لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=4733

Zig ارزش تولید بیشتری دارد (زیگ ماهانه)

در ابتدای سال، بنیاد نرم افزار زیگ دریافت کرد یک قرارداد پشتیبانی کوچک 50 هزار دلاری از اوبر.

در این سخنرانی، مهندس اوبر، Motiejus Jakštys، توسعه bazel-zig-cc، یک زنجیره ابزار C/C++ برای Bazel با استفاده از Zig، نحوه نصب اوبر برای استفاده از آن، و همچنین به نظر می رسد که گوگل و CloudFlare نیز از آن استفاده می کنند، توضیح می دهد. .

اگر دوست داشتید، حتما این مقالات را بررسی کنید:

تصویر

تلاش چند ساله برای جابجایی از کامپایلر قدیمی Stage1 C++ Zig به کامپایلر جدید stage2 نوشته شده در Zig اخیراً در حال پیشرفت است. (موضوع ردیابی شماره 89)

اگرچه هنوز برای پرایم تایم آماده نیست، و هنوز توصیه نمی شود با آن تست کنید، زیرا بسیاری از اشکالات از قبل شناخته شده است، ما در حال حاضر شاهد هستیم می‌تواند بخش‌هایی از برخی پروژه‌های بزرگ را با کمی سرمایه‌گذاری جمع‌آوری کند.

اینجاست که چرا مرحله 2 چنین نقطه عطف مهمی است

 • زمانی که کامپایلر به زبان Zig نوشته شود، بخش بزرگی از جامعه که قبلاً نمی‌توانستند یا نمی‌خواستند در پایگاه کد C++ فرو بروند، اکنون می‌توانند کمک کنند.
 • رفع خواهد شد متعدد مسائل شناخته شده، به ویژه در مورد Comptime – امکان استفاده از روش های جالب جدید برای استفاده از فرابرنامه نویسی Zig.
 • سپس تیم اصلی می تواند شروع به فکر کردن در مورد:
  • تغییرات عمده زبان و ظاهر 1.0 در آینده
  • کاوش افزودن ایمنی بیشتر به زبان
  • تثبیت کتابخانه استاندارد
  • کاوش در مبادله کدهای داغ
  • عملکرد دیگر برنده می شود

سامارث هاتانگادی نوشت یک مقاله عالی از تجربه آنها با استفاده از پشتیبانی Zig’s WASM و WebGL بازی خود را به وب منتقل می کنند.

آنها به دنبال تست کننده های بازی هستند، پس حتما بازی را دانلود کنید itch.io و اگر برای شما جالب به نظر می رسد بازخورد خود را ارائه دهید!

این کنفرانسی است که نمی خواهید از دست بدهید: SYCL 22 (7-10 اکتبر):

نرم افزاری که می توانید دوست داشته باشید، کنفرانسی که هنر ایجاد نرم افزار برای انسان ها را جشن می گیرد

تصویر

این کنفرانس جدیدی است که توسط لوریس کرو (معاون انجمن) برگزار می شود و در میلان، ایتالیا، 7 تا 10 اکتبر برگزار می شود و ویژگی های آن:

 • سخنرانی اصلی از اندرو کلی، سخنرانی ریچارد فلدمن (از راه دور)
 • یک روز کامل از گفتگوهای Zig
 • MiLAN روز PARTY، که در آن افراد پشت پروژه‌های اجتماعی محبوب مانند Zig Embedded Group و غیره در یک محیط معمولی مانند مهمانی LAN گپ می‌زنند.
 • SYCL Talks – قلب کنفرانس: نرم افزاری که می توانید دوست داشته باشید.
 • کارگاه های آموزشی

برنامه کامل به زودی منتشر می شود، و قیمت گذاری زودهنگام پرنده به زودی به پایان می رسد بلیط های خود را همین حالا دریافت کنید!

“چگونه زیگ اسکلایت را ساختم” خواندنی بسیار عالی برای هر کسی است که به دنبال درک بهتری از قابلیت همکاری C Zig و همچنین قابلیت‌های فرابرنامه‌نویسی قدرتمند آن است.

اگر بتوانید برنامه های کاربردی بومی را در جاوا اسکریپت یا WASM با زمان اجرا که Electron نیست توسعه دهید، چه؟ کیهانی یک پاسخ به آن، و پروژه ای است که باید مطمئناً آن را زیر نظر داشت:

یک زمان اجرا با هدف کلی برای جاوا اسکریپت و WASM.

هدف آن این است که با افشای APIهای متقابل پلتفرم بومی، کاربردهای گسترده ای داشته باشد: مدیریت پنجره، گرافیک دو بعدی/سه بعدی، ویجت های رابط کاربری، سیستم فایل، شبکه و موارد دیگر.

اخیرا به دست آورده است رندر مدل سه بعدی از طریق Vulkan، متن و رابط کاربری، انیمیشن سه بعدی، نورپردازی و پشتیبانی PBR (از جمله موارد دیگر):

AllYourCodeBase.com به عنوان نوعی “آیا ما هنوز X” برای Zig راه اندازی شد، من کمک کردم تا یک نمای کلی عالی از اکوسیستم Zig gamedev – آن را بررسی کنید و اطلاعات را نیز به آن کمک کنید!

نکات برجسته پروژه

 • زیگیم با پشتیبانی از فرمت‌های تصویری JPEG، PNG، QOI، TGA و سایر فرمت‌های تصویر، به پیشرفت‌ها ادامه می‌دهد.
 • یک پلاگین IntelliJ و CLion Zig Support، نسخه 0.0.6، منتشر شد.
 • به راحتی برنامه های TUI را با زیگ-قاشق ایجاد کنید! (نمایش پروژه) توسط Leon Henrik Plickat کتابخانه جدید خود را برای رابط کاربری ترمینال به نمایش می گذارد!
 • websocket.zig، یک سرور وب سوکت با گذراندن تمام آزمایشات (مهم) اتوبان منتشر شد!
 • زیگلو منتشر شد که “از ویژگی های Zig برای آسان تر و ایمن تر کردن تعامل با Lua API استفاده می کند.”

نکات برجسته مقاله

از آنجایی که تقاضاها در مورد زمان و انگیزه من در طول زمان تغییر می کند، انتشار زیگ ماهانه در یک آهنگ منظم حداقل چالش برانگیز است.

 • من 40-60 ساعت در هفته کار می کنم در یک استارتاپ بیش از 200 نفر گزارش مستقیم به CTO، در مواقع سخت اقتصادی.
 • من تمام تلاشم را می‌کنم تا بیش از 40 ساعت در هفته را وارد یک پروژه پرشور زندگی کنم: موتور بازی ماخ.
 • من از چیزی که می توان آن را پناهگاه گربه کوچک توصیف کرد مراقبت می کنم.

من معتقدم چیزی مانند Zigmonthly باید وجود داشته باشد. این باید بیشتر از یک جمع‌آورنده پیوند باشد، بلکه باید یک به‌روزرسانی جامعه باشد که با دقت و عشق ساخته شده است. پشت صحنه، این شامل یک مقدار زیادی از کار، و من همیشه به این جمله صادق نبوده ام: (الف) همیشه مشخص نیست که بهترین زمان برای نمایش پروژه ها چه زمانی است، بنابراین باید با نگهبانان پروژه هماهنگ کنم. تنظیم محتوا و تصمیم‌گیری در مورد اینکه آیا محتوایی نماینده کیفیتی است که همه ما از Zig می‌خواهیم یا نه، و درخواست سخت در مورد اینکه چه زمانی چیزی را حذف کنیم، در حالی که سعی می‌کنم تعصبات خود را تأیید کنم، بسیار زمان‌بر و چالش‌برانگیز است.

من این کار را انجام می دهم زیرا هیچ کس دیگری نیست و می خواهم چیزی شبیه به زیگ ماهانه برای جامعه وجود داشته باشد.

برای آسان‌تر کردن زندگی‌ام، و برای بهبود کیفیت زیگ ماهنامه، یک برنامه دو ماهانه را اتخاذ می‌کنم. امیدوارم این به من زمان بیشتری برای تمرکز روی آن بدهد موتور ماخ، آخر هفته های بیشتری را می توانم بنشینم و آنها را برای انتشار به موقع آماده کنم و انتخاب بهتری از با کیفیت ترین محتوای انجمن زیگ را به من بدهم تا وارد این مقالات شوم. بعدی بیرون خواهد رفت چند وقت در ماه سپتامبر و پوشش ژوئیه تا آگوست.

من همچنین در حال اتخاذ یک قالب جدید هستم: جهت دهی بیشتر مقالات به اطراف تحولات جدید و بسیار قابل توجهی که باید برجسته شوندبه جای اینکه اینقدر در موردش صحبت کنیم توسعه تدریجی پروژه های تاسیس شده (به استثنای خود پروژه زیگ).

ایده این است که اگر پروژه جدیدی دارید، اگر برنامه جدیدی در Zig نوشته‌اید و غیره و دوست دارید همه از آن آگاه باشند – می‌توانید از زیگ ماهانه برای راه‌اندازی آن برای بیش از 600 خواننده و ساختن آن استفاده کنید. مخاطب / جامعه خود را از آن. به‌روزرسانی‌های پروژه‌های تثبیت‌شده (مانند مثلاً Mach یا Zig-gamedev) همچنان ذکر خواهند شد، آنها فقط پاورقی هستند که به طور خلاصه گزارش وضعیت خود را خلاصه می‌کنند (و به آنها پیوند می‌دهند).

اگر کار من را دوست دارید، می توانید یکی از 9 نفر مورد نیاز باشید به من کمک کنید تا به هدفم که 50 حامی مالی در GitHub است برسم و من برای همیشه از شما قدردانی خواهم کردلینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.