ساله ما گفتند: “حدس می زنم پدر و مادرت تو را به تعطیلات رویایی خود نبرند!” او می گوید. سپس، آنها “جایزه” او را تحویل دادند: یک کوپن رستورانی 25 دلاری که برای بازخرید آن حداقل 100 دلار هزینه لازم بود.

ماشین فقط یک هویج آویزان برای دریافت اطلاعات شماست، n00bs (The Hustle)

به طور خلاصه، هیچ کس در این طرح های بازاریابی تلفنی برنده ماشین نمی شود.

انواع دیگری از هدایای اتومبیل وجود دارد که توسط احزاب قانونی تر اجرا می شود (قرعه کشی های خیریه، تبلیغات رویداد) که انجام دادن کالا را تحویل دهید – اما اگر برنده شوید، موظف به پرداخت مالیات بر هدیه سنگین هستید.

در یک نمونه، مثال، مردی که تسلا مدل S 2015 را در یک کازینو برنده شد، باید 38 هزار دلار هزینه می گرفت تا آن را به خانه ببرد و در عوض آن را می فروخت. او با یک وسیله نقلیه 92 هزار دلاری با کمتر از 25 هزار دلار دور شد.

این یک ترفند بازاریابی برای به دست آوردن اطلاعات شما است

برای شرکت در مسابقه خودرو در مرکز خرید، باید محدوده وسیعی از اطلاعات شخصی خود را وارد کنید:

  • شماره موبایل
  • نام و نام خانوادگی
  • وضعیت تأهل
  • سن
  • جایی که دوست دارید برای تعطیلات بروید
  • درآمد ترکیبی سالانه
  • چه نوع کارت(های) اعتباری دارید

فقط بعد از همه این‌ها را وارد می‌کنید، با شرایطی که به شما ارائه می‌شود – و در انتهای آن‌ها دفن شده‌اند، با حروف کوچک، چیزی نسبتاً ترسناک است:

همچنین در چاپ دقیق یک هدیه اتومبیل: داده های شما می تواند تقریباً برای هر هدفی توسط بازاریاب های تلفنی استفاده شود (The Hustle)

به عبارت ساده: وقتی وارد یکی از این رقابت‌ها می‌شوید، به بازاریابان تلفنی اجازه می‌دهید نه تنها از داده‌های شما برای برقراری تماس‌های ابدی استفاده کنند، بلکه آن‌ها را بفروشند و با هر «شرکت‌های تابعه» که انتخاب می‌کنند به اشتراک بگذارند. به‌راحتی، فهرست‌های «تماس نگیرید» را که ممکن است در آن باشید نیز باطل می‌کند.

را اطلاعات از این فرم ها است جمع آوری شده به طور انبوه، وارد یک پایگاه داده بزرگ شد و مستقیماً به شرکت بازاریابی تلفنی که تبلیغ را اجرا می کند (در این مورد، مقاصد بزرگ) تحویل داده شد.

از آنجا، تماس‌های بازاریابی تلفنی برقرار می‌شود و داده‌ها به دو «تعداد» تقسیم می‌شوند: کسانی که ابراز علاقه می‌کنند و کسانی که ابراز علاقه نمی‌کنند.

همانطور که یک بازاریاب سابق تلفنی به ما می گوید، طرف هایی که ابراز علاقه می کنند با 5 تا 7 تماس “پیگیری” در هفته تحت تعقیب قرار می گیرند. “باز بسته بندی” در یک مجموعه داده جدید و فروخته شده به یکی دیگر شرکت بازاریابی تلفنی

در اصل، هنگامی که برای یک جایزه خودرو ثبت نام می کنید، اطلاعات شخصی شما در گرداب بی پایانی از لیست تماس ها مکیده می شود که می تواند برای سال ها بین کارگزاران داده و بازاریاب های تلفنی جابجا شود.

این سیستم مانند شن روان است: هنگامی که وارد آن می شوید، بیرون کشیدن خود بسیار چالش برانگیز است.

تجارت “رایگان”

در اقتصاد دیجیتال امروزی، عمل ارائه خدمات، محصول یا فرصت رایگان در ازای داده ها بسیار رایج است.

شرکت هایی مانند فیس بوک و گوگل در ازای طیف گسترده و گسترده ای از اطلاعات شخصی شما که تجزیه و تحلیل و برای فروش تبلیغات هدفمند استفاده می کنند، به پلتفرم های خود دسترسی رایگان می دهند. سایر خدمات رایگان، مانند Unroll.me، فروش داده های ناشناس شما به اشخاص ثالث کاملاً مشخص است.

تلاش برای حذف اطلاعات پس از شرکت در مسابقه اتومبیل، فقط منجر به این می شود که شرکت بازاریابی تلفنی اطلاعات بیشتری را از شما درخواست کند (از طریق BBB)

به قول لی تینیک وکیل در بنیاد Electronic Frontier Foundation، «اگر پول آن را با پول پرداخت نمی‌کنید، آن را با داده‌ها می‌پردازید».

اما این در حال تغییر است. در میان نگرانی‌های دولتی و مصرف‌کننده، فیس‌بوک سرانجام دستورالعمل‌های روشنی در مورد چگونگی انجام این کار ارائه کرد دانلود و حذف داده ها; اخیر اتحادیه اروپا GDPR این حکم به افراد کنترل بیشتری بر حریم خصوصی داده های خود می دهد.

این را نمی توان در مورد صاحبان هدایای خودرو گفت.

دفعه بعد که آن سدان جدید براق را در مرکز خرید دیدید، فقط یک چیز را به خاطر بسپارید: اگر یک فرصت یا خدمات رایگان است، احتمالاً محصول شما هستید.

خلاصه 5 دقیقه ای را که واقعاً در صندوق ورودی خود خواهید خواند، دریافت کنید

اخبار کسب و کار و فناوری در 5 دقیقه یا کمتر

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.