لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=5158

دانشمندان کوانتومی UNSW اولین مدار یکپارچه جهان را در مقیاس اتمی تحویل دادند

اد هوسیک، وزیر صنعت و علوم، از کارهای پیشرو جهانی دانشمندان کوانتومی UNSW سیدنی در بازدید از پردیس کنزینگتون در روز پنجشنبه، تبلیغ کرد.

آقای Husic که برای اعلام یک پیشرفت فنی قابل توجه توسط پروفسور میشل سیمونز UNSW و تیم محاسبات کوانتومی سیلیکون (SQC) در دانشگاه حضور داشت، گفت که آخرین پیشرفت گواهی بر برتری استرالیا در فضا است.

آقای Husic با اشاره به تیم SQC که در این رویداد جمع شده بودند، گفت: «می‌خواهم به شما بگویم که آنچه انجام می‌دهید چقدر برای کشور معنی دارد. “شما در یک دوره طولانی به چیزی کمک می کنید که نه تنها برای کشور، بلکه برای جهان مهم است.”

آقای Husic کار پروفسور سیمونز و محققان SQC را که توسعه اولین مدار مجتمع ساخته شده در مقیاس اتمی را اعلام کردند، تایید کرد.

آقای Husic گفت: «قابلیت‌های کوانتومی ما به وضوح در جهان پیشرو هستند و بر اساس تاریخ افتخارآمیز برتری تحقیقاتی ساخته شده‌اند. این نشانه واضحی است که شرکت‌ها، کارآفرینان و محققان ما برخی از بهترین‌های جهان هستند.»

تیم محاسبات کوانتومی سیلیکون (SQC) با وزیر صنعت و علوم، اد هوسیک (مرکز لباس نیروی دریایی) در طول این بازدید. در سمت چپ آقای Husic، پروفسور UNSW Scientia و محقق اصلی محاسبات کوانتومی سیلیکون، میشل سیمونز قرار دارد. در سمت راست آقای Husic، دکتر پیتر یاتس، رئیس مرکز عالی شورای تحقیقات استرالیا برای محاسبات کوانتومی و فناوری ارتباطات در UNSW قرار دارد.

حفظ تحقیقات کوانتومی در استرالیا

آقای Husic همچنین بر تعهد دولت به حفظ استعدادها در استرالیا تاکید کرد.

دولت سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری را در قالب صندوق فناوری حیاتی به عنوان بخشی از صندوق بازسازی ملی اعلام کرده است. این به حمایت از نوآوری و تولید خانگی در زمینه هایی مانند مهندسی، علم داده، توسعه نرم افزار، هوش مصنوعی، روباتیک و کوانتوم کمک می کند.

برای اطمینان از رشد مستمر و سوپرشارژ کردن صنعت محاسبات کوانتومی، دولت 4 میلیون دلار برای حداکثر 20 دکترای تحقیقات کوانتومی برای حمایت از دانشگاه‌ها در حین ایجاد مشارکت‌های ملی تحقیقاتی و آموزشی فراهم می‌کند.

بیشتر بخوانید: دانشمندان با جهش کوانتومی به سمت کامپیوترهای آینده از طبیعت تقلید می کنند

آقای هوسیک گفت: «من می‌خواهم دنیا بداند که شما چه کار می‌کنید، و من می‌خواهم هر روز بجنگم تا کسی که این کشور درگیر کوانتوم است را ترک نکند». من می خواهم به جای اینکه ما به آنجا برویم، دنیا به اینجا بیاید.

آقای Husic به طیفی از آمارها اشاره کرد که نشان می دهد استرالیا در تحقیقات کوانتومی بسیار بالاتر از وزن خود است. استرالیا یک سوم از 1 درصد جمعیت جهان را تشکیل می دهد، اما 4.2 درصد از تحقیقات کوانتومی جهانی را به خود اختصاص داده است. تحقیقات فناوری کوانتومی توسط محققان استرالیایی 60 درصد بیشتر از میانگین جهانی است. یازده دانشگاه استرالیا بالاتر از استاندارد جهانی برای تحقیقات فناوری کوانتومی هستند.

اوج حرفه ای برای میشل سیمونز

پروفسور سیمونز، بنیانگذار و مدیر SQC، پیشرفت فنی را بزرگترین نتیجه کار خود توصیف کرد.

پروفسور سیمونز گفت: «این کار قبلا هرگز انجام نشده است و هیچ کس دیگری در جهان نمی تواند آن را انجام دهد. این یک نتیجه بسیار هیجان‌انگیز است و آنچه برای ما هیجان‌انگیزتر است انجام آن است، ما آن نقشه راه کلاسیک را دیده‌ایم و دستگاه‌های تجاری را می‌شناسیم که در پنج یا شش سال آینده خواهند آمد.»

پروفسور سیمونز و محققان SQC از پردازنده یکپارچه – معروف به یک پردازنده کوانتومی آنالوگ – برای مدل‌سازی دقیق حالت‌های کوانتومی یک مولکول پلی استیلن آلی کوچک استفاده کردند و مسیری را برای ایجاد مواد جدیدی که هرگز وجود نداشته‌اند، اثبات کردند.

این پیشرفت یک گام بزرگ برای SQC و مشتریانش برای ساخت مدل‌های کوانتومی برای طیف وسیعی از مواد جدید، از ابررساناها، مواد برای باتری‌ها، داروها یا کاتالیزورها است.

UNSW در فناوری کوانتومی پیشتاز است

پروفسور آتیلا برانگس، معاون دانشگاه و رئیس دانشگاه UNSW، تاریخچه اعلام را در حال ساخت نامید.

پروفسور برونگس گفت: «اخبار امروز محققان SQC و UNSW را حتی به هدفشان نزدیک‌تر می‌کند و موقعیت این دانشگاه را در خط مقدم فناوری کوانتومی تقویت می‌کند.

“این نقطه اوج چندین سال کار سخت است و نمونه ای از قدرت همکاری است.”

SQC یک شرکت خصوصی است که در سال 2017 از طریق یک ابتکار مشترک با دولت مشترک المنافع، UNSW سیدنی، Telstra Corporation، بانک مشترک المنافع استرالیا و دولت NSW تشکیل شد.

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.