لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=4699

بازی شبکه اجتماعی Cow Clicker در فیسبوک

Cow Clicker یک بازی شبکه اجتماعی افزایشی در فیس بوک است که توسط محقق بازی های ویدیویی یان بوگوست توسعه یافته است. این بازی به عنوان یک طنز ساختارشکن از بازی های اجتماعی عمل می کند. هدف از این بازی کسب “کلیک” با کلیک کردن بر روی یک گاو در هر شش ساعت است. افزودن گاوهای دوستان به مرتع بازیکن به کاربر این امکان را می دهد که هر زمان که روی گاو بازیکن کلیک می شود “کلیک” دریافت کند. ارز ممتاز معروف به “Mooney” به کاربر اجازه می دهد طرح های مختلف گاو را خریداری کند و از فاصله شش ساعته بین کلیک ها صرف نظر کند.

پس از سخنرانی جنجالی رئیس Zynga در جوایز انتخاب توسعه دهندگان بازی در سال 2010، بوگوست Cow Clicker را برای ارائه در سمینار دانشگاه نیویورک در مورد بازی های اجتماعی در ژوئیه 2010 توسعه داد. این بازی برای نشان دادن احساس بوگوست ایجاد شد. معمولاً از مکانیک بازی های اجتماعی مورد سوء استفاده قرار می گیرد، مانند ترویج تعامل اجتماعی و کسب درآمد به جای جنبه های هنری رسانه. همانطور که بازی به طور غیرمنتظره ای شروع به افزایش محبوبیت کرد، Bogost همچنین از Cow Clicker برای تقلید از دیگر روندهای اخیر بازی مانند گیمیفیکیشن، برنامه های آموزشی و بازی های واقعیت جایگزین استفاده کرد.

برخی از منتقدان، Cow Clicker را به دلیل تشریح مکانیک‌های رایج بازی‌های شبکه‌های اجتماعی تحسین کردند و آن را به‌عنوان تفسیری در مورد تأثیر بازی‌های اجتماعی بر مردم تلقی کردند.

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.