لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=5195

مایکروسافت تحقیق کرد که چه چیزی کارمندان را واقعاً خوشحال می کند. یک نتیجه شگفت انگیز بود

screen-shot-2022-06-27-at-10-54-07-am.png

همکاری کار نمی کند؟

(اسکرین شات از یک ویدیوی مایکروسافت.)

اسکرین شات از یک ویدیوی مایکروسافت.

ما زندگی می کنیم تا احساس خوبی داشته باشیم.

این روش آمریکایی است. ما هر روز بیدار می شویم؛ ما در مورد زندگی، شغل و موجودی بانک خود هیجان زده هستیم.

حداقل این چیزی است که ما می گوییم – زیرا نگرش مثبت برای موفقیت یا به نظر رسیدن یک موفقیت حیاتی است.

با این حال آیا این همه چیز است؟ و آیا این همه‌گیری ما را برانگیخته است که بدانیم آیا واقعاً اصلاً برای کار کردن هیجان‌زده هستیم؟ حتی اگر ما رئیس باشیم.

نظارت عمیق مایکروسافت

مدتی است که به این فکر می‌کنم، مانند افراد مایکروسافت.

من این را می دانم زیرا داون کلینگ هافر مایکروسافت و الیزابت مک کیون هستند در مورد آن نوشته اند در بررسی کسب و کار هاروارد.

کلینگ هافر رئیس بخش تجزیه و تحلیل افراد این شرکت است، عنوانی که باعث می شود به نظر او کوچک شدن شرکت باشد. McCune عنوان نگران‌کننده‌تری دارد: مدیر سیستم‌های شنیداری کارکنان و سنجش فرهنگ.

سیستم های شنود کارکنان؟ آیا نباید افسر ارشد نظارت باشد؟

در اصل، این دو مدیر به دنبال یافتن احساس کارکنان مایکروسافت در مورد زندگی خود در مایکروسافت هستند. و در واقع، در مورد زندگی واقعی آنها.

ممکن است فکر کنید اولویت پژوهشگران مشارکت کارکنان است.

این چنین است اکنون کلمه اینطور نیست؟ نامزدی. برندها هوس آن را دارند. شرکت ها برای آن ناامید هستند. گویی نمی توانیم صبر کنیم تا با یک شرکت ازدواج کنیم، اما هنوز منتظر روز بزرگ هستیم و فکر می کنیم چه کسی آنجا خواهد بود.

با این حال، محققان عمیق مایکروسافت بیش از حد درگیر هستند. آنها دریافتند که به نظر می رسد این حقیقت را پنهان می کند که برخی از کارمندان اوقات خوبی را سپری نمی کنند.

کلینگ هافر و مک کیون می‌گویند: «از نظر ما، این بازتابی بود که ما هنوز به اندازه کافی برای تجربه کارمند تعیین نکرده بودیم. و این به ما انگیزه داد تا در اندازه گیری موارد مهم بهتر عمل کنیم.”

زیرا اگر نتوانید آن را اندازه گیری کنید، آیا واقعاً مهم است؟

تجزیه و تحلیل ذهن شکوفا

راه حل آنها این بود که نظرسنجی کارمندان خود را کوتاهتر کنند – که باید تعامل را بهبود بخشد – و سعی کنند بفهمند که آیا تعریفی از شکوفایی وجود دارد یا خیر.

ممکن است بپرسید شکوفایی فراتر از شعار بودن چه معنایی دارد قیصر دائمی.

خوب، برای مایکروسافت، “بودن” است پر انرژی و توانمند شده است انجام دادن کار معنی دار.” (مورب های محققین، نه من.)

این جالب است زیرا اخیراً در مورد صاحب یک رستوران کوچک نوشتم که به نظر می‌رسد کارکنان فوق‌العاده خوشحالی دارد. او پیشنهاد کرد که بهترین راه برای خوشحال کردن کارکنان این است که به آنها استقلال بدهیم.

محققان مایکروسافت به یک کشف ساده در مورد کسانی که واقعا در هسته خود راضی نبودند، دست یافتند. آنها گفتند: «کارمندانی که پیشرفت نمی‌کردند درباره تجربه سیلوها، بوروکراسی و عدم همکاری صحبت می‌کردند.

مکث می کنم و می پرسم: آیا این به نظر شما شبیه مایکروسافت است؟

دست از این همه همکاری بردارید

کلینگ هافر و مک کیون در جستجوی راز خوشبختی دلسردی نداشتند.

آنها افرادی را که بیشتر در مورد موفقیت در کار و تعادل بین کار و زندگی صحبت می کردند، مورد بررسی قرار دادند. آنها به تصویر شگفت انگیزی از یک کارمند خوشحال مایکروسافت رسیدند.

آن‌ها گفتند: «با ترکیب داده‌های احساسات با متاداده‌های تقویم و ایمیل شناسایی‌نشده، متوجه شدیم افرادی که بهترین‌های هر دو دنیا را دارند، پنج ساعت کمتر در طول هفته کار، پنج ساعت همکاری کمتر، سه ساعت تمرکز بیشتر و 17 کارمند کمتر داشتند. در اندازه شبکه داخلی آنها.”

پنج ساعت همکاری کمتر؟ 17 کارمند کمتر در شبکه داخلی آنها؟ آیا این نشان می دهد که مانترای کار تیمی به خوبی کار نمی کند؟ آیا در واقع این موضوع صمیمانه است که همکاری ممکن است تبدیل به واژه‌ای برای جمعی شده باشد که بیشتر یک بوروکراسی است تا یک ارگانیسم واقعاً مولد؟

کلینگ هافر و مک کیون می گویند که همکاری به خودی خود بد نیست. با این حال، آنها می گویند: “این است مهم است که به این نکته توجه داشته باشید که چگونه همکاری شدید می تواند بر تعادل کار و زندگی تأثیر بگذارد، و رهبران و کارکنان باید به طور یکسان در برابر این شدت که 24 ساعته و 7 روز هفته در حال تبدیل شدن است مراقبت کنند.

اگر رهبر هستید، راهی برای جلوگیری از آن دارید. اگر کارمند هستید، نه چندان.

با این حال، آموختن اینکه شاید مهمترین عنصر برای خوشحال کردن یک کارمند در محل کار، دادن زمان به آنها برای انجام کار واقعی باشد، دلگرم کننده است.

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.