لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=5155

هر ایده پیچیده ای میلیون ها پسرعموی احمق دارد

فرض کنید هرگز یک اسب یا عکسی از آن را در زندگی واقعی ندیده اید. فقط برای یک لحظه وانمود کنید که تنها چیزی که تا به حال دیده اید کسی از آن به عنوان اسب یاد کند، تصویری مانند این بود:

خیلی احمقانه به نظر می رسد، درست است؟

حال، چه احساسی خواهید داشت اگر چند بار با افرادی برخورد کنید که در مورد چگونگی آن صحبت می کردند با شکوه اسب ها بودند.

شما فکر می کنید این افراد بودند احمق ها، درست؟

البته، در این سناریوی فرضی، هیچ کس عکسی از هیچ یک از این موجودات مرموز ندارد. تا آنجا که می توانید بگویید، هیچ مدرک واقعی دال بر وجود آنها وجود ندارد.

گاهی اوقات، فقط برای اطمینان، یک نقاشی می کشید، فقط برای اطمینان. شما تمام تلاش خود را می کنید تا آن را واقعا احمقانه کنید و بگویید، فکر می کنید این عالی است؟ فقط تا مطمئن شوید. و هنوز، بسیاری از مردم با عصبانیت دست های خود را روی باسن خود می گذارند و می گویند، بله، همین است یک اسب، و بله، آنها هستند با شکوه، اما شما نمی توانید آن را دریافت کنید، درست است؟

چه دلیلی دارید که فکر می کنید این افراد چیزی غیر از احمق هستند؟

سعی کنید به سوال پاسخ دهید بدون با تکیه بر دانش شما که اسب ها واقعاً یک چیز واقعی هستند و (گاهی اوقات) بیشتر شبیه این هستند:

بدیهی است که اسب ها یک نمونه افراطی هستند که کار نمی کنند، زیرا می دانید که آنها واقعی هستند. هیچ کس نقاشی های چوبی از اسب ها مانند موارد فوق را رد نمی کند و آنها را با شکوه نمی خواند. اگر کسی این کار را می کرد، شما به جای اینکه فقط خط کشی را داشته باشید، متوجه موضوع واقعی او خواهید شد.

من فکر می کنم چیزی شبیه به این پویا همیشه پخش می شود. من آن را صدا می زنم تلقیح ممتیک

قرار گرفتن در معرض یک نسخه ضعیف شده از یک ویروس واقعی می تواند به بدن شما کمک کند تا در برابر آن ویروس ایمن شود. به همین ترتیب، قرار گرفتن در معرض یک کپی ساده‌تر از یک ایده پیچیده، می‌تواند باعث شود که شما در مقابل ایده پیچیده مصون شوید. هر زمان که دوباره با پسر عموی احمقش روبرو شدید، ایمنی شما افزایش می یابد. و اگر در طبیعت با ایده واقعی روبرو شدید، احتمالاً تنها شانس واقعی خود را برای درک آن از دست خواهید داد، زیرا سیستم ایمنی ممتیک شما شما را متقاعد می کند که یک گفتگوی بالقوه مفید اتلاف وقت است.

تلقیح ممتیک

اینها را در کامپیوتر گوشت قدیمی قرار دهید و بگذارید مدتی تکثیر شوند:

  • انتقال ایده های پیچیده انرژی بیشتری نسبت به ایده های ساده می طلبد

  • برای هر ایده پیچیده (مثلاً اسب واقعی) تعداد زیادی کپی احمقانه وجود دارد (مثلاً ترسیم خط وحشتناک)

  • باورهای دقیق به فرد کمک می کند تا به طور مؤثرتری در واقعیت حرکت کندو بنابراین به طور کلی ظرفیت عاطفی مثبت تری را ترویج می دهند و حداقل تا حدودی ویروسی می شوند

  • مردم اغلب می توانند چیزها را بدون توانایی بیان آنها درک کنند، بنابراین وقتی یک میم پیچیده به شخص کمک می کند، آنها اغلب یک نوع ساده تر از میم پیچیده اصلی را بازتولید و منتقل می کنند

  • برای برخی افراد، حتی کپی‌های ساده‌ای مضحک از ایده‌های پیچیده در واقع کار می کند، باعث ایجاد سطح مشابهی از طنین احساسات و در نتیجه سودمندی می شود

  • بنابراین، همه باورها، اگر از راه دور ظریف یا پیچیده باشند، باید انتظار داشت که در بازار ایده ها رقابت کنند. توسط پسرعموهای احمق خودشان

  • افراد باهوش تمایل دارند برای جلوگیری از اتلاف وقت خود با میل لنگ به اکتشافی مفید «من قبلاً این ایده را دیده‌ام» تکیه کنند.

  • مردم زمانی که ایده ای را که با آن همذات پنداری می کنند به طور غیر قابل کنترلی رد می شود حالت تدافعی به خود می گیرند، بنابراین در پاسخ به اینکه اسب چوبی آنها به عنوان مزخرف رد شود، بسیاری از مردم این کار را انجام می دهند. از کپی های احمقانه ایده های ظریف دفاع کنید و بسیاری حتی فرم پیچیده تر را رد می کنند

نتیجه نهایی در اینجا این است ممکن است شما تلقیح شده باشید در برابر بسیاری از ایده های معتبر، مفید و دقیق، زیرا شما ابتدا در معرض پسرعموهای احمق آنها قرار گرفته اید. نمونه‌های زیادی از این موارد وجود دارد، اما نوشتن آنها در اینجا مانند این است که به خوانندگان خود یک USB مملو از خطر اطلاعات ارائه کنم، که ترجیح می‌دهم این کار را نکنم.

اگر باورهایی دارید که می‌دانید هر فرد عاقلی آن را معتبر می‌پذیرد، اگر کمی ذهن خود را باز کند، احتمالاً با افرادی مواجه می‌شوید که بر خلاف باورهای شما واکسینه شده‌اند. آیا تا به حال پسرعموهای احمق اعتقادات ارزشمند خود را دیده اید؟ من متوجه شدم که ابتدا بیان این ایده احمقانه و موافقت با این که بله، احمقانه است، می تواند به برخی از شنوندگان کمک کند تا من را کمی جدی تر بگیرند.

دنیا پر از ایده های واقعا زیباست. برخی صبورانه منتظرند تا ما آنها را کشف کنیم. دیگران در حال حاضر بیرون هستند، در طبیعت گردی می کنند، و در میان میلیون ها پسر عموی کارتونی خود احاطه شده اند، زیرا میم یکسان می تواند هر دو باشد. r و k انتخاب شده است همزمان.

و این با شکوه نیست؟

بخش باشکوه از اینجا

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.