لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=5168

کارشناسان هشدار می دهند که شیرین کاری «ارتش قورباغه» TikTok می تواند عواقب بدی داشته باشد | TikTok

یک “ارتش قورباغه” TikTok میلیون ها لایک به دست آورده است – اما به گفته کارشناسان، عواقب بالقوه این شیرین کاری عجیب شوخی نیست.

در فوریه سال جاری، یک کاربر جوان TikTok که مدعی است در بریتانیا مستقر است، پس از آن شروع به ساختن یک “ارتش قورباغه” کرد. متوجه شدن “چند نوع تخم مرغ در حوض کم عمق نزدیک خانه او”. در ویدئوهای اخیر، او ادعا کرد که بیش از 1.4 میلیون تخم جمع آوری کرده است که به صورت بچه قورباغه در یک استخر حیاط خلوت ساخته شده است. او در یکی از ویدئوها گفت: “من می خواستم بزرگترین ارتش قورباغه در تاریخ را ایجاد کنم.” سال آینده یک حوضچه بزرگ برای 10 میلیون قورباغه ایجاد خواهم کرد.

همچنین در بهار امسال، یکی دیگر از کاربران TikTok ادعا کرد که دارد منتشر شد 100 میلیون کفشدوزک در پارک مرکزی شهر نیویورک. در پست‌های بعدی، او ادعا کرد که در پاسخ به او پرونده قضایی ارائه شده و از ایالات متحده فرار کرده است.

هر دو کاربر با جذب صدها میلیون بازدیدکننده به آنها ادامه دادند و نوید انتشار تعداد بیشتری از حیوانات را دادند. آنها حتی به ملاقات اشاره کرده اند.

در حالی که گاردین نمی تواند به طور مستقل صحت حساب های هر دو کاربر را تأیید کند – هیچ یک به درخواست های متعدد برای نظرات پاسخ ندادند و حدس و گمان هایی وجود دارد که ویدیوها ممکن است یک دروغ باشد – محبوبیت گسترده ویدیوها دانشمندان را نگران کرده است.

رهبر “ارتش قورباغه” اکنون بیش از 2 میلیون دنبال کننده و بیش از 20 میلیون لایک در صفحه خود دارد. رهبر ارکستر «حمله بانو» بیش از 42 میلیون بازدید از ویدیوهای خود دارد.

Tierra Curry، زیست‌شناس حفاظت از مرکز تنوع زیستی، گفت: «این باعث می‌شود من بترسم.

کری گفت که جابجایی گونه هایی مانند قورباغه ها و پروانه ها می تواند تأثیرات شدیدی داشته باشد. “به جای کمک کردن، [These TikTok users] در واقع به حیواناتی که آنها را رها می کنند و همه حیوانات در محیطی که آنها را در آن رها می کنند صدمه می زنند – این یک ناقل برای بیماری ها و گونه های مهاجم ایجاد می کند.

دانشمندان می گویند که اگر درست باشد، رهاسازی قورباغه با توجه به اینکه جابجایی قورباغه ها توسط انسان خطرناک است، نگران کننده است یک تهدید برتر به گونه یکی از قارچ‌هایی که توسط انسان برای توزیع مجدد دوزیستان معرفی شد منجر شده است یک رویداد “انقراض دسته جمعی” که بیش از 90 گونه قورباغه را از بین برد.

کریس ناگانو، که 27 سال به عنوان زیست شناس گونه های در حال انقراض در خدمات ماهی و حیات وحش ایالات متحده کار می کرد، گفت: “این قانون پیامدهای ناخواسته است.” من شک ندارم که این شخص ممکن است فکر کرده باشد که کار خوبی انجام می دهد، اما ممکن است در واقع این جمعیت ها را به سمت انقراض سوق دهد.

کارشناسان نگران هستند که نحوه عملکرد TikTok این مشکل را تشدید کند.

TikTok با پلتفرم‌هایی مانند اینستاگرام و توییتر تفاوت دارد زیرا فید آن عمدتاً از افرادی تشکیل شده است که کاربر آنها را دنبال نمی‌کند و اجازه می‌دهد محتوا از سراسر وب توسط الگوریتم‌ها نمایش داده شود. یوانا لیترات، دانشیار کالج معلمان دانشگاه کلمبیا، گفت: از آنجایی که نحوه عملکرد فید آن نسبتا ناشناخته باقی مانده است، کاربران به احتمال زیاد محتوای «غیرمنتظره» را برای افزایش دید خود ارسال می کنند.

او گفت: «از آنجایی که این جعبه سیاه است، بسیاری از کاربران فقط چیزهایی را به دیوار پرتاب می کنند تا ببینند چه چیزی می چسبد. «بیش از پلتفرم‌های تثبیت‌شده، اخلاق TikTok واقعاً غیرعادی و خلاقانه را تقویت می‌کند.»

وقتی ویدیوها ویروسی می شوند، 1 میلیارد کاربر فعال ماهانه پلتفرم ها دسترسی بسیار گسترده ای را تضمین می کند. لیترات گفت که محبوبیت این برنامه یک مدل کسب و کار در حال تحول ایجاد کرده است که در آن سازندگان از شهرت مبتنی بر شخص به شهرت «مبتنی بر محتوا» تغییر می کنند.

او گفت: «مردم دیگر نیازی به ایجاد فالوور در طول زمان ندارند، آنها فقط باید یک کار عجیب و غریب یا غیرمنتظره را انجام دهند که ویروسی شود و فالوورها بعداً بیایند.

در هر دو مورد قورباغه و کفشدوزک، کاربران با فالوورهای خود صحبت می کردند و مورد تشویق قرار می گرفتند.

پیروان ارتش قورباغه در مورد ویدیوهای کاربر نظر دادند و از آنها پرسیدند که چگونه می توانند تخم های خود را جمع آوری کنند. و کاربر پشت انتشار لیدی باگ ادعا کرد که به صراحت شیرین کاری خود را در ازای نامزدی راه اندازی کرده است و گفت: “اگر این ویدیو 30 لایک بگیرد، 100 میلیون لیدی باگ خواهم خرید و یک حمله بانو در نیویورک انجام خواهم داد.”

کری، زیست شناس حفاظت، گفت: «آنها این کار را برای به دست آوردن لایک یا اشتراک گذاری انجام می دهند. “این یک شیرین کاری محبوبیت است که می تواند عواقب بسیار منفی داشته باشد.”

او خاطرنشان کرد که چنین آزادی هایی نیز می تواند غیرقانونی باشد. کوری گفت که قوانین بسته به کشور و ایالت متفاوت است، اما او مردم را تشویق کرد در صورت مشاهده چنین فعالیتی در TikTok با آژانس حیات وحش ایالتی خود تماس بگیرند.

TikTok بلافاصله به درخواست نظر پاسخ نداد.

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.