لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=5152

راجرز کانادا، لطفا اینترنت لعنتی در کانادا را تعمیر کنید

ISPهای کانادایی قطعاً دارای یک سنگر در زیرساخت هستند. نمی توان آن را “انحصار” نامید زیرا سه مورد از آنها وجود دارد، اما نام رایجی که داده می شود “Robelus” است که پورمانتوی Rogers/Bell/Telus است.

من آماری ندارم که سالانه چقدر برای لابی کردن دولت هزینه می‌کنند، اما تصور می‌کنم این مبلغ سرسام‌آور است.

کانادا کشور انحصاری است – در همه جا از محصولاتی که می توانید بخرید گرفته تا بنیاد ترودو حزب لیبرال فدرال که دریافت کننده امتیازات سیاسی است.

فکر کردن به مناطقی که در آن رقابت واقعی در کانادا وجود دارد دشوار است، زیرا تعداد آنها بسیار کم است.

رسانه ها؟ هیچ‌کدام، لیبرال‌های فدرال از رسانه‌های تایید شده حمایت مالی می‌کنند و افراد تایید نشده را به حال خود رها می‌کنند یا می‌میرند. سپس رسانه‌های مورد تایید به شدت تشویق می‌شوند (به‌طور غیررسمی) خط حزب را بکسل کنند و از هر چیزی که ترودو می‌گوید حمایت کنند – به‌ویژه وقتی ساختگی باشد.

بانک ها؟ به شدت از طریق منشور کنترل می شود، اگرچه مقررات واقعی بانکدار کیمن دهه 1970 را سرخ می کند.

غذا؟ یک کارتل واقعی شیر وجود دارد. سه خواربارفروش عمده وجود دارد – همه به صورت عمودی یکپارچه شده اند. یکی فقط چند سال پیش در خبرها برای تثبیت قیمت نان بود و همچنین میلیون‌ها دلار برای تعمیرات اساسی یخچال از دولت فدرال دریافت کرد.

مخابرات؟ قطعی را ببینید.

اجرای قانون؟ RCMP (سیا کانادا) اخیرا در حال سرمقاله گزارشی به مناسبت لایحه اسلحه دستگیر شد که لیبرال های ترودو منتظر دلیلی برای تصویب بودند. دولت فدرال همچنین در گفتن اینکه چه چیزی و چه زمانی به RCMP گزارش دهد، بسیار مهم بود. در هر کشور جهان اول این رسوایی خواهد بود و با موجی از استعفا مواجه می شود. در کانادا، سه شنبه ترودو است.

مشکل بسته‌بندی و یکپارچه‌سازی است. فروشندگان گنگ لوله به بهترین وجه به مشتری خدمت می کنند. تصور کنید دستگاه‌های شما به صورت دوره‌ای حراج معکوس انجام می‌دهند و می‌توانند ارائه‌دهنده‌ها را بدون هزینه قابل‌توجه تغییر دهند.

سرویس تلفن من Rogers و اینترنت من Cogeco است، بنابراین این قطعی مشکل بزرگی برای من نیست. اگر برعکس بود، می توانستم از طریق تلفنم مسیریابی کنم، اما این یک آسیب جدی بود. اگر این اتفاق زیاد می‌افتاد، می‌توانم یک آداپتور اختصاصی بخرم، اما هزینه «خط» دیگری از خدمات خواهد داشت. که بدون توجه به استفاده، هزینه ماهانه است. برای اکثر مردم پرداخت قراردادهای اضافی عملی نیست – اما هیچ دلیل فنی برای قراردادها وجود ندارد. و حتی مسئله هزینه های ثابت یا رابط های فیزیکی نیست – هزینه یک مودم جایگزین مشکل بزرگی نیست.

شکستن هنجار قرارداد برای استفاده در شرایط دیگر نیز مفید خواهد بود. به عنوان مثال، رومینگ. هک، اگر می توانستم دقیقه به دقیقه در مورد خدمات مذاکره کنم، ممکن بود به طور معمول مقداری ترافیک را پخش کنم – بر اساس تأخیر، مسیریابی، حتی انفجار پهنای باند. هک، حتی حریم خصوصی.

>سرویس تلفن من Rogers و اینترنت من Cogeco است، بنابراین این قطعی مشکل بزرگی برای من نیست. اگر برعکس بود، می توانستم از طریق تلفنم مسیریابی کنم، اما این یک آسیب جدی بود. اگر این اتفاق زیاد می‌افتاد، می‌توانم یک آداپتور اختصاصی بخرم، اما هزینه «خط» دیگری از خدمات خواهد داشت. که بدون توجه به استفاده، هزینه ماهانه است. برای اکثر مردم پرداخت قراردادهای اضافی عملی نیست – اما هیچ دلیل فنی برای قراردادها وجود ندارد. و حتی مسئله هزینه های ثابت یا رابط های فیزیکی نیست – هزینه یک مودم جایگزین مشکل بزرگی نیست.

AFAIK فروشندگان IOT/esim هستند که این نوع خدمات را ارائه می دهند. آنها به شما سیم کارتی می‌دهند که می‌تواند بین هر ارائه‌دهنده‌ای که در سرتاسر جهان می‌خواهید «پرسه بزند» و شما فقط به ازای هر مگابایت داده انتقال داده شده پرداخت می‌کنید. تنها نقطه ضعف این است که چنین خدماتی در مقایسه با برنامه های خود ارائه دهندگان دارای نشانه گذاری بزرگی هستند.

اگر در منطقه‌ای بودید که توسط نیروگاه کواکسیال راجرز نیز خدمت می‌کردید، شبکه بی‌سیم Bell/Telus در بسیاری از مناطق گرفتار شده بود، زیرا نمی‌توانست ترافیک آن‌هایی را که همزمان قطعی تلفن همراه Rogers و Rogers DOCSIS داشتند، مدیریت کند.

همچنین با بیدار شدن غرب، در حوالی ظهر به وقت EST، برخی تماس‌های عصبی/ناموفق به ایالات متحده آمریکا را در بل/تلوس تجربه کرد.

در بسیاری از کشورها، شبکه های تلفن همراه می توانند پهنای باند سنگینی را مدیریت کنند، زیرا آنها با ارائه دهندگان سیمی برای داده رقابت می کنند و برنامه های تقریبا نامحدودی دارند. در کانادا اینطور نیست.

مسیرهای BGP بد یک علامت خارجی قابل مشاهده از قطع است — آنها هستند چگونه راجرز به دیگر ISP ها می گفت که شبکه های خودش غیرقابل دسترسی است، اما فقط دانستن این موضوع توضیحی نمی دهد. چرا.

پست Cloudflare را بخوانید:

=======

رادار Cloudflare تقریباً از دست رفتن ترافیک را از Rogers ASN، AS812 نشان می‌دهد که حدود ساعت 08:45 UTC شروع شده است (همه زمان‌های این وبلاگ UTC هستند).

چی شد؟ داده‌های Cloudflare نشان می‌دهد که افزایش واضحی در به‌روزرسانی‌های BGP (پروتکل دروازه مرزی) بعد از ساعت 08:15 رخ داد که در ساعت 08:45 به اوج خود رسید.

=======

اول طوفان BGP، دوم قطع.

اگر یک مسیر داخلی پایین بیاید، اطلاعات از طریق BGP به شبکه های مجاور منتشر می شود. بنابراین طوفان BGP می تواند ناشی از غیرقابل دسترس شدن مسیرها (احتمالاً متناوب) باشد.

> اول طوفان BGP، دوم قطع.

نه واقعا. اگر دو نمودار را همپوشانی کنید، می‌بینید که قطعی تقریباً همگام با قطع رخ داده است. در حالی که این دو رویداد با هم مرتبط هستند، این به معنای علیت نیست. به عنوان مثال، ممکن است یک عامل علت مشترک پشت هر دوی آنها وجود داشته باشد (این همان چیزی است که پوستر والدین می گفت).

https://i.imgur.com/OnP4Kcz.png

همچنین … مسیرهای بد می تواند باعث قطعی قطعی شود اما این طولانی مدت؟!؟

این سؤالات دیگری را در مورد توانایی آنها برای بازیابی از یک موقعیت کاملاً منحصر به فرد (مسیرهای بد) ایجاد می کند.

به طور کلی، انتشار مسیر BGP شامل مکانیسم ابطال کش TTL نمی شود (یعنی مسیرها هرگز باطل نمی شوند و دوباره بررسی نمی شوند – وجود مداوم جلسه BGP مسیرهای قبلاً آموخته شده را تأیید می کند و اضافه یا حذف را در باند انجام می دهد – اگر شنیده شود، “TTL” در زمینه BGP به این معنی است که مسیرها نباید مانند TTL برای بسته های IP منتشر شوند.

باید بخوانید که چگونه پسر موسس از خواهر و خانواده خود برای کنترل شرکت شکایت می کند. کل مزخرفات و بی کفایتی صندوق اعتماد.

بهتر است به تماس های تحلیلگر از زمانی که پسر شرکت را اداره می کرد گوش دهید. پاسخ های او کاملاً بی معنی بود. کاملاً واضح بود که اگر نام خانوادگی او راجرز نبود، او در مقام ارشد نبود.

برای من هم اینترنت سیمی خانگی که TekSavvy هست و هم موبایلی که روی فیدو هست. هم TekSavvy و هم Fido در پشت صحنه به راجرز متکی هستند.

مال ما حدود ساعت 2 صبح به وقت شرقی بازگشت.

برای من، Teksavy (اینترنت سیمی خانگی) هیچ وقت قطع نشد. تلفن همراه (fido) زمانی که دیشب/صبح زود خواب بودم دوباره بالا آمد. من در ونکوور هستم.

این به این دلیل است که خدمات تکساوی شما از طریق خطوط Shaw یا Telus انجام می شود. این قطعی از دست Teksavvy خارج بود: اگر در قلمرو مستقر در راجرز آنها در DOCSIS بودید، با کشتی همراه بودید.

اینترنت بی سیم به جز سایت google.com و youtube.com برای ما کار نمی کند، 2 روز است که نمی توانم ایمیل های کاری خود را بررسی کنم، آنقدر عصبانی و ناامیدی. btw من در GTA هستم

آیا این واقعا درست است؟

اگر کل اینترنت قابل روت کردن است اما dns هر چیزی را که بازیکن اصلی نیست خراب می کند، این سؤالات دیگری را ایجاد می کند و با همه چیزهایی که تاکنون در مورد این قطعی شنیده ام ناسازگار است.

من مطمئن هستم که آنها به دلایل زیادی (مثلاً افزایش قیمت ها به دلیل عدم رقابت) نامطلوب هستند، اما مطمئن نیستم که این دلایل چگونه به این قطع ارتباط دارند. به عنوان مثال، من می توانم تصور کنم که کشوری با بخش مخابراتی متنوع تر، در برابر سقوط یک ارائه دهنده واحد کمتر آسیب پذیر باشد، اما این استدلال واقعاً جواب نمی دهد. من بررسی کردم که چگونه سهم بازار در کشورهای اروپایی تقسیم شده است[1][2] و آنها تقریباً به 3 روش بین 3 رقیب اصلی تقسیم می شوند، که مشابه نحوه تقسیم سهم بازار در کانادا است. اگر قطعی بزرگی در یک ارائه دهنده اصلی در آلمان رخ می داد، تأثیر آن تقریباً مانند کانادا خواهد بود.

به طور کلی نظراتی مانند این به نظر می رسد که یک مورد از “موجود بدخیم بنا به دلایلی در اخبار وجود دارد، بنابراین بیایید همه دلایل دیگری که از آنها متنفریم” را برای من بیان کنیم.

[1] https://www.statista.com/statistics/469074/mobile-telephony-…

[2] https://www.statista.com/statistics/375986/market-share-held…

در کانادا، تلفن همراه با Wireline رقابت نمی کند. با 3G Carrier Aggregation، LTE و اکنون 5G، از نظر فنی این امر قابل انجام است، اما اگر یکی از دیگری درآمد داشته باشد، این اتفاق نمی افتد.

من شخصاً با خوشحالی از طریق بلیط های پشتیبانی می خوابم زیرا تلفن کاری من روی Rogers است و وای فای خانه من (برای پینگ برنامه ها) در eBox.ca است که روی خطوط Rogers اجرا می شود (و اکنون متعلق به Bhell است). کاملا تاریک

اینترنت در کانادا یک انحصار نیست، یک انحصارطلبی تحت حمایت دولت است.

و بله، بد است. و نه، هیچ کس این مشکل را برطرف نخواهد کرد، زیرا مخابرات کانادا بسیار بیشتر از کانادایی ها برای لابی کردن برای محافظت از خود انگیزه دارد تا دولت را اصلاح کند. این یک مشکل کلاسیک کنش جمعی است. به همین دلیل است که ما نمی توانیم چیزهای خوب داشته باشیم.

> اینترنت در کانادا یک انحصار نیست

بستگی به جایی دارد که هستید، و اگر می توانید Teksavvy و همکاران را به عنوان رقبای Rogers در نظر بگیرید. جایی که من هستم، بل فقط DSL1 را با سرعت 6 مگابیت در ثانیه می فروشد. یک زیرمجموعه جدیدتر که بازدهی را از کابل کشی محلی (در حال حاضر متعلق به راجرز) دریافت کرد. قبل از اینکه این خرید، دست راجرز را وادار کند، آن کابل هیچ کس دیگری را در خطوط خود نداشت.

نه به هیچ وجه فنی، اما آخرین بیانیه رسمی این است: “ما اکنون معتقدیم که به دنبال یک به روز رسانی تعمیر و نگهداری در شبکه اصلی خود، که باعث شد برخی از روترهای ما در اوایل صبح جمعه دچار اختلال شوند، علت نقص سیستم شبکه را محدود کرده ایم.”

من نمی‌پرسم که آیا این یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری است که اشتباه کرده است.

زمانی که دولت آن را اصلاح کرد، سال‌ها پیش بود که هر کاری کردند که منجر به نداشتن منبع دوم برای خدمات مخابراتی شد.

را مفهوم اینترنت شهری به طور گسترده ای مورد علاقه است (یعنی “بیایید دولت را به جای شرکت های حریص مسئول اینترنت قرار دهیم”)، به طوری که بسیاری از استقبال مثبت را به همراه دارد. در همین حال، خدمات اینترنتی شهری به دلیل ماهیت خود محلی هستند، بنابراین زمانی که نوعی قطعی وجود دارد، به اندازه کافی گسترده نیست که پوشش سراسری را دریافت کند.

چگونه؟ آیا می خواهید آنها گارد ملی را در ستاد فرماندهی راجرز مستقر کنند تا به آنها در بازیابی شبکه هایشان کمک کند؟ همه افرادی که می دانند شبکه آنها چگونه کار می کند احتمالاً در برخی از ظرفیت ها کمک می کنند.

> از آنها می خواهید که گارد ملی را در ستاد فرماندهی راجرز مستقر کنند تا به آنها در بازیابی شبکه هایشان کمک کند

من همچنین نمی دانم که چگونه این کمک می کند، اما بله، من می خواهم آن را ببینم.

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.