لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=4965

Cubernetes

چند ماه برنامه ریزی و حدود سه هفته طول کشید تا آخرین آزمایشگاه سخت افزار Kubernetes خود را بسازم. با جدید تست کردم EKS Anywhere تامین کننده فلز برهنه برای نصب سیستم عامل و مدیریت Kubernetes. قرار است از این خوشه برای آموزش و محتوای ویدیویی استفاده شود ظروف از کاناپه کانال و کنفرانس های مختلف حضوری اگر جلسه/کنفرانسی دارید به من اطلاع دهید که می‌خواهید از طریق آن بیایم توییتر یا پست الکترونیک.

این پست وبلاگ شامل لیست قطعات و فرآیند برای هر کسی که می خواهد کاری مشابه انجام دهد خواهد بود. من در آمازون کار می کنم و این یک پروژه کاری بود. اگر خوشه جالب Kubernetes دارید، دوست دارم آن را ببینم.

تمامی قیمت ها تقریبی و به نزدیکترین دلار گرد شده است. مالیات و حمل و نقل شامل نمی شود.

محاسبات و شبکه

قدرت

چراغ ها

ابزار

مجموع قطعات = 6310 دلار

من از ابزارهای زیادی استفاده کردم که قبلاً داشتم مانند درمل، تفنگ چسب حرارتی، آهن لحیم کاری، سیم برش. من همچنین از برخی ابزارهای دوستان مانند Glowforge برای قطعات انتخابی استفاده کردم. بخش‌های دیگری هم وجود داشت که به دلیل محدودیت‌های فضا و تفاوت‌های اجرایی بین برنامه‌ام و واقعیت استفاده نکردم. تمام قطعات و ابزارهای ذکر شده در بالا در خوشه مورد استفاده قرار گرفتند.

برنامه ریزی ساخت

وقتی شروع به کار با EKS Anywhere برای فلز خالی کردم، می دانستم که به یک آزمایشگاه خانگی جدید نیاز دارم. این بار می‌خواستم چیزی بسازم که بتوان از آن برای تأیید اعتبار نرم‌افزار استفاده کرد، چیزی مستقل و قابل حمل، و چیزی برای نشان دادن بصری آنچه نرم‌افزار انجام می‌دهد.

من قصد داشتم برنامه ای بنویسم که نمودارها و انیمیشن ها را از طریق مرورگر نشان می دهد، اما چیزی می خواستم بدون استفاده از مرورگر. شما را از سخت افزار دور می کند. من می خواستم سیستم ها و چراغ های تعبیه شده داشته باشم.

من یک مکینتاش کلاسیک قدیمی دارم که فکر می‌کردم کاندیدای خوبی برای ساخت آن است، اما این مورد خیلی ملایم بود. به رنگ آمیزی آن فکر کردم و دهانه مانیتور را با یک صفحه نور پر کنم، اما می دانستم که باید گزینه بهتری وجود داشته باشد.

هنگامی که با یک همکار در مورد این ایده صحبت می کردیم، شروع به صحبت در مورد کیس های کامپیوتری نمادین کردیم و مکعب مک را به یاد آوردم. من به دلیل اندازه 8 اینچی و سیستم مورد نیاز Kubernetes محدود می‌شوم، اما وقتی نام «Cubernetes» به من آمد، می‌دانستم که باید از یکی برای این ساخت استفاده کنم.

من در گذشته خوشه‌های Raspberry Pi زیادی را اجرا کرده‌ام، اما EKS Anywhere قرار نبود از معماری بازویی در هنگام راه‌اندازی پشتیبانی کند و من ماشین‌هایی با حداقل 16 گیگابایت حافظه می‌خواستم تا مطمئن شوم که با یک گره به محدودیت‌های منابع نخواهم رسید. کنترل هواپیما.

من مکعب مک خریدم و شروع به اندازه گیری کردم تا ببینم چه چیزی داخل آن قرار می گیرد. من به بسیاری از گزینه های مختلف نگاه کردم و روی فاکتور شکل Pico-ITX قرار گرفتم. متاسفانه، گزینه های زیادی در این اندازه وجود ندارد، اما کسی در توییتر به من در مورد LP-179 گفت.

LP-179 دارای پشتیبانی Intel AMT برای مدیریت خارج از باند است و این گزینه عالی برای محاسبات بود. رایانه ها برای استفاده در نصب های سفارشی طراحی شده اند و رابط استانداردی برای برق ندارند که در ابتدا نگران کننده بود اما در نهایت عالی بود. آنها گزینه های افزونه زیادی داشتند و رایانه ها با هر افزونه کابلی که می خواستم ارائه می شد. پشتیبانی جهانی آمریکا نیز در مورد برخی از مشکلاتی که من با آن برخورد کردم بسیار پاسخگو و مفید بود.

هنگامی که کامپیوترها رسیدند، چند آزمایش اولیه با ساخت‌های اولیه EKS Anywhere انجام دادم تا مطمئن شوم همه چیز کار می‌کند و سپس شروع به سفارش بقیه چراغ‌ها و اجزای کیس کردم.

کامپیوترها با پایه موقت لگو نگه داشته شدند

ساخت کیس

کیس مک جدا شد

جدا کردن مک سخت نبود. من می‌خواستم از مکانیزم نصب دسته مرکزی برای بردن قفس محاسباتی به داخل و خارج از پوسته بیرونی استفاده کنم. اگر هرگز سخنرانی اصلی را ندیده اید در سال 2000 بسیار شگفت انگیز بود.

وقتی همه چیز را از هم جدا کردم، فکر کردم فضای زیادی برایم باقی خواهد ماند. این درست نبود، اما من توانستم تمام اجزای شبکه را که در ابتدا انتظارش را نداشتم، درون کیس قرار دهم.

یک برد کامپیوتر درون یک کیس مکعب خالی

قفس ساختار زیادی برای مکعب داخلی ایجاد کرد، اما گزینه های زیادی برای نصب کامپیوترها در اختیار من قرار نداد. من باید بعد از ساخت کیس برای کار روی کامپیوترها را جدا کنم، بنابراین نمی‌خواستم چیزی را بچسبانم و می‌خواستم قطعات را تا حد امکان ماژولار بسازم. من یک براکت مرکزی را چاپ کردم تا دسته چفت را در جای خود نگه دارم. بعداً متوجه شدم که بهترین مکان برای نصب سوئیچ شبکه است، بنابراین نسخه‌ای را با سوراخ‌های نصب و قطعاتی برای نگه داشتن براکت در پایین کیس چاپ کردم.

هسته براکت مرکزی

فکر می‌کردم می‌توانم یک براکت برای رایانه‌ها چاپ سه‌بعدی کنم، اما آنها خیلی سنگین هستند و قسمت به سوراخ‌های اضافی برای جریان هوا نیاز داشت تا رشته‌ها به اندازه کافی قوی نباشند. یکی از دوستان لوگوی جلوی Kubernetes را با Glowforge خود برید و به من پیشنهاد داد که براکت های کامپیوتر را نیز برش دهد.

اندازه‌گیری‌های اولیه من خاموش بود و رایانه‌ها را به اندازه کافی پایین در قاب برای دستگیره‌ها نصب نکردم، اما پس از پایین آوردن سوراخ‌های نصب، توانستم کار را انجام دهم. اکریلیک بسیار قوی است و کل ماژول محاسباتی می تواند به عنوان یک قطعه از کیس خارج شود که کار روی آن را بسیار آسان می کند.

براکت مرکزی با کامپیوترهای نصب شده
براکت مرکزی با کامپیوترهای نصب شده

کامپیوترها روی لبه‌ها فضای خالی زیادی ندارند، بنابراین مجبور شدم کابل‌های شبکه مخصوصی با کانکتورهای کوچک بخرم تا کناره‌ها را پاک کنم. من کمی نگران بودم که نتوانم چیزی به اندازه کافی کوچک پیدا کنم، اما خوشبختانه مواردی را پیدا کردم که کار می کنند.

پاکسازی پلاگین شبکه

قدرت

این خوشه با دو منبع تغذیه 350 واتی هر کدام با 3 پایانه برق (در مجموع 6) تغذیه می شود. این برای چیزی که من نیاز داشتم عالی بود زیرا 4 کامپیوتر، 1 سوئیچ و 1 فن کیس وجود دارد. فن کیس می‌توانست از یکی از رایانه‌ها تغذیه کند، اما من نمی‌خواستم خنک‌کننده به یک رایانه متصل شود. من یک رگولاتور 5 ولت برای سوئیچ خریدم و توانستم هر چیزی را که خارج از کیس است روشن کنم تا آن را تست کنم.

من یک کانکتور 12 پین molex خریدم تا بتوانم برای همه چیز یک دوشاخه برق داشته باشم. من چهار کابل برق کامپیوتر را برای استفاده مجدد از سیم های داخلی قطع کردم (هر کدام 3 عدد). در مجموع 12 سیم در 4 کابل به من داد که آنها را به هم چسباندم و به کانکتور molex وصل کردم. Molex receptical نیاز به کمی درمیلینگ و چسب حرارتی داشت.

کانکتور مولکس 12 پین

طراحی کیس منبع تغذیه پس از اندازه‌گیری‌های متعدد از منابع تغذیه، مدتی طول کشید. من آن را طوری طراحی کردم که قسمت بالایی آن جدا شود تا در صورت نیاز بتوانم سیم کشی را تنظیم کنم. چاپ هر نیمی از کیس بیش از 2 روز طول کشید.

پاور کیس پرینت سه بعدی

داشتن دو سوئیچ مجزا برای روشن کردن رایانه و روشن کردن آن بسیار رضایت بخش است.

سوئیچ های برق

برای کلیدهای برق کامپیوتر یک براکت کوچک چاپ کردم و آنها را در جای خود چسباندم. سخت ترین قسمت این بود که به خاطر بسپارید کدام سوئیچ به کدام کامپیوتر می رود.

من همچنین LED ها را روی هر بردی که پین ​​های فن کیس در آن قرار دارد لحیم کردم تا بتوانم بدانم چه زمانی هر رایانه روشن است.

ال ای دی های آبی لحیم شده روی کامپیوتر

چراغ ها

سه چراغ مختلف وجود دارد که می توان آنها را روی کیس برنامه ریزی کرد.

اولین لوگوی جلویی است که از کنترلر attiny85 و حلقه نور 12 LED نئوپیکسلی استفاده می کند. به خوبی در لوگوی هفت ضلعی اکریلیک قرار می گیرد و سیم های برق داخل کیس می روند و به یکی از درگاه های USB کامپیوتر متصل می شوند. خوشبختانه، هنگامی که رایانه برق دارد، برق پورت USB همیشه داغ است، بنابراین هنگامی که کیس روشن می شود، چراغ روشن می شود، حتی اگر رایانه روشن نباشد.

attiny به زبان C با استفاده از Arduino IDE برنامه ریزی شده است. برنامه چراغ های جلو در یک الگوی بارگذاری حدود 2 دقیقه چرخه می زند و سپس به یک الگوی تنفس بی نهایت تغییر می کند. چراغ های جلو به صورت دینامیکی کنترل نمی شوند اما می توانم لوگو را برداریم و در صورت نیاز دوباره برنامه ریزی کنم.

چراغ های داخل لوگوی kubernetes

سخت ترین قسمت لوگو، برق رسانی به جلوی کیس بود که با برداشتن قطعات داخلی به راحتی قطع می شد. تصمیم گرفتم از پین های مغناطیسی پوگو و پرینت سه بعدی براکتی استفاده کنم که روی دکمه پاور قدیمی قرار می گیرد.

پین های مغناطیسی پوگو

چندین بار تلاش شد تا این به درستی چاپ شود تا پین‌های pogo نگه داشته شود و زمانی که مکعب داخلی در جعبه قرار داشت، تراز شود. هنوز هم 100٪ کار نمی کند و گاهی اوقات سیم های داخلی گیر می کنند که باعث می شود چراغ ها کار نکنند. احتمالاً باید این قسمت را دوباره سیم کشی کنم تا سیم ها در قسمت بیرونی مکعب باقی بمانند.

لوگوی kubernetes در جلوی قاب

چراغ های عقب با همان کانکتور مغناطیسی متصل می شوند و از طریق کنترلر Raspberry Pico کنترل می شوند. دلیل اینکه من این کنترلر را می خواستم این بود که با آن کار می کند مدار پایتون.

چراغ هایی به الگوی تعقیب و گریز در پشت کیس

Circuit Python کتابخانه های زیادی برای برنامه نویسی چراغ ها دارد و به عنوان یک درایو ذخیره سازی انبوه USB روی رایانه نصب می شود. با استفاده از درایو USB با حجم Kubernetes می توانم چراغ ها را با استفاده از استقرار Kubernetes دوباره برنامه ریزی کنم.

چراغ نهایی کیس، پنل نور 32×32 است که در داخل کیس نصب شده است. من می‌خواستم این چراغ‌ها جزئیات بیشتری در مورد آنچه در خوشه اتفاق می‌افتد را نشان دهند و بیشترین انعطاف‌پذیری را برای برنامه‌ریزی دارند. به خوبی روی پایه درایو CD-ROM قدیمی نصب می شود (زمانی که به شدت اصلاح شد).

پانل نور نصب شده در داخل کیس

پس از نصب پنل، LED ها خیلی درهم و به سختی دیده می شدند، بنابراین مقداری اکریلیک مات شده در جلوی آن قرار دادم تا نور را پخش کند. اکنون دیدن آن بسیار ساده تر است، به خصوص وقتی اتاق از قبل روشن است.

پانل سبک با اکریلیک مات

استفاده

هنگامی که همه چیز ساخته شد، خوشه را می توان با یک کابل برق و یک کابل شبکه وصل کرد. خوشه قابل حمل است، اما تنها زمان نشان می دهد که چقدر بادوام است. بیرون کشیدن محاسبات از کیس بسیار رضایت بخش است. این گیف یک آزمایش اولیه بود که همه چیز کار می کند.

بیرون کشیدن مکعب داخلی

من توانستم بدون هیچ مشکلی EKS Anywhere را مجدداً در خوشه مستقر کنم و گرما مشکلی نداشته است (تا کنون). با وجود فن های اضافی در کیس، به نظر می رسد جریان هوای کافی حتی بدون فضای زیاد وجود دارد.

من مشتاقانه منتظر برنامه‌ریزی چراغ‌ها با تجسم‌های مختلف برای مهاجرت گره‌ها، زمان‌بندی حجم کار و گردش‌های کاری gitops هستم.

من می دانم که راه های ارزان تری برای ایجاد یک خوشه آزمایشگاه خانگی Kubernetes وجود دارد. هدف من ایجاد یک خوشه ارزان نبود – ببینید پست خصوصی من برای یک خوشه 4 گره زیر 100 دلار.

کاری که من واقعاً می‌خواستم برای این خوشه انجام دهم این بود که محتوای آموزشی و بصری بیشتری را در سخت‌افزار بسازم و چیزی را داشته باشم که نیازی به پنهان کردن آن در کمد نداشته باشم.لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.