لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=4932

سال 1997 است و شما می خواهید یک وب سایت بسازید

شما چند گزینه محدود برای انتخاب دارید. چقدر وقت داری؟


سال 1997 است و شما می خواهید یک وب سایت بسازید. شما چند گزینه دارید

گزینه 1: به خودتان آموزش دهید

در ابتدا، وب از تعداد انگشت شماری فناوری تشکیل شده است. در سال 1997، برخی از اسناد فنی وجود داشت که می‌توان از آن استفاده کرد، اما برای شروع ساختن وب‌سایت‌ها، چیزهای انگشت شماری برای یادگیری وجود داشت.

با خواندن کتاب

ممکن است در واقع بیشترین موفقیت را در کتابفروشی یا کتابخانه محلی خود داشته باشید. وب نسبتاً جدید بود و انتشار دیجیتالی بسیار دور از حد معمول بود. بنابراین اطلاعات زیادی در مورد وب اولیه از طریق تعداد فزاینده ای از کتاب هایی که افراد تازه کار وب را هدف قرار می دادند، توزیع می شد.

ببو وایت کار خود را در وب در آزمایشگاه SLAC استنفورد آغاز کرد و به ساخت اولین وب سایت در ایالات متحده کمک کرد. او به WWW Wizards در استنفورد پیوست، یک سازمان داوطلبانه که از طریق تابلوهای پیام و لیست های پستی به تازه واردان در ساخت وب کمک می کرد. وایت همچنین مسئول یکی از اولین کتاب هایی است که به تئوری و عملی ساختن در وب می پردازد. منتشر شده در سال 1996، White’s HTML و هنر تالیف برای شبکه جهانی وب کتاب کوتاهی نبود، اما جامع بود. اگر به دنبال شروع کار در وب هستید، مکان بسیار خوبی برای شروع بود.

جلد کتاب دهه 90 اگر تا به حال دیده باشم

اما تا سال 1997، گزینه های دیگری نیز وجود داشت. جنیفر رابین طراحی برای وب، لیندا وینمن طراحی گرافیک وبو الیزابت کاسترو HTML برای شبکه جهانی وب همه در سال 1997 یا قبل از آن منتشر شدند. آنها توصیه های فنی و عملی را برای مبتدیان وب ارائه کردند، همچنین راهنماهای دقیقی برای ایجاد گرافیک برای وب و استفاده از آنها برای ساخت وب سایت ارائه کردند. برداشتن یک نسخه از هر یک از این کتاب ها شما را در مسیر درست قرار می دهد.

اما ثابت‌ترین و پربارترین ناشر کتاب‌های اولیه وب باید لورا لمی باشد. اولین ورود او به وب در سال 1995 بود انتشار وب با HTML را در یک هفته به خودتان آموزش دهید. این کتاب با گفتار ساده، عملگرا و همراه با یک سی دی مملو از نمونه های کد، تقریباً فوری به موفقیتی دست یافت – حداقل در میان تعداد نسبتاً کمی از توسعه دهندگان وب نوپا. لمی به سرعت اولین نوشته‌اش را با کتاب‌هایی یکی پس از دیگری دنبال کرد، همه تغییرات در یک موضوع. یک فناوری وب را یاد بگیرید. سریع. در 21 روز به خود جاوا بیاموزید، در عرض یک هفته به خودتان آموزش بیشتر انتشار وب با HTML را بیاموزید و غیره.

با محو کردن مرز بین چاپ دیجیتال و کتاب، کتاب‌های Lemay در زمان انتشار به ندرت تمام می‌شدند. او به طور مداوم نسخه های به روز شده را با تکامل فناوری های وب منتشر می کرد و اصلاحات و به روز رسانی ها را مستقیماً در سایت خود ارائه می داد. مجموعه‌های مداوم Lemay، نسخه‌های اصلاح‌شده، و برداشت‌های تازه درباره موضوعات وب، پایه‌ای برای بسیاری از مردمی است که وب را یاد می‌گیرند. آن را به عنوان یک پایه وصل کنید، و کاملا آماده خواهید بود.

جلد کتاب Laura Lemay's Teach Yourself Web Publishing with HTML in 14 Days

برای کسی که در سال 1997 در وب گردی می کند، یک کتاب ممکن است کمی احساس کند… قرن بیستم. اگر از قبل اصول اولیه آنلاین شدن را می‌دانستید، چرا برخی از سایت‌هایی را که ممکن است کمک کنند، درست در مرورگر خود جستجو نکنید. .

سیمی—در پروژه ای که توسط توسعه دهندگان خود سایت تهیه شده بود— Webmonkey را در سال 1996 راه اندازی کرد، که یکی از اولین تلاش های عمده ای بود که به طور خاص برای طراحان و برنامه نویسان وب مورد هدف قرار گرفت. با گذشت زمان، این سایت فهرستی از متخصصان وب ایجاد کرد که آزادانه نکات، ترفندها و بهترین شیوه ها را برای ساخت وب سایت به اشتراک می گذاشتند. وب‌مونکی‌ها، همانطور که اغلب خود را می‌نامند، به رویکرد زمینی و عملی خود افتخار می‌کردند. کم نیست، CNET در سال 1997 Builder.com را با کمک های Charity Kahn، Dan Shafer، Frederick Paul و تعدادی از نام های بزرگ در زمینه طراحی و توسعه وب در حال ظهور راه اندازی کرد. این سایت‌ها ممکن است گسترده باشند، اما مملو از نکات مفید بودند.

تصویری از Webmonkey از سال 1998، با مقالاتی در مورد ساخت وب سایت با CSS و HTML

اما شما بیشتر می خواهید. شما چیزی پویا، براق و پیشرفته می خواهید. برای این کار، باید یک سطح عمیق‌تر به وب بروید، به شبکه‌ای در حال گسترش از معلمان آماتور و توسعه‌دهندگان وب فعال که آموزش‌هایی را در سایت‌های شخصی خود ارسال می‌کنند. ممکن است خودتان را در گلن دیویس بیابید پروژه باحال یا دوری اسمیت پشتیبان گیری از مغز یا نیک هاینل وب کدنویس، یا هر تعداد سایت کوچکی که توسط یک نفر نگهداری می شود و پر از نمونه ها و نکات کد عالی است.

بنابراین اگر می‌خواهید وب‌سایت خود را خودتان بسازید، یادگیری آن به تنهایی نیاز به زمان و تعهد داشت، اما مطمئناً شدنی بود.

گزینه 2: اجازه دهید شخص دیگری این کار را انجام دهد

بیایید با آن روبرو شویم، وب پیچیده است. و شما زمان یا منابع لازم برای کشف آن را ندارید. وقت آن است که به متخصصان مراجعه کنید و اجازه دهید آنها آن را مدیریت کنند.

شاید شما فقط به یک صفحه اصلی ساده نیاز داشته باشید. شاید این یک خبرنامه برای گردهمایی خانوادگی شما یا ادای احترام دیجیتالی به نماد پاپ بود. چند صفحه، چند تصویر، و بس. اگر می دانستید کجا باید جستجو کنید، هیچ کمبودی در گزینه های صفحه اصلی رایگان وجود نداشت. Geocities در سال 1995 راه اندازی شد و احتمالاً بیشترین حضور را داشت، اما قبلاً توسط Tripod و Angelfire به چالش کشیده شده بودند. پیشنهاد روی میز نسبتاً ساده بود: 15 مگابایت و یک دامنه، به‌علاوه چند ابزار اساسی برای شروع. بقیه اش با خودت بود

با این حال، در برخی موارد، شما نیازی به جستجوی بیشتر از ارائه دهنده اینترنت خود ندارید. ISP هایی مانند AOL، Netcom و CompuServe صفحات وب رایگان را به بسته های ماهانه خود اضافه کردند. آنها نسبت به سایت صفحه اصلی رایگان متوسط ​​شما کمی قدرتمندتر و قابل تنظیم تر بودند، و برای کسب و کارهای کوچکی که به دنبال شروع به جذب مشتریان آنلاین هستند، مناسب هستند.

اکثر آنها با ابزارهای پیشرفته تری مانند مایکروسافت فرانت پیج ادغام می شدند که ساخت وب سایت ها را با استفاده از ابزارهای کشیدن و رها کردن آسان تر می کرد، اگرچه این کار هزینه داشت. بنابراین، اگر در مرحله دوم از پیچیدگی بالاتر می‌رفتید، ISP شما ممکن است راه درستی باشد. با این حال یک گرفتاری وجود داشت. گاهی اوقات ارائه دهندگان کوچکتر ظاهر می شوند و از رشد سریع وب اولیه که بسته های سازنده سایت سخاوتمندانه را ارائه می دهد، سرمایه گذاری می کنند، اما ماه ها بعد ناپدید می شوند. ممکن است یک روز یک وب سایت کاملاً کارآمد داشته باشید و روز دیگر چیزی جز یک پیام خطا نداشته باشید. بدون پشتیبان گیری مناسب، اغلب راهی برای دسترسی به محتوا یا داده های سایت وجود نداشت. بهترین انتخاب عاقلانه

گزینه دیگر این است که به مجموعه‌ای از فریلنسرها و مدیران سرور روی بیاورید که با هم می‌توانند تجربه جذابی را در وب ارائه دهند. ریشه‌های اولیه طراحی وب در طراحی چاپ و گرافیک بود، و برای طراحان گرافیک بسیار معمول بود که به طراحی یک وب‌سایت به همان روشی که ممکن است یک نشریه مجله یا بروشور طراحی کنند (به همین دلیل است که لیندا واینمن اولین بار خود را منتشر کرد). کتاب در مورد وب، تمرکز آن کاملا بر روی گرافیک بود).

برای ترجمه یک طرح به یک سند وب کار نیاز به کمی تخصص دارید، اما باید افراد زیادی در آنجا وجود داشته باشند که مایل به کمک کردن باشند.

تا سال 1997، ممکن بود این امر رایج نبود، اما حداقل تا حدودی انتظار می رفت که مشاغل در وب حضور داشته باشند. که فرصتی را ارائه کرد. فروشگاه‌های آجر و ملات که در یک بازار کوچک محلی کار می‌کنند، می‌توانند یک شبه به سراسر جهان راه پیدا کنند. برای کمک به پر کردن این شکاف، تعدادی از آژانس های دیجیتال – با چارچوب و فرآیندی که عمدتاً از صنعت تبلیغات وام گرفته شده است – شروع به کمک به ساخت وب سایت کردند.

برای کسانی که در دسته کسب و کارهای کوچک قرار می گرفتند، یک شبکه کامل از متخصصان وب آماتور وجود داشت که به اندازه کافی زود به وب آمدند، و زمان کافی را برای یادگیری وب سپری کردند تا بتوانند به طور مؤثری برای کسب و کارهای کوچک و متوسط ​​وب سایت ایجاد کنند. بسیاری از آنها نتیجه آزمایش های شخصی بودند که طراحان و توسعه دهندگان فردی آنها را به مشاغل جداگانه تبدیل کردند.

برای مثال، دیوید اچ دنیس، چیزهای عجیب و غریبی را که در سرتاسر وب پیدا کرده بود، در سایت اصلی خود ثبت کرد. اما یک صفحه در وب او، خلاقیت های شگفت انگیز اینترنتی تحت وب، خدمات خود را برای مشتریانی که به دنبال ورود به بازی وب هستند ارائه کرد. دنیس مسئول چندین سایت در وب اولیه بود.

صفحه اصلی یکی دیگر از آژانس های اینترنتی اولیه، اینترنیکس

با این حال، در انتخاب آژانس ها مراقب باشید. در سال 1997، “رسانه های دیجیتال” بزرگ وجود داشت. آژانس‌هایی مانند Razorfish، Agency.com و Organic که شروع به افزایش سرعت کرده بودند. آنها چیزی بیش از یک وب سایت ارائه کردند. آنها در عالی‌ترین مواد بازاریابی خود، انقلاب دیجیتالی را به شرکت‌ها پیشنهاد کردند. حضور کامل در وب که شما را برای هزاره بعدی آماده کرد. هر چند مراقب باشید. این آژانس ها با قیمت گزافی عرضه شدند. فقط برای شروع ممکن است ده ها هزار دلار هزینه داشته باشد.

اگر در سال 1997 می خواستید یک وب سایت داشته باشید، راه های زیادی برای انجام آن وجود داشت. و نگران نباشید، به هر حال احتمالاً باید چند سال دیگر دیگری بسازید!لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.