لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=5164

دانشمند تویوتا در مورد آینده خودروها: “خودروهای برقی تنها راه حل نیستند”.

پیل سوختی وسیله ای فوق العاده جذاب برای سوخت رسانی به وسایل نقلیه برای آینده است. آنها به مقیاس استخراجی که یک باتری نیاز دارد نیاز ندارند و می توانند به خودروهای بدون آلایندگی واقعی بسیار نزدیکتر از BEV باشند. اما این یک سفر طولانی خواهد بود.

صنعت باید به سمت تولید هیدروژن بدون کربن حرکت کند و در خودروسازی، ما باید بدانیم که مناطق دیگری نیز وجود دارند که باید با استفاده از هیدروژن نیز کربن زدایی کنند – به عنوان مثال، کودها، مواد اولیه، پتروشیمی، سیمان و فولادسازی.

«مساله توزیع نیز وجود دارد. این شبکه هنوز وجود ندارد، و این دلیل دیگری است که چرا بهتر است تلاش ها را بر حمل و نقل و اتوبوس های سنگین متمرکز کنیم، که مسیرهای ثابتی را هدایت می کنند و هاب های مشخصی را برای شروع و توقف دارند.

این بدان معنا نیست که خودروهای سواری هیدروژنی کار بدی هستند. در واقع، ما به آنها نیاز داریم که مقیاس تولید را برای کاهش هزینه ها بدست آورند. همچنین، ما در نتیجه ساختن هر دو نسل یک و دو از Mirai چیزهای زیادی یاد گرفتیم، و این فناوری در هر وسیله نقلیه ای که برای آن استفاده شود، معتبر باقی می ماند.

«ما تازه یاد می‌گیریم که نقطه شیرین فوری برای استفاده از آن کجاست. و برای آینده میانی، ما فکر می‌کنیم که بیشترین تأثیر را در کاربردهای سنگین خواهد داشت. ما این را می گوییم زیرا از کارهایی که تاکنون انجام داده ایم آموخته ایم – و من معتقدم که یاد گرفتن اشکالی ندارد، حتی اگر بار اول پاسخ درست را دریافت نکنید.

برای بخش‌های بزرگی از جهان، به نظر می‌رسد که مسیر از قبل تعیین شده است و بعید است که کلمات شما تغییر زیادی کنند. این چه احساسی را در شما به وجود می آورد؟

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.