لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=5141

به من کمک کنید دستگاه ردیابی احتمالی موجود در ماشینم را شناسایی کنم · GitHub

TL; DR

یک ابزار الکترونیکی غیر OEM در ماشینم پیدا کردم. به جرقه متصل است و شامل یک گیرنده رادیویی 435.10 مگاهرتز، یک میکروکنترلر و دو رله است. من فکر می کنم ممکن است دستگاهی باشد که به اشخاص ثالث اجازه می دهد قفل درها را باز کنند و ماشین را با رادیو روشن کنند.

جزئیات

من در حال رانندگی هوندا اینسایت EX مدل 2020 خود بودم که صدای آزاردهنده رله الکترومکانیکی که به سرعت روشن و خاموش می شد را شنید. وقتی به خانه رسیدم زیر داشبورد را نگاه کردم و بلافاصله دیدم که کسی غیر از هوندا در اینجا بوده است. اولین چیزی که دیدم این سوئیچ روی سطحی بود که به آنجا تعلق ندارد.

داخل جلد این چیز یک برچسب است PL884-200. در ابتدا مشکوک بودم که این یک دستگاه ردیابی مینیاتوری است، اما در واقع چیز کمی در آن وجود دارد. این شامل یک سوئیچ و یک LED است. LED کار نمی کند مگر اینکه کیس مونتاژ شود زیرا دو کنتاکت پل در داخل کیس وجود دارد. اما، به طور مرموزی، LED نیز با قاب مونتاژ شده قابل مشاهده نیست زیرا تمام قسمت های کیس مات هستند. هدف سوئیچ برای من ناشناخته است.

کلید و LED جدا شده

سوئیچ به ابزار کوچک متصل شده است، که همچنین به احتراق اصلی و اتوبوس CAN متصل شده است. با روشن شدن ماشین، واضح است که این ابزار حاوی رله خراب است.

چیز مرموز

با برداشتن تریم، می‌توانید نحوه سیم‌کشی دستگاه را با ضربه‌های T و اتصالات مشاهده کنید. همچنین برخی از سیم های کارخانه بریده شده اند و فقط آویزان شده اند.

سیم کشی

طبیعتا این دستگاه را برداشتم و به خانه بردم. ماشین بدون آن روشن می شود و حرکت می کند، اما هر چراغ هشدار روی داشبورد روشن می شود. چیز زیادی برای آن وجود ندارد. در مرکز برد دو رله و یک درایور رله دارلینگتون قرار دارند.

درایور رله

در گوشه تخته یک CY800 گیرنده رادیویی با اسیلاتور مرجع 6.7458 مگاهرتز خود روی 435.10 مگاهرتز تنظیم شده است. آنتن آن یک قطعه قابل انعطاف برای نصب PCB از TE Connectivity است که تحت آن یک آپمپ استاندارد LM358 قرار دارد.

رادیو

همچنین زیر آنتن میکروکنترلر PIC16F1518 مغز دستگاه قرار دارد. تنها دستگاه های دیگر روی برد یک تنظیم کننده ولتاژ استاندارد 5 ولت و اجزای غیرفعال هستند.

میکروکنترلر

کارهایی که این دستگاه انجام می دهد نه شامل یک گیرنده GPS و یک فرستنده سلولی است. با این حال، به گذرگاه CAN متصل است تا بتواند داده‌های GPS را دریافت کند و احتمالاً داده‌ها را از طریق دستگاه تلفن همراه HondaLink ارسال کند. بنابراین تئوری عملیات من در حال حاضر به شرح زیر است:

  1. این دستگاه اطلاعات مکان خودرو را از طریق CAN از GPS خودرو دریافت می کند.
  2. این دستگاه از داده های جانبی تلفن همراه خودرو برای ارسال این اطلاعات به جایی استفاده می کند.
  3. یک فرستنده رادیویی وجود دارد که می تواند در فاصله کوتاه برای روشن کردن ماشین استفاده شود.
  4. رله ها خاموش می شوند زیرا در منطقه من نویز 435.10 مگاهرتز وجود دارد.

اگر تا به حال یکی از این دستگاه ها را دیده یا نصب کرده اید، لطفا نظر خود را بنویسید. من دوست دارم بیشتر بدانم.

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.