لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=4707

پیام های تاخیری در iOS

هنگامی که اولین آیفون خود را در ماه مارس دریافت کردم، با تعجب متوجه شدم که iMessage از ارسال پیام‌ها بعداً در زمان مشخصی پشتیبانی نمی‌کند. این ویژگی در برخی از پلتفرم‌های پیام‌رسان دیگر بسیار رایج است، بنابراین من در جریان کار روزانه‌ام به آن وابسته بودم. این به ویژه در شرایطی مفید است که در ساعت 3 صبح یک فکر مرتبط با کار دارم و نمی‌خواهم خطر بیدار شدن و آزار همکارانم را به جان خریدم.

در ابتدا سعی کردم این را با یک ساده پیاده سازی کنم میانبر iOS، اما از آنجایی که نمی توانید اقدامات میانبر را برای اجرای بعدی برنامه ریزی کنید، مجبور شدم کمی خلاقیت به خرج دهم.

در اینجا، خواهیم دید که چگونه می توانید از ترکیب a استفاده کنید میانبر و یک اتوماسیون (همچنین از طریق برنامه Shortcuts) به‌علاوه یک تقویم مخفی iOS برای برنامه‌ریزی پیام‌ها برای ارسال بعد.

یک تقویم جدید

ابتدا یک تقویم جدید در برنامه تقویم iOS ایجاد می کنیم. عنوان خودم را گذاشتم Delayed Messages اینجا. ما از این تقویم به‌عنوان نوعی صف برای پیام‌هایی که بعداً ارسال می‌شوند، استفاده می‌کنیم و رویدادهای تقویم فردی متن پیام و گیرنده را ذخیره می‌کنند.

میانبر

آ میانبر اساساً فقط راهی برای خودکار کردن یک کار با چندین مرحله است. شما می توانید آن را مانند یک اسکریپت پوسته در نظر بگیرید، هر زمان که تصمیم گرفتیم پیام جدیدی را در صف قرار دهیم، بلافاصله اجرا شود.

برنامه میانبرها

در زیر می توانید ساختار میانبر را مشاهده کنید. این بسیار ساده است: ابتدا محتوای متنی پیام را می گیریم، تاریخ ارسال پیام را انتخاب می کنیم و از کاربر می خواهیم شماره تلفنی را از مخاطبین خود انتخاب کند.

خواندن ورودی کاربر

سپس یک آیتم تقویم جدید در خود ایجاد می کنیم Delayed Messages تقویم با اطلاعات عنوان تقویم شماره تلفن گیرنده و Notes فیلد حاوی متن پیام است.

ایجاد رویداد تقویم

اتوماسیون

اگر میانبرها معادل اسکریپت پوسته هستند، iOS اتوماسیون ها معادل یک شغل کرون هستند. آنها مجموعه ای از اقدامات را در یک زمان برنامه ریزی شده منظم (یا در پاسخ به یک رویداد یا محرک) انجام می دهند.

متأسفانه، اتوماسیون ها فقط این گزینه را دارند که روزانه، هفتگی یا ماهانه تکرار شوند. این بدان معناست که ما نمی‌توانیم زمان ارسال پیام را تنها با یک اتوماسیون مشخص کنیم، اگرچه می‌توانید چندین خودکار ایجاد کنید (و به جای انتخاب، زمان را برای رویدادهای تقویم تنظیم کنید. “تمام روز”) برای ارسال پیام در نقاط مختلف روز. من تصمیم گرفتم فقط همه پیام‌های تاخیری را در ساعت 9 صبح بفرستم، زیرا این به بهترین وجه برای من مناسب است.

اول، اتوماسیون ما هر رویدادی را در ما خواهد گرفت Delayed Messages تقویمی که باید امروز ارسال شود.

سپس، ما از طریق هر یک از رویدادهای تقویم حلقه می زنیم، و پیام ها را برای گیرنده فهرست شده ارسال می کنیم.

در نهایت، رویدادهای تقویم را حذف می‌کنیم، اگرچه می‌توانید از این مرحله رد شوید.

من خاموش کردم “قبل از دویدن بپرس” و “هنگام اجرا اطلاع دهید” گزینه ها فقط برای اینکه کمی آسان تر شود. همچنین مطمئن نیستم که اتوماسیون‌های iOS چگونه مواردی را که اتوماسیون نمی‌تواند اجرا کند (به عنوان مثال تلفن شما در ساعت 9 صبح در یک روز خاص خاموش/مرده است) مدیریت می‌کند، بنابراین ممکن است ایده خوبی باشد که اتوماسیون را تغییر دهید. Find اقدامی برای واکشی همه رویدادهای تقویم در تاریخ‌های قبلی و همچنین برای جلوگیری از رد شدن پیام (بهتر است دیر از هرگز؟)

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.