لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=5213

مخازن خودرو در حال انفجار هستند. این یک فال بد است.

گزارش مشاغل و دقایقی از نشست ماه ژوئن فدرال رزرو مهمترین نکات اقتصادی هفته بود، اما آنها به ترتیب یک شاخص عقب مانده و اخبار قدیمی هستند. این ستون در عوض به بازار خودرو می پردازد، جایی که یک بمب ساعتی وجود دارد که کمتر از آن استقبال شده است.

لاکی لوپز یک فروشنده خودرو است که حدود 20 سال است که در این تجارت فعالیت می کند. در جلسات اخیر با بانکداران، جایی که او برای خودروهای بازپس گرفته شده قبل از رفتن به حراج پیشنهاد می دهد، متوجه برخی ویژگی های مشترک وام های معوق شده است. بیشتر وام‌های خودروهایی که اخیراً بازپس گرفته شده‌اند در طول سال‌های 2020 و 2021 منشا گرفته‌اند، در حالی که تاریخ‌های مبدأ معمولاً پراکنده هستند زیرا مردم در زمان‌های مختلف در زمان‌های سخت قرار می‌گیرند. نسبت وام به ارزش، یا مبلغ تأمین مالی شده نسبت به ارزش وسیله نقلیه، حدود 140 درصد است، در مقابل 80 درصد عادی تر. و بسیاری از وام ها به خریدارانی تعلق گرفت که درآمد موقتی در طول همه گیری داشتند. این درآمدهای ماهانه با توقف برنامه های محرک همه گیر کاهش یافت – گاهی اوقات به نصف – و اکنون بر اساس تورم تعدیل شده و به ویژه با افزایش قیمت های اولیه، بدتر به نظر می رسند.

بخشی از مشکل این است که درآمد برخی از مصرف کنندگان به طور موقت بالا بود زیرا همه گیری باعث تحمل بدهی ها، بررسی های محرک همه گیر، افزایش مزایای بیکاری، و در برخی موارد، بخشودگی وام های برنامه حمایت از چک پرداخت شد. لوپز می‌گوید اخیراً یک بنتلی، مک‌لارن و دو استون مارتین خریده است که همگی توسط خریداران با استفاده از پول PPP به عنوان پیش‌پرداخت خریداری شده‌اند، و همه آنها پس از پرداخت‌های ماهانه کم یا بدون پرداخت ماهانه، بازپس گرفته شده‌اند.یکی دیگر از خریدهای اخیر: یک سیلورادو از وام گیرنده ای با امتیاز اعتباری 700 که دو پرداخت را انجام داد، بازپس گرفت.

لوپز می‌گوید که استانداردهای وام‌دهی خودروهای بانک‌ها، در همین حین، از پنجره خارج شد و سپس وام‌دهندگان به دنبال پرداخت اضافی برای خودروها شدند. لوپز می‌گوید: «همه فکر می‌کردند که قطار آبمیوه رایگان هرگز پایان نخواهد یافت.

اکنون، او می‌گوید که هرگز ندیده است که این همه مردم با پرداخت ماهیانه 2500 دلار در ماه 1000 دلار بدهی خودرو داشته باشند. این تقریباً دو برابر حداکثر درآمدی است که بسیاری از مشاوران مالی توصیه می‌کنند که برای پرداخت خودرو اختصاص داده شود. «این ایده که اقتصاد قوی است؟ لوپز می‌گوید: «هر کسی که واقعاً تجارت می‌کند، می‌بیند که چیزها قوی نیستند. ما در سال 2008 یک حباب مسکن داشتیم و اکنون یک حباب خودرو داریم.

داده‌های برنامه خرید خودرو CoPilot را در نظر بگیرید، که موجودی آنلاین روزانه را در سراسر نمایندگی‌های سراسر کشور بررسی می‌کند تا تفاوت بین قیمت فهرست‌شده خودرو و ارزش آن را دنبال کند. به گفته این شرکت، در ماه ژوئن، قیمت خودروهای دست دوم 43 درصد یا 10,046 دلار بالاتر از سطح “عادی” پیش بینی شده افزایش یافت.

همانطور که دانیل دی مارتینو بوث، مدیر اجرایی Quill Intelligence می گوید، شرکت هایی که در کسب و کار بازپس گیری خودروها فعالیت می کنند، جزو اولین کسانی هستند که متوجه می شوند چه زمانی مشکلات اقتصادی در راه است. او می‌گوید و اکنون آن شرکت‌ها در حال خرید خودروهای زیادی هستند تا سیل خودروهای مستعمل شده و مستعمل را که به بازار می‌آیند مدیریت کنند، زیرا آنچه که می‌بینند رکود طولانی‌تر و سخت‌تر است. لوپز می‌گوید بانک‌ها نیز به نوبه خود زمین بیشتری را اجاره می‌کنند تا با افزایش احتمالی بازپس‌گیری خودرو مقابله کنند.

برخی از مدیران خودرو به تلاطم اشاره کرده اند. در اوایل سال جاری، ویکی جودی، مدیر مالی شرکت

Car-Mart آمریکا

(نشان دهنده: CRMT)، در مورد افزایش نرخ بازپس گیری خودرو در یک تماس درآمد بحث کرد. در ماه ژوئن،

آب کم عمق

(F) جان لاولر، مدیر مالی، گفت که شرکت شاهد افزایش معوقات بوده است.

لوپز می‌گوید ردیابی نرخ‌های بازپس‌گیری خودرو دشوار است، زیرا بانک‌ها از صحبت در مورد آن بیزارند. اما بر اساس آنچه او می‌گوید از بانک‌ها دیده است، بازپرداخت‌های ساب پرایم از سال 2020 تقریباً دو برابر شده و به طور میانگین به حدود 11 درصد رسیده است. پرچم قرمز بزرگتر در مخازن اصلی است، جایی که وام گیرندگان امتیازات اعتباری بالاتری دارند. لوپز می گوید که معمولاً حدود 2 درصد از وام های اصلی بازپس گرفته می شوند. اکنون این نرخ حدود 4 درصد است. برخی از آن‌ها را می‌توان با حمایت همه‌گیر توضیح داد که باعث می‌شود برخی از مصرف‌کنندگان به‌عنوان وام‌گیرندگان بهتر به نظر برسند. اما احتمالاً به طور کامل جهش در بدهی‌های اصلی را توضیح نمی‌دهد، بنابراین نشان می‌دهد که طیف وسیع‌تری از مصرف‌کنندگان با وجود روایت‌های حول بالشتک‌های نقدی بزرگ و بازار کار قوی که خانوارها را تحت فشار قرار می‌دهد، به دلیل گزش تورم، افزایش نرخ‌های بهره و ذوب شدن بازارهای مالی با مشکل مواجه هستند.

پاملا فوهی، استاد حقوق در دانشکده حقوق کاردوزو در دانشگاه یشیوا، در سال 2021 نسبت به بحران وام خودرو هشدار داد. او سپس نوشت که با ورود به همه‌گیری، وام‌های خودروی معوقه در سطوح بی‌سابقه‌ای بوده و معوقات وام‌های خودکار تقریباً هر سه ماه یک‌بار به بالاترین حد خود می‌رسند. به نظر می‌رسید حباب در شرف ترکیدن بود، اما واکنش‌های همه‌گیر دولت به این معنی بود که بازار وام خودرو از بازار خارج نمی‌شود. او سپس هشدار داد که اقدامات موقتی بودند و حباب از آن زمان تنها رشد کرده است.

بارون هفته گذشته با Foohey تماس گرفت. او با اشاره به جهش کلی در قیمت خودرو که منجر به وام های بزرگتر و افزایش نرخ بازپس گیری شده است، می گوید: “حباب به زودی نشانه هایی از ترکیدن را نشان می دهد.”

آنچه در بازار خودرو حباب می کند، مشکلات اقتصادی گسترده تری را منعکس می کند. سوال: ترکیدن حباب خودرو چگونه بر اقتصاد کلان ایالات متحده تاثیر می گذارد؟ داده های منتشر شده در ماه مه توسط فدرال رزرو نیویورک نشان می دهد که بدهی خودروهای آمریکایی در سال منتهی به مارس 87 میلیارد دلار افزایش یافته و به 1.47 تریلیون دلار رسیده است. این حدود یک دهم کل بدهی مصرف کننده را نشان می دهد که در مدت مشابه 8.2 درصد افزایش یافته است.

لوپز می‌گوید یکی از مکان‌هایی که مشکل شروع به خودنمایی می‌کند، ترازنامه بانک‌ها است. او می‌گوید بانک‌هایی که با LTV حدود 140 وام خودرو می‌دادند، اکنون حدود 70 در حراج دریافت می‌کنند – به این معنی که پول قابل توجهی از دست می‌دهند. فوهی می‌گوید که افزایش وام‌های خودرو و افزایش معوقات و معوقات، افزایش نکول در وام‌های شخصی و کارت‌های اعتباری را دنبال می‌کند.

یک خط نقره ای وجود دارد که اقتصاد ضعیف تر، مشکل خودرو هم منعکس کننده و هم نشان دهنده تورم است. اما ممکن است به این سادگی نباشد، حداقل نه بلافاصله. بسیاری از بانک‌ها باهوش هستند. آنها مانند الماس بازار را کنترل می کنند. او می‌گوید: «هنگامی که مخزن‌ها وارد می‌شوند، اغلب آنها را آزاد می‌کنند،» به این معنی که قیمت‌های خودرو احتمالاً سرسخت باقی می‌مانند، حتی با کاهش رشد اقتصادی و مخازن بیشتر به معنای موجودی خودروهای دست دوم بیشتر است.

این وضعیت در مورد تورم نیز به طور گسترده باقی خواهد ماند و رکود تورمی تنها جایگزین رکود عمیق تر از حد انتظار است.

بنویسید لیزا بیلفوس در lisa.beilfuss@barrons.com

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.