لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=4877

ایالت نیویورک برای سالمندان تنها روبات می خرد

بیش از 800 دوست ربات جدید با افراد مسن‌تر در نیویورک به خانه‌های جدید نقل مکان می‌کنند.

ربات های ElliQ، طبق یک مقاله اخیر در مجله اسمیتسونیان، برای کمک به افراد مسن که تنها زندگی می کنند ایجاد شده است. ElliQ مشابه الکسا و سیری عمل می کند زیرا می تواند مکالمه کوچکی ایجاد کند، یادآوری ایجاد کند و به سوالات پاسخ دهد.

گرگ اولسن، مدیر دفتر ایالتی نیویورک برای سالخوردگی، ماه گذشته به The Verge گفت: «ویژگی‌های زیادی ما را به ElliQ کشاند – این ابزاری فعال است، تعاملات با مشتری را به یاد می‌آورد، بر سلامت و رفاه، کاهش استرس تمرکز می‌کند. ، خواب، هیدراتاسیون و غیره. بر موارد مهم برای افراد تأکید می کند: خاطرات، تأیید زندگی، ارتباط با دوستان و خانواده، و سلامت و رفاه عمومی را تشویق می کند.

اپیدمی تنهایی

سالمندان اپیدمی تنهایی را تجربه می کنند.

بر اساس یک کنفرانس مطبوعاتی توسط NYSOFA در مورد روبات‌هایی که ماه گذشته منتشر شد، تنهایی و انزوا اثراتی بر سلامتی دارد که با کشیدن تقریباً یک بسته سیگار در روز قابل مقایسه است. برای بسیاری از سالمندان در آمریکا، این یک واقعیت روزانه نگران کننده است.

به طور طبیعی، راه‌های زیادی وجود دارد که اعضای خانواده و همسایگان ممکن است بدون کمک ربات به یک سالمند تنها کمک کنند، مانند شروع سرگرمی‌های جدید با هم یا درخواست از آنها برای آموزش مهارت جدید.

تصور اینکه ElliQ به سالمندانی که تنها هستند کمک و آرامش می دهد بسیار ساده است، اما آیا به سیری و الکسا در مورد سلامت روان خود اعتماد دارید؟ صحبت با همسایگان و درخواست از کارگران شهرداری برای انجام چک های رفاهی بدون شک کارآمدتر است و حتی ممکن است هزینه کمتری داشته باشد.

آیا 800 انسان واقعی نمی توانستند به جای 800 روبات با پول خود با بزرگان ما ارتباط برقرار کنند؟ فقط یک ایده دیوانه کننده، همه.لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.