لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=5076

آمریکا با یک فروپاشی مسکن مواجه است

بازار مسکن آمریکا در آغاز سال جاری هنوز چیزهای زیادی برای خود داشت. برای غلبه بر دو برابر شدن نرخ وام مسکن در ترکیب با قیمت‌های دائماً بالا، کافی نبود.

اتحادیه ملی مشاوران املاک اندازه گیری مقرون به صرفه بودن خانه بر اساس نرخ وام مسکن، قیمت مسکن و درآمد خانوار، نشان داد که از ماه آوریل، خانه‌های موجود از ژوئیه 2007 در کمترین سطح مقرون به صرفه بوده‌اند. در حال حاضر حتی ارزان‌تر هستند. در روز سه‌شنبه، NAR اعلام کرد که قیمت متوسط ​​یک خانه موجود در ماه می از 395،500 دلار در آوریل به 407600 دلار در ماه می افزایش یافت، در حالی که فردی مک هفته گذشته گزارش داد که میانگین نرخ وام مسکن 30 ساله 5.78 درصد بوده است، از 5.23 درصد در هفته. زودتر و از میانگین آوریل 4.98٪.

این یک تغییر بزرگ نسبت به ژانویه است، زمانی که میانگین نرخ 3.45٪ بود و معیار مقرون به صرفه بودن، اگرچه به آسانی در اوایل همه گیری نبود، اما هنوز بهتر از آنچه در دهه های 1990 و 2000 انجام شده بود، بود. در آن زمان، سال دیگری برای مسکن محتمل به نظر می رسید. بازار کار قوی بود، ترازنامه خانوارها در وضعیت خوبی قرار داشت، تداوم برنامه‌های ترکیبی کار از خانه ادامه پیدا کرد تا زندگی دورتر از مراکز شهرها معقول به نظر برسد و به نظر می‌رسید که بیشتر نسل هزاره آماده خانه‌دار شدن هستند. همه آن چیزها هنوز هم درست به نظر می رسد، اما اعداد دیگر کار نمی کنند.

با تشدید این مشکل، بسیاری از افرادی که از قبل خانه دارند، به طور موثر در آن گیر کرده اند. آخرین بار در سال 2008 نرخ وام مسکن به اندازه کنونی بالا بود. علاوه بر این، از سال 2008، موج‌های متعددی برای تامین مالی مجدد وجود داشته است، آخرین موج در طول همه‌گیری، زمانی که میانگین نرخ وام مسکن به 2.65 درصد کاهش یافت. به استثنای افرادی که وام مسکن خود را پرداخت کرده اند یا تقریباً پرداخت کرده اند، نقل مکان به یک خانه جدید خیلی آسان نیست – و البته آنها باید ابتدا شخصی را برای خرید خانه قدیمی خود پیدا کنند.

بنابراین به نظر می‌رسد که هر چند برخی از داده‌های اخیر مسکن ناامیدکننده بوده است، اما در ماه‌های آینده بدتر خواهد شد. NAR روز سه شنبه گفت که فروش خانه های موجود در ماه می از 5.6 میلیون آوریل به 5.41 میلیون کاهش یافته است، با نرخ سالانه تعدیل فصلی که پایین ترین سطح از جولای 2020 است. اما این ارقام بر اساس بسته شدن است، بنابراین بسیاری از خریداران قفل شده اند. نرخ ها در سطوح قبلی و پایین تر وقتی سازنده خانه لنار نتایج را گزارش کرد برای سه ماهه مالی خود منتهی به 31 مه در روز سه‌شنبه، گفت که ترکیبی از افزایش نرخ‌ها و افزایش قیمت‌ها “شروع به وادار کردن خریداران در بسیاری از بازارها به توقف و تجدیدنظر کرد.”

تصور احیای بازار مسکن دشوار است مگر اینکه خانه ها بسیار مقرون به صرفه تر شوند. رونق ناشی از بیماری همه گیر تا زمانی که ادامه داشت خوب بود. اینجا نیم تنه می آید.

حق نشر © 2022 Dow Jones & Company, Inc. کلیه حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.