لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=5051

اپل، گوگل، گروه استانداردهای AV1 فیس بوک تحت بررسی ضد تراست در اتحادیه اروپا


AppleInsider توسط مخاطبانش پشتیبانی می‌شود و ممکن است به عنوان یک همکار آمازون و شریک وابسته در خریدهای واجد شرایط، کمیسیون دریافت کند. این مشارکت های وابسته بر محتوای سرمقاله ما تأثیری ندارد.

رگولاتورهای ضد انحصار در اتحادیه اروپا اکنون در حال بررسی ائتلاف گسترده فناوری هستند که استاندارد کدک ویدیویی AV1 را کنترل می‌کند و به نگرانی‌هایی درباره رفتار ضدرقابتی اشاره می‌کند.

اتحاد برای رسانه های باز (AOM) در سال 2015 برای یافتن یک فرمت ویدئویی مناسب که مطابق با استانداردهای W3C و HTML5 باشد، تأسیس شد. این شرکت استاندارد AV1 را توسعه داده است، یک کدک ویدیوی باز که به عنوان جایگزینی بدون حق امتیاز برای HEVC ایجاد شده است.

AV1 به عنوان جایگزین فنی بهتری برای بسیاری از فرمت های ویدیویی دیده می شود، زیرا فشرده سازی بهتری ارائه می دهد و بنابراین از پهنای باند و ذخیره سازی کمتری استفاده می کند.

14 عضو حاکم AOM عبارتند از گوگل، فیس بوک، اینتل، مایکروسافت، نتفلیکس، انویدیا، سامسونگ و بسیاری دیگر از جمله اپل که در سال 2018 به آن ملحق شدند. 41 عضو عمومی شامل Adobe، AMD، Alibaba، BBC، Hulu، VideoLan هستند. ، Vimeo و موارد دیگر.

اکنون، اتحادیه اروپا در حال بررسی رفتار ضدرقابتی ادعایی مرتبط با شرایط مجوز AV1 توسط AOM و اعضای آن در اروپا است. گروه دیده بان یک پرسشنامه ارسال کرده است، دیده شده توسط رویترز، به شرکت های درگیر.

کمیسیون اطلاعاتی دارد مبنی بر اینکه AOM و اعضای آن ممکن است شرایط مجوز (مجوز متقابل اجباری بدون حق امتیاز) را بر مبتکرانی که در زمان ایجاد AV1 بخشی از AOM نبوده‌اند، اما پتنت‌های آنها برای آنها ضروری است، اعمال کنند. (آن) مشخصات فنی،” پرسشنامه را بخوانید.

این گروه به نگرانی هایی اشاره می کند که AOM ممکن است توانایی نوآوران را برای رقابت با AV1 محدود کند. اتحادیه اروپا ادعا می کند که اگر درست باشد، انگیزه های نوآوری را حذف می کند.

شرکت های درگیر ممکن است تا 10 درصد از درآمد جهانی خود را به دلیل نقض قوانین اتحادیه اروپا جریمه کنند. هیچ جدول زمانی برای تحقیقات اعلام نشده است.

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.