لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=5066

سرور کد VS

7 ژوئیه 2022 توسط بریجیت مورتا، @Brigit Murtaugh

حال و آینده ای دور

در سال 2019، برنامه‌های افزودنی Remote Development را منتشر کردیم که به شما امکان می‌دهد از VS Code به صورت محلی برای توسعه برنامه‌ها از راه دور در زیرسیستم ویندوز برای لینوکس (WSL)، در کانتینرهای Docker و ماشین‌های فیزیکی یا مجازی از راه دور که از طریق SSH مدیریت می‌کنید، استفاده کنید. در سال 2020، با توسعه از راه دور با GitHub Codespaces، گام دیگری به جلو برداشتیم، که به شما امکان می‌دهد از VS Code به صورت محلی یا در یک مرورگر برای توسعه برنامه‌های کاربردی در یک ماشین مجازی از راه دور استفاده کنید که در فضای ابری برای شما میزبانی و مدیریت می‌شود.

ما می‌توانیم این کار را انجام دهیم زیرا VS Code از نظر طراحی، یک برنامه کاربردی چند فرآیندی است. از نظر مفهومی، قسمت جلو (جایی که کد خود را تایپ می کنید) در یک فرآیند اجرا می شود و یک سرویس باطن (که میزبان برنامه های افزودنی، ترمینال، اشکال زدایی و غیره است) در یک فرآیند جداگانه اجرا می شود.

امروز ما یک پیش‌نمایش خصوصی از سرویس Backend منتشر می‌کنیم که همه اینها را ممکن می‌سازد، “VS Code Server”، همراه با یک CLI که نصب، به‌روزرسانی، مدیریت و اتصال به سرویس را آسان می‌کند. می توانید سرور را در هر کجا که دوست دارید نصب کنید (ماشین توسعه محلی، ماشین مجازی در فضای ابری و غیره) و با استفاده از VS Code for the Web (همچنین به عنوان معروف به آن از طریق مرورگر به آن دسترسی داشته باشید. vscode.dev)، بدون دردسر راه اندازی SSH یا https (البته اگر بخواهید می توانید این کار را نیز انجام دهید 😊).

شروع شدن

از آنجایی که سرویسی که برای اتصال ایمن به سرور VS Code استفاده می کنید در پیش نمایش خصوصی است، باید از طریق یک درخواست دسترسی داشته باشید. فرم ثبت نام. به محض اینکه بتوانید از این سرویس استفاده کنید، یک ایمیل دریافت خواهید کرد، امیدواریم ظرف چند هفته آینده.

در آن مرحله، در اینجا دستورالعمل‌های گام به گام برای راه‌اندازی و اجرای سریع آمده است:

  1. سرور کد VS را بر روی دستگاه راه دور خود (یا هر جایی که می خواهید توسعه دهید) نصب کنید.

توجه داشته باشید: دستورات نصب متفاوتی برای معماری های راه دور مختلف وجود دارد که می توانید آنها را در آن مرور کنید مستندات سرور. این پست سرور کد VS را در یک راه اندازی می کند زیر سیستم ویندوز برای لینوکس نمونه (WSL)، که یک محیط لینوکس واقعی و ایزوله را در ویندوز فراهم می کند و می تواند به عنوان ماشین ایزوله “راه دور” ما سرور شود.

دستور زیر را در ترمینال WSL اجرا کنید:

wget -O- https://aka.ms/install-vscode-server/setup.sh | sh
  1. VS Code Server را با اجرای دستور زیر در ترمینال WSL خود راه اندازی کنید:
code-server

نکته: اجرا کن code-server -h برای مشاهده تمام دستورات موجود برای راه اندازی و مدیریت سرور.

  1. توزیع WSL شما از طریق یک تونل امن با vscode.dev ارتباط برقرار می کند، که به شما امکان می دهد بدون توجه به شبکه ای که در آن هستید، از vscode.dev به رایانه خود متصل شوید.

کد دستگاه و URL برای احراز هویت حساب GitHub خود در سرویس تونل زنی امن VS Code Server به شما ارائه می شود.

درخواست تأیید اعتبار GitHub در CLI VS Code Server

با وارد کردن کد دستگاه در نشانی اینترنتی احراز هویت ارائه شده، در سرویس تونل زنی احراز هویت شوید.

  1. اگر این اولین باری است که سرور VS Code را از این نمونه WSL راه اندازی می کنید، از شما خواسته می شود نامی برای اتصال خود وارد کنید. CLI یک نام “صفت-اسم” پیش‌فرض جالب را پیشنهاد می‌کند (نمونه‌هایی که در زیر نشان داده شده‌اند)، که می‌توانید آن را نیز بپذیرید.

مثال اسم صفت

  1. پس از احراز هویت و ارائه نام ماشین، CLI یک نمونه سرور را چرخانده و یک URL vscode.dev تولید می کند. برای اتصال به نمونه WSL خود، می توانید این URL را در هر دستگاهی باز کنید.

توجه داشته باشید: همچنین می توانید مستقیماً از طریق vscode.dev به نمونه WSL خود متصل شوید: پالت فرمان را باز کنید (F1) در vscode.dev و دستور را اجرا کنید سرور از راه دور: به Remote متصل شوید.

تبریک می گوییم، شما با موفقیت VS Code Server را نصب و اجرا کردید! پس از بازدید از پیوند vscode.dev ایجاد شده، اتصال به طور کامل برقرار می شود. فایل‌های توزیع WSL شما باید در VS Code Explorer وجود داشته باشند، و می‌توانید برنامه‌نویسی در برابر آن را از vscode.dev شروع کنید.

پیش نمایش یک سفر بزرگتر

سرور VS Code در حال حاضر یک پیش نمایش خصوصی است. در این پیش نمایش اولیه، code-server CLI متمایز از code CLI که امروزه برای راه اندازی دسکتاپ VS Code، نصب برنامه های افزودنی و موارد دیگر استفاده می کنید (اجرا می شود code -h از ترمینال 😊). این تنها اولین قدم در مسیر یکپارچگی کامل است code CLI که به شما امکان می دهد هم دسکتاپ و هم سرور را مدیریت کنید.

ما مشتاقیم که سرور VS Code را امتحان کنید. شما می توانید در مورد آن، از جمله معماری، سایر دستورات، جزئیات پیاده سازی و سناریوها، اطلاعات بیشتری کسب کنید مستندات و ویدیوی مقدماتی. اگر مشکل یا بازخوردی دارید، لطفاً مشکلی را در این قسمت ثبت کنید مخزن GitHub توسعه از راه دور VS Code، و شما می توانید نظرات خود را برای ما توییت کنید @code.

کد نویسی مبارک!

بریجیت مورتا، @Brigit Murtaughلینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.