لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=5254

نکاتی در مورد رژیم غذایی سیب زمینی

احتمالاً در مورد آن شنیده اید رژیم سیب زمینی. اگر نه، اینجاست:

 1. سیب زمینی بخورید
 2. به تعداد دلخواه.
 3. روغن و نمک مشکلی نداره
 4. چیزهای دیگر نخورید

من فکر می کردم که این به طرز لذت بخشی پوچ به نظر می رسد، بنابراین آن را برای چند هفته امتحان کردم. در اینجا برخی از مشاهدات وجود دارد.

1. این کاملاً دیوانه نیست

بگویید که یک وعده غذایی بزرگ خورده اید و نتوانسته اید یک لقمه دیگر بخورید. اما بعد—یکی به شما بستنی پیشنهاد می دهد.

ممکن است فکر کنید: آیا می توانم از این پدیده به طور معکوس برای کاهش وزن استفاده کنم؟ چیزی که واضح است ممنوع کردن بستنی است. اما اگر کمک کرد، شاید باید موارد بیشتری را ممنوع کنید. اگه رفتی واقعا من دیوانه، شما در نهایت به یک غذای واحد می رسید، امیدوارم چیزی سیر کننده و سالم باشد. Voilà: رژیم غذایی سیب زمینی.

2. گرسنگی پیچیده است.

بزرگترین شگفتی من این بود که رژیم غذایی اینطور نبود احساس کنید همانطور که انتظار داشتم قبلاً یک مدل ذهنی داشتم که گرسنگی تفاوت بین نیازهای کالری شما و کل کالری‌هایی است که خورده‌اید. اگر تنها غذاها توفو ذرت و سیب زمینی هستند، پس مدل قدیمی من اینطور بود

گرسنگی = نیاز – (سیب زمینی + توفو + ذرت).

من هنوز فکر می کنم این یک مدل مناسب است، اما اینطور نیست کاملا درست.

در مقابل، تصور کنید که گرسنگی تفاوت بین نیازهای کالری شما و نیازهای کالری است بیشترین کالری هایی که خورده اید از یک تنها غذا:

گرسنگی = نیاز – حداکثر (سیب زمینی، توفو، ذرت).

مدل گرسنگی قدیمی

حالا، من دیوانه نیستم – مطمئنم این مدل دوم اشتباه است و در واقع بدتر از مدل اول است. اما من شک دارم که اینطور باشد تا اندازه ای درست است که حقیقت جایی بین این دو است.

3. آیا آسان است؟

بسیاری از مردم می گویند رژیم سیب زمینی آسان است. من به شخصه متوجه نشدم که درست است! با این حال:

 1. من همیشه به اندازه ای که می خواستم می خوردم.
 2. وزن کم کردم
 3. من دقیقاً هرگز “گرسنگی” را احساس نکردم.

این آسان به نظر می رسد، درست است؟ چرا این آسان نیست؟

خوب، این نظریه من است:

رضایت غذایی

محور افقی میزان غذایی است که می خورید و محور عمودی میزان رضایت شماست. منحنی های مختلفی برای رژیم های غذایی با مقادیر مختلف تنوع وجود دارد.

در این مدل رژیم های غذایی با تنوع بیشتر:

 1. رضایت بخش تر هستند.
 2. به اوج رضایت خود در a مقدار بیشتری غذا.

گرسنگی در اصل تمایل به حرکت به سمت راست در این نمودار است. من همیشه به اندازه ای که می خواستم سیب زمینی می خوردم، بنابراین هرگز احساس گرسنگی نکردم.

اما من احساس کردم چیزی-می خواستم غذاهای دیگری بخورم. فکر نمی‌کنم این احساس نام خوبی داشته باشد، اما اساساً این همان چیزی است که وقتی در کم کردن بستنی بعد از غذا مشکل دارید، احساس می‌کنید.

4. پختن زیاد سیب زمینی درد دارد

قالب اسلایم تایم به ما هشدار داد:

سخت ترین قسمت، تدارکات تهیه این تعداد سیب زمینی در روز است.

این احتمال وجود دارد که این مهم باشد. فرض کنید میزان کالری دریافتی شما در حالت ثابت 2500 کالری در روز است و می خواهید در هفته 1 پوند (0.45 کیلوگرم) کم کنید.

سپس برخی از ریاضیات ساده نشان می دهد که شما باید 2000 کالری در روز دریافت کنید، که مربوط به حدود 18 سیب زمینی طلایی متوسط ​​است.

(اینجا ریاضی است.)

 1. برای کاهش وزن 1 پوند نیاز به کسری 3500 کالری در هفته است.
 2. حتی اگر هفته ای 2500*7=17500 بخورید هم می توانید
 3. بنابراین شما باید 14000 در هفته بخورید
 4. بنابراین شما باید 2000 کالری در روز بخورید.
 5. یک سیب زمینی طلایی متوسط ​​حدود 110 کالری دارد
 6. 2000/110 = 18.18.

این به دردسر تبدیل می شود با این حال، من یک تئوری توطئه دارم که شاید این یک ویژگی به این معنا که تنبلی به علاوه خستگی در تهیه همه آن سیب زمینی منجر به دریافت کالری کمتر می شود.

5. خستگی تصمیم گیری کمتر

از سوی دیگر، تعداد آنها بسیار کم است تصمیمات با این رژیم درست کنید خرید نیازی به تفکر ندارد: به فروشگاه بروید و همه سیب زمینی ها را بخرید. و قبل از پخت و پز، شما فقط از یک مجموعه کوچک از گزینه ها را انتخاب کنید.

هرگز در زندگی من احساس نکردم که این تصمیمات کوچکترین باری باشد. اما به طرز شگفت انگیزی خوب بود که از آنها رهایی یافتم.

دو نکته:

 1. شما تفاوت های موجود در هر گونه سیب زمینی را گرامی خواهید داشت. همه آنها را دریافت کنید.
 2. ممکن است بخواهید برای زمانی که صندوقدار از شما می پرسد که چه کاری انجام می دهید، پاسخ دهید. من چیزی گیج کننده و شوم مانند “زن و شوهر” یا “مشکل راکون” را توصیه می کنم.

6. مشکل با شاخص گلیسمی چیست؟

در لیست طولانی اشتباهات زندگی من، یکی از اشتباهاتی که در موردش احمقانه‌تر احساس می‌کنم نادیده گرفتن این حکمت سنتی است که کربوهیدرات‌ها شما را خسته می‌کنند. من اخیراً شروع به توجه به این موضوع کرده ام و به نظر می رسد سود ناشی از اجتناب از نان و پاستا در ناهار بسیار زیاد است.

توضیح معمول برای این موضوع این است که نان و ماکارونی دارای شاخص گلیسمی (GI) بالایی هستند، به این معنی که باعث افزایش سریع قند خون می شوند.

به جز سیب زمینی نکرد انگار من را خسته می کند و:

غذا GI
پاستا 32-64
شیرینی شیرینی پزی 72
نان سفید 72
سیب زمینی آب پز 82
سیب زمینی پخته شده 111

یا از نان/ماکارونی اثر دارونما می گرفتم یا دارونما می گرفتم غیر-اثر سیب زمینی یا کل ارتباط بین شاخص گلیسمی و ارتباط سطح انرژی ضعیف است. مطمئن نیستم

7. در اینجا چیزهایی با تعداد کالری مشابه آورده شده است

کدام یک از اینها را ترجیح می دهید یک روز شما را نگه دارید؟

غذا کالری
1.5 پوند نان 1760 کالری
چیزبرگر بیکن 5 عدد 1715 کالری
7.5 آووکادو 1755 کالری
12 عدد نان 1820 کالری
5 پوند / 2.27 کیلوگرم کیسه سیب زمینی 1735 کالری

غذاهای مختلف

8. پیش بینی ها

با هر تعریف قابل تصوری، “فقط سیب زمینی بخور” یک رژیم غذایی مد روز است. و تاریخچه ایده‌های غذایی قبلی، دنباله‌ای از مردگان را به جا می‌گذارد که با عجله به افق می‌روند. شک و تردید موجه است.

من به خصوص در مورد کاهش وزن و رژیم های غذایی مطالعه خوبی ندارم، حتی با استانداردهای ضعیف افرادی که با نام مستعار اینترنتی خودآموز هستند. اما مدتی را صرف مطالعه ویکی پدیا کردم لیست رژیم های غذایی. این چیزی است که من پیدا کردم:

 1. رژیم های کم چرب موثر است.
 2. رژیم های کم کربوهیدرات موثر هستند.
 3. رژیم های کم پروتئین کار می کنند.
 4. رژیم های مدیترانه ای موثر هستند.
 5. رژیم های کتوژنیک کار می کنند.
 6. رژیم های بدون گلوتن کار می کنند.

همچنین: رژیم غذایی مایع، رژیم غذایی کودک، رژیم غذایی گریپ فروت، رژیم غذایی برنج، رژیم غذایی گوشتخواران، رژیم غذایی گیاهخواری.

همه چیز کار می کند. (حداقل در این کوتاه مدت)

چگونه این را توضیح دهیم؟ خوب، چه کار می کند همه چيز اشتراک داشتن؟ هر رژیم غذایی انتخاب های غذایی را محدود می کند.

بنابراین، در حالی که رژیم سیب زمینی مطمئناً یک رژیم غذایی مد روز است، با اثبات شده ترین اصل رژیم غذایی که ما داریم سازگار است: محدود کردن انتخاب غذا باعث کاهش وزن می شود. مسلماً رژیم سیب زمینی این اصل را به نتیجه منطقی خود می رساند.

بنابراین، من با اطمینان متوسط ​​پیش بینی می کنم که رژیم سیب زمینی در کاهش وزن کوتاه مدت موثر است. (اگر بخواهید می توانم احتمال 85٪ را ارائه دهم، اما این هنوز یک پیش بینی واقعی نیست زیرا من “موثر” را تعریف نکرده ام، یک جدول زمانی و غیره را انتخاب نکرده ام)

در عین حال، امید دیگری برای رژیم غذایی سیب زمینی وجود دارد: این که به طور منحصر به فردی در آن خوب است حفظ وزن.

مشکل اینجاست: واقعاً نمی‌توان در طولانی‌مدت روی رژیم سیب‌زمینی ماند. وقتی با برخی از پزشکانی که می شناسم (از نظر اجتماعی) در این مورد صحبت کردم، آنها نگران شدند. حالا، اینها متخصصان تصادفی بودند و اغلب دلایل نادرست می آوردند (مثلاً اینکه سیب زمینی پروتئین ندارد). فکر کنم تا چند هفته خوب باشه اما هنوز: به نظر می رسد همه موافق هستند که خوردن یک رژیم غذایی متنوع و یک ماده غذایی متفاوت، سالم ترین است. شما نمی توانید برای همیشه سیب زمینی بخورید.

و شواهد به نظر می رسد که همه رژیم های دیگر مد روز هستند نکن برای حفظ وزن طولانی مدت کار کنید. برای اینکه این اتفاق بیفتد، باید به یک رژیم غذایی با کالری کمتر تغییر دهید. این است ممکن است که برخی از رژیم‌های غذایی می‌توانند باعث تنظیم مجدد تعادل هورمونی شما شوند، به طوری که غذا خوردن به طور طبیعی باعث کاهش وزن شما شود. اما تا آنجا که من می دانم، چنین رژیم غذایی شناخته شده نیست، و دلیلی نمی بینم که فکر کنم رژیم سیب زمینی اولین استثنا خواهد بود.

بنابراین، من همچنین با اطمینان بالا پیش بینی می کنم که رژیم غذایی سیب زمینی است نه موثر در کاهش وزن پایدار

به نظر من رژیم سیب زمینی اینطور نیست بد برای کاهش وزن، فقط حدس می‌زنم که بی‌ربط باشد – تنها چیزی که اهمیت دارد سبک زندگی شما پس از پایان رژیم است.

9. کجا ما را رها می کند؟

بیایید فرض کنیم که پیش‌بینی‌های من درست است، که بسیاری از رژیم‌های مد روز (از جمله رژیم سیب‌زمینی) منجر به کاهش وزن کوتاه‌مدت می‌شوند، اما هیچ کاری در درازمدت انجام نمی‌دهند. بعدش چی شد؟

بدیهی است که می‌توانیم سعی کنیم رژیم‌های غذایی طولانی‌مدتی پیدا کنیم که حفظ وزن کمتر را آسان کند. این مهم است، اما ما برای مدت طولانی روی این موضوع کار کرده ایم و همه آمار وحشتناک بازگشت پس از رژیم را می دانند.

بنابراین من به فکر یک استراتژی جایگزین “ترموستات” بودم. بگویید می خواهید 80 کیلوگرم وزن داشته باشید. شما می توانید کاری شبیه به این انجام دهید:

 1. برای کاهش وزن به 80 کیلوگرم از یک رژیم غذایی معمولی (مثلاً سیب زمینی) استفاده کنید.
 2. هر روز صبح خود را وزن کنید
 3. اگر میانگین وزن شما در طول یک هفته از 81 کیلوگرم فراتر رفت، هفته بعد را به رژیم غذایی سیب زمینی اختصاص دهید.
 4. برای همیشه تکرار کن

آیا تحقیقی در مورد چنین چیزی وجود دارد؟ یک فرض کلیدی این است که شما با رژیم غذایی متداول سریعتر از وزن کم کردن آن با خوردن آن، وزن کم می کنید آزادانه– در غیر این صورت نیمی از زمان خود را صرف یک رژیم غذایی معمولی می‌کنید که به نظر سالم نمی‌رسد. به طور خوش بینانه، “ترس از یک هفته سیب زمینی” ممکن است شما را به کنترل تمام وعده های غذایی سوق دهد، به این معنی که نیازی به مصرف زیاد سیب زمینی ندارید.

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.