لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=4944

Baserow Airtable را با یک پلت فرم منبع باز بدون کد – TechCrunch به چالش می کشد

جنبش رو به رشد کم‌کد و بدون کد نشانه‌ای از کاهش نشان نمی‌دهد، با استارت‌آپ‌های متعددی که همچنان به جمع‌آوری مبالغ قابل‌توجهی برای کمک به نیروی کار کمتر فنی کمک می‌کنند تا نرم‌افزار را با سهولت توسعه و استقرار دهند. مسلماً یکی از بارزترین نمونه های این روند است هوا پذیر، یک تجارت 10 ساله که اخیراً به یک ارزش 11 میلیارد دلاری برای یک پلتفرم بدون کد که توسط شرکت هایی مانند Netflix و Shopify برای ایجاد پایگاه داده های رابطه ای استفاده می شود.

در کنار هم، ما همچنین شاهد افزایش “جایگزین های منبع بازبه برخی از شرکت‌های بزرگ فناوری، از پلتفرم باطن به‌عنوان سرویس Google Firebase تا زیرساخت برنامه ریزی منبع باز که به دنبال جانشینی کالندلی توانا است.

یک شرکت هلندی جوان زنگ زد بازرو در تقاطع هر دو این روند قرار دارد و خود را به عنوان یک جایگزین منبع باز پایگاه هوایی معرفی می کند که به افراد کمک می کند تا پایگاه داده هایی را با حداقل مهارت فنی بسازند. امروز، Baserow اعلام کرد که 5 میلیون یورو (5.2 میلیون دلار) سرمایه اولیه را جمع آوری کرده است تا مجموعه ای از محصولات جدید ممتاز و سازمانی را در ماه های آینده راه اندازی کند، و این پلت فرم را از پایگاه فعلی متمرکز بر پایگاه داده به یک “کامل و منبع باز تبدیل کند. برام ویپجس، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل، به TechCrunch گفت: زنجیره ابزار بدون کد.

ساخت پایگاه های داده

بنابراین، Baserow دقیقاً در ظاهر فعلی خود چه می کند؟ خوب، هر کسی که حتی ابتدایی‌ترین مهارت‌های صفحه‌گسترده را داشته باشد، می‌تواند از Baserow برای موارد کاربردی بازاریابی محتوا، مانند مدیریت دارایی‌های برند به صورت مشترک در تیم‌ها استفاده کند. مدیریت و سازماندهی رویدادها؛ کمک به تیم های منابع انسانی یا استارت آپ ها مدیریت و پیگیری متقاضیان برای یک نقش جدید; و تعداد بیشماری دیگر که Baserow فراهم می کند قالب های از پیش ساخته شده برای.

الگوی ردیاب متقاضی در Baserow. مناعتبار mage: بازرو

یکی از نمونه‌های واقعی واقعی که توسط بنیانگذار و مدیر ارشد درآمد Baserow، اولیویه ماس ذکر شده است، شامل یک شهرداری منطقه ای در فرانسه که به دنبال ایجاد بستری برای کمک به کشاورزان محلی برای ثبت محصولات خود و اعلام محل فروش آن در منطقه بود. این به مشتریان اجازه داد تا ببینند چه محصولی در کجا موجود است و خرده‌فروشان محلی می‌توانند از همان برنامه کاربردی برای تهیه محصولات خاص استفاده کنند. یک زیرساخت پایگاه داده زیربنایی برای ذخیره و نمایش تمام این اطلاعات مورد نیاز بود، جایی که Baserow وارد معرکه شد.

در این مورد، تمام داده‌های پشت وب‌سایت توسط Baserow مدیریت می‌شود و با آن ادغام می‌شود n8n برای اتوماسیون‌های گردش کار به پورتال‌های وب‌سایت خارجی باز می‌گردد،» Maes توضیح داد. “این یک مورد استفاده معمولی با ذینفعان متعددی است که نیاز به ورودی، مشاهده و اصلاح داده ها دارند [and need to] این کار را بدون نیاز به مهارت فنی انجام دهید.”

یافتن محصولات محلی در یک برنامه توسعه یافته توسط Baserow.

عامل منبع باز

اعتبارنامه منبع باز Baserow مسلما نقطه اصلی فروش آن است، با وعده توسعه پذیری و سفارشی سازی بیشتر (کاربران می توانند افزونه های خود را برای بهبود عملکرد آن، شبیه به نحوه کار وردپرس ایجاد کنند) – این پیشنهاد به ویژه جذاب برای مشاغلی است که بسیار کار می کنند. موارد استفاده خاص یا خاص که به خوبی از طریق راه حل خارج از قفسه SaaS پشتیبانی نمی شوند.

علاوه بر این، برخی از بخش‌ها برای اهداف امنیتی یا انطباق به کنترل کامل داده‌ها و پشته فناوری خود نیاز دارند. اینجاست که منبع باز واقعاً خودش را نشان می دهد، با توجه به اینکه کسب و کارها می توانند خودشان محصول را میزبانی کنند و قفل فروشنده را دور بزنند.

Wiepjes توضیح داد: «اگر یک شرکت یا نهاد دولتی از Baserow برای همکاری روی داده‌های حساس استفاده کند و انواع فرآیندها را حول آن ایجاد کند، نمی‌خواهند در آینده با خطر از دست دادن هر یک از آن کار یا برنامه‌ها مواجه شوند. “ارائه یک نرم افزار منبع باز این خطر را کاهش می دهد، زیرا کد منبع برای همیشه در دست کاربران ما است.”

همچنین شایان ذکر است که منبع باز معمولاً مانع ورود را کاهش می دهد، زیرا معمولاً با یک نسخه رایگان عرضه می شود که هر کسی می تواند خودش را به کار گیرد. به طور معمول، این نیاز به دانش فنی قابل توجهی دارد، جایی که نهادهای تجاری اغلب از محصول خود با ویژگی‌ها و خدمات برتر کسب درآمد می‌کنند که استفاده از آن را آسان‌تر و سریع‌تر می‌کند. با این حال، با توجه به هسته Baserow دلیل وجودی برای افرادی که از نظر فنی کمتر در نیروی کار هستند جذاب است، مجبور است محصول پایه خود را مانند یک ابزار SaaS قابل استفاده کند.

Maes گفت: “Baserow می تواند توسط هر کسی که نیاز به سازماندهی و همکاری روی داده ها دارد استفاده شود – ما معتقدیم که SME ها، سازمان های بخش دولتی و کاربران شرکتی را جذب خواهیم کرد.”

با 5 میلیون یورو جدید در بانک، Baserow در حال برنامه ریزی برای دو برابر کردن تلاش های تجاری خود است، که با یک تجسم ممتاز شروع می شود که به طور رسمی از یک برنامه دسترسی اولیه در اواخر این ماه راه اندازی می شود. این پیشنهاد به عنوان یک محصول SaaS و خود میزبان در دسترس خواهد بود و شامل ویژگی‌های مختلفی مانند امکان صادرات در قالب‌های مختلف خواهد بود. ابزارهای مدیریت کاربر برای ادمین. نمای کانبان; و بیشتر. یک محصول «پیشرفته» اضافی نیز صرفاً برای مشتریان SaaS در دسترس خواهد بود و شامل محدودیت‌های ذخیره‌سازی اطلاعات بالاتر و قراردادهای سطح خدمات (SLA) می‌شود.

اگرچه Baserow تا حدودی از زمان تأسیس رسمی خود در آمستردام در سال گذشته تا حدودی تحت رادار عمل کرده است، اما ادعا می کند که دارای 10000 کاربر فعال، 100 حامی مالی است که از طریق GitHub به پروژه کمک می کنند و 800 کاربر از قبل در لیست انتظار نسخه پریمیوم آن هستند.

در اواخر امسال، Baserow قصد دارد یک نسخه سازمانی پولی را برای مشتریان خود میزبان معرفی کند، با پشتیبانی از الزامات خاص مانند گزارش حسابرسی، ثبت نام واحد (SSO)، کنترل دسترسی مبتنی بر نقش و موارد دیگر.

تا آن زمان، Baserow و امثال بی‌کد/کد کم‌کد آن همچنان به تبلیغ توانایی‌های خود برای پر کردن شکاف استعدادهای فناوری که بسیار مورد بحث قرار گرفته است، با دادن توانایی ایجاد پایگاه‌های اطلاعاتی به هر کسی در یک شرکت ادامه خواهند داد – این مشکلی است که شرکت‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد. در هر اندازه، از شرکت های مستقل کوچک گرفته تا بزرگترین شرکت های جهانی.

Wiepjes افزود: “امروزه کمبود جهانی توسعه دهندگان بسیار زیاد است و نیاز زیادی به برنامه هایی وجود دارد که نیازهای خاص تیم ها را در شرکت ها برآورده کنند.” بسیاری از داده‌ها هنوز در صفحات گسترده اکسل توسط تیم‌های عملیاتی – اغلب با کمبود کارکنان – که سعی در ارائه بینش، پیگیری پیشرفت و ایجاد داشبورد دارند، جمع‌آوری و دستکاری می‌شوند.

دور اولیه Baserow توسط سرمایه‌گذار مرحله اولیه مستقر در آمستردام، Inkef، با مشارکت Firstminute Capital، Seedcamp، Frontline و سرمایه‌گذاران فرشته از جمله Job van der Voort از Remote و Martin Henk از Pipedrive رهبری شد.

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.