لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=4980

من لیست قیمت بیمارستان 1835 را تجزیه و تحلیل کردم تا مجبور نباشید

من لیست قیمت بیمارستان 1835 را تجزیه و تحلیل کردم تا مجبور نباشید. اما اگر شما یک دانشمند داده هستید، می توانید آن را نیز انجام دهید!

این مقاله تا حدی برای دانشمندان و برنامه نویسان داده محور پایتون نوشته شده است و همراه با آن است یک دفترچه یادداشت تکمیلی که در آن داده های دنیای واقعی را که این مقاله بر اساس آن است، تمیز، تجزیه و تحلیل و نمودار می کنیم.

این نوت بوک از python، polars و altair برای پاکسازی، تجزیه و تحلیل و ترسیم نمودار استفاده می کند. من از تعدادی ترفند و تکنیک جالب برای انجام مشاجره داده ها استفاده کردم و منتظر نظرات شما هستم!

در سال 1990 نوزادی در بیمارستان نورثساید در آتلانتا به دنیا آمد. من بودم. این من بودم. نویسنده این مقاله همین بود.

از آن زمان تاکنون به Northside زیاد فکر نکرده ام. نه تا امروز، یعنی زمانی که متوجه شدم آنها اولین بیمارستانی بودند که به این بیمارستان رسیدند 900 هزار دلار جریمه شد از مرکز خدمات مدیکر و مدیکید. Northside فقط علاقه ای به پیروی از آن نداشت قانون شفافیت قیمت CMS، که همه بیمارستان ها را ملزم می کند تا قیمت های خود را به صورت آنلاین در یک فایل واحد و قابل خواندن توسط ماشین ارسال کنند.

به عنوان جایگزینی برای ارسال لیست قیمت، Northside به بیماران یک شماره تلفن ارائه داد تا برای برآورد قیمت مناسب تماس بگیرند.

علیرغم اینکه این نقض آشکار قانون شفافیت است، آنها احتمالاً نسبت به جریمه اعتراض خواهند کرد.

Northside ممکن است ناقض فاحش قانون شفافیت قیمت باشد، اما آنها من را با خیال راحت به وجود آوردند، بنابراین من نمی توانم خیلی کینه ای داشته باشم.

آنها تنها نیستند. مقداری دارند تخمین زده که هنوز فقط نیمی از بیمارستان‌ها قیمت‌های خود را اعلام می‌کنند که تا حدودی با 33 درصد یا بیشتر از آن که ما در یکی از پاداش‌های داده جمع‌آوری کردیم، موافق است.

به عنوان یکی از تنها سازمان‌هایی که این داده‌ها را آشکارا منتشر می‌کند، طبیعتاً می‌خواهیم ببینیم چه چیزی می‌توانید در آن بیابید. ما قبلاً چند وبلاگ پرطرفدار منتشر کرده‌ایم که در بخش‌های مساوی آموزش روزنامه‌نگاری و پایتون هستند. اگر به آن علاقه دارید، آنها را بررسی کنید.

اما در نوشتن این مقالات، مشکلی که من بارها با آن برخورد کردم این بود که پس از تمیز کردن، به نظر می رسید که بسیاری از داده ها ناپدید می شوند. چرا؟

به نظر می رسد که لیست قیمت ها به دلایلی که بعداً ذکر می کنم، برای استفاده فوق العاده سخت است. من بیمارستان ها و قانونگذاران را به طور مساوی مقصر می دانم.

 1. بیمارستان‌هایی که از آنها پیروی می‌کنند اغلب کمترین اطلاعاتی را منتشر می‌کنند که می‌توانند از آنها دوری کنند
 2. به نظر می رسد قانون CMS توسط افراد غیر فنی نوشته شده است و فضایی را برای بیمارستان ها باقی می گذارد (1)

آمار


آمار انطباق

CMS بیمارستان‌ها را ملزم می‌کند که قیمت نقدی، قیمت‌های بیمه‌گر و کد عمومی (یعنی بیمارستانی-آگنوستیک) را برای هر روش در صورت لزوم ارسال کنند. از حدود 33 درصد بیمارستان‌هایی که دریافتیم لیست قیمت‌ها را منتشر کرده‌اند:

 • 14٪ در کل لیست قیمت خود یک کد عمومی ندارند
 • 21 درصد از بیمارستان ها قیمت واحدی به جز MSRP ندارند، و آنها را بی فایده می کند، زیرا هیچ کس واقعاً آن قیمت را پرداخت نمی کند (حتی افراد بیمه نشده)
 • 31 درصد یک قیمت نقدی ندارند

امتیاز دادن به شارژمسترها

برای تفکیک لیست قیمت های عالی به معیارهایی رسیدم مانند

از کسانی مثل

که تقریباً هیچ اطلاعات قابل استفاده ای ندارند (فقط قیمت های “MSRP”، کدگذاری عمومی کم یا بدون، و غیره)

من به یک روبریک ساده رسیدم که مجموع اطلاعات و ناخواسته ها را در هر لیست قیمت محاسبه می کند و آنها را در مقیاس 1-10 درجه بندی می کنم. بررسی کردم:

 1. چند ردیف دارای کد CPT بودند
 2. چند ردیف قیمت هایی داشتند که به طور نجومی بالا یا صفر بودند (به عبارت دیگر، آشغال)
 3. آیا لیست قیمت ها به اندازه کافی پر شده است (جریمه کوچک برای داشتن قیمت های کمتر از 5000)
 4. آیا بستری / سرپایی در قیمت نشان داده شده است
 5. بیمارستان برای چند پرداخت کننده مختلف قیمت مشخص کرده است

45 درصد از بیمارستان ها — آنهایی که لیست قیمت خود را منتشر می کنند، دارای امتیاز 6/10 یا کمتر هستند که نشان دهنده نوعی نقص مهم در داده های منتشر شده است.


آمار انطباق

برای روش شناسی دقیق، نوت بوک ما را بررسی کنید جایی که من از ترفندهای جالبی در کتابخانه Polars برای به چالش کشیدن این مجموعه داده 300 میلیون ردیفی استفاده می کنم.

به راحتی می توان قوانین ناقص را پوف کرد، و اگر منصف باشیم، این یکی از هیچ چیز بهتر است. اما نحوه تنظیم قانون CMS فعلی هنوز مقایسه قیمت ها را سخت تر از آنچه لازم است می کند. خود را در موقعیت یک بیمار خیالی قرار دهید:

سال‌ها هاکی روی یخ، تنیس و بازگشت به خانه از میخانه Finnegan می‌گذرد. اکنون، در حالی که اشعه ایکس شما با یک صفحه فلورسنت به شدت روشن می شود، پزشک شما با پشت قلم خود در حال چرخش ناحیه ای سایه دار درست زیر استخوان ران شما است. استخوان روی استخوان به شما می گوید. زمان تعویض زانو فرا رسیده است. او برای شما یک ارجاع می نویسد.

بنابراین چه هزینه ای برای شما خواهد داشت؟ ابتدا باید لیست قیمت را در وب سایت بیمارستان خود پیدا کنید که حتی اگر وجود داشته باشد، لزوما آسان نخواهد بود.

سپس باید کد مورد نظر خود را در گوگل جستجو کنید. اگر تعویض زانو باشد، متوجه خواهید شد که کد CPT 27486 است. یا شاید 27487. شما واقعا مطمئن نیستید و من هم مطمئن نیستید. شاید این به جراح بستگی دارد. شما باید امیدوار باشید که بیمارستان شما از کدهای CPT استفاده کند نه مثلاً از کدگذاری DRG یا چیز دیگری، در غیر این صورت باید آن کدها را نیز جستجو کنید.

از اینجا، باید امیدوار باشید که بیمارستان مورد نظر قیمت‌ها را برای بیمه‌گر شما اعلام کند. از آنجایی که فقط 2/3 آنها اصلاً قیمت بیمه دارند، این تضمینی نیست. و سپس باید بیمه‌گر خود را در لیست پیدا کنید، که ممکن است آسان نباشد زیرا برخی از بیمارستان‌ها تا 100 قیمت مختلف برای هر طرح دارند: آیا شما AETNA OPEN ACCESS MANAGED PLUS NET یا AETNA AETNA HEALTHFUND AETNA CHOICE POS II NET? یا شاید AETNA HSA OPEN ACCESS POS II NET? من هیچ نظری ندارم و شما هم احتمالا.

هنگامی که متوجه شدید، قیمت تعویض مفصل زانو خود را از یک بیمارستان مشخص کرده اید. سپس برای سایر بیمارستان های شبکه بیمه گر خود تکرار کنید.

این بهترین سناریوی فعلی است. به احتمال زیاد هرگز به مدیر شارژ نمی رسیم.

اگر اصلاً قرار است این کار را انجام دهیم، باید آن را درست انجام دهیم. برای ایجاد تغییرات زیر حداقل تلاش لازم است:

 1. تمام فایل ها را متمرکز کنید. بیمارستان ها لیست قیمت های خود را هم در صفحات وب خود و هم در وب سایت CMS در یک صفحه منتشر می کنند. این باعث می شود که به راحتی بتوان بیمارستان ها را با هم مقایسه کرد و دید که کدام یک از آنها قانون را رعایت کرده اند.
 2. نیاز به فرمت استاندارد JSON یا CSV را در برخی از کدگذاری استاندارد انتخاب کنید. ما نیازی به بیمارستان‌هایی نداریم که فایل‌های XML و صفحات گسترده اکسل را منتشر کنند.
 3. الزامات گزارش قیمت MIN/MAX را کنار بگذارید. CMS بیمارستان ها را ملزم می کند که حداقل و حداکثر قیمت را برای هر عمل منتشر کنند. این به ارزش یک فایل قابل خواندن توسط ماشین اضافه نمی کند، زیرا محاسبه حداقل/حداکثر به ازای هر پرداخت کننده به سادگی انجام یک groupby/aggregation است. به نظر من این نشان می دهد که قانونگذارانی که این کار را کرده اند به دقت در مورد جزئیات الزامات فکر نمی کنند.
 4. بیمارستان ها را مجبور کنید که لیست قیمت ها را مطابق با یک طرح معقول و جهانی ارائه کنند. بیمارستان ها حاضرند یک میلیون دلار صرف کنند تا از انتشار این موارد جلوگیری کنند. آنها پول نقدی برای مرتب کردن CSV خود دارند. یک طرح داده منطقی و غیر مبهم شامل موارد زیر است: unique procedure ID، hospital billing code، CPT code، DRG code، NDC code، description، inpatient/outpatient، و price.
 5. بیمارستان‌ها را مجبور به یک الگوی استاندارد برای نام‌گذاری بیمه‌گران/پرداخت‌کنندگان کنید. زمانی که هر یک از آنها از نام های مرموز خود برای بیمه گذاران و برنامه های آنها استفاده می کنند، مقایسه قیمت های بیمارستان غیرممکن است.

اینها تنها تعدادی از تغییراتی است که فایل های قابل خواندن ماشین را برای محققانی مانند من ارزشمندتر می کند.

در حالی که منتظر افزایش جریمه‌های CMS هستیم (دوباره) و بیمارستان‌های بیشتری شروع به ارسال لیست قیمت‌های خود کنند، هنوز فکر می‌کنیم که در پایگاه داده ما، که بزرگترین در نوع خود است، چیزهای زیادی برای کشف وجود دارد. روی آن کلیک کنید، آن را بررسی کنید، حتی آن را جدا کنید (شما می توانید این کار را با Dolt انجام دهید) و نظر خود را به ما بگویید.

طبق معمول، یک تشکر ویژه از کسانی از شما که به ما در ساخت پایگاه داده قیمت بیمارستان 15000 دلاری ما کمک کردند. ایجاد پایگاه های داده توزیع شده کار ماست و ما مسابقاتی از این قبیل را همیشه و به معنای واقعی کلمه اجرا می کنیم. اگر مایلید به آخرین جایزه ما بپیوندید یا فقط با ما صحبت کنید، می توانید وارد شوید اختلاف نظر برای یادگیری بیشتر

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.