لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=5272

سر مو فرح فاش می کند که با استفاده از نام یک کودک دیگر به بریتانیا قاچاق شده است مو فرح

سر مو فرح فاش کرده است که در سن 9 سالگی به طور غیرقانونی به نام یک کودک دیگر به بریتانیا قاچاق شده و مجبور به بردگی خانگی شده است.

این قهرمان چهار دوره المپیک پیشتر ادعا کرده بود که در سن هشت سالگی سومالی را ترک کرده است تا به پدرش بپیوندد، پس از اینکه والدینش تصمیم دردناکی را گرفتند که سه فرزند از شش فرزند خود را برای شانس زندگی بهتر به لندن بفرستند.

با این حال در مستند جدیدی به نام The Real Mo Farah که قرار است روز چهارشنبه توسط بی‌بی‌سی پخش شود، این مرد 39 ساله می‌گوید که در واقع پس از فرار از جنگ در سومالی توسط یک غریبه به نام فرضی به لندن قاچاق شده است.

او می‌گوید: «بیشتر مردم من را با نام مو فرح می‌شناسند، اما این نام من نیست یا واقعیت نیست. داستان واقعی این است که من در سومالی لند در شمال سومالی در نقش حسین عبدی کاهین به دنیا آمدم. علیرغم آنچه در گذشته گفته ام، پدر و مادرم هرگز در بریتانیا زندگی نکرده اند.

وقتی به بریتانیا رسید، فرح ادعا کرد که با زوجی زندگی می‌کند که با او بدرفتاری کرده‌اند. معلم ورزش او در مدرسه، آلن واتکینسون، او را نجات داد و همچنین به او کمک کرد تا با استفاده از نام فرضی خود برای تابعیت بریتانیا درخواست دهد.

در این مستند، این ورزشکار همچنین اعتراف می کند که نام محمد فرح از یک کودک دیگر به سرقت رفته و برای ساخت گذرنامه جعلی استفاده شده است.

او گفت: «وقتی من چهار ساله بودم، پدرم در جنگ داخلی کشته شد، شما می دانید که ما به عنوان یک خانواده از هم پاشیدیم. من از مادرم جدا شدم و به نام فرزند دیگری به نام محمد فرح به طور غیرقانونی وارد بریتانیا شدم.

فرح گفت که او و دوقلویش حسن، توسط مادرشان برای زندگی با عموی خود در جیبوتی همسایه فرستاده شدند. فرح گفت که او به یاد می آورد که زنی چندین بار برای مشاهده او به خانه رفته بود. به او گفته شد که او را به اروپا خواهد برد تا با اقوامش زندگی کند.

همچنین به او اطلاع داده شد که به محمد تغییر نام خواهد داد. او در این مستند می‌گوید: «در کودکی هرگز فراتر از آنچه به شما گفته شده فکر نمی‌کنید.

با این حال فرح می گوید که وقتی به بریتانیا رسید با واقعیت بسیار متفاوتی روبرو شد. من تمام مشخصات تماس بستگانم را داشتم و وقتی به خانه اش رسیدیم، آن خانم آن را از من درآورد و درست جلوی من آنها را پاره کرد و در سطل زباله گذاشت و در آن لحظه فهمیدم که به دردسر افتاده ام. ،” او گفت.

فرح گفت که فرزندانش به او انگیزه داده اند که درباره گذشته خود صادق باشد. او می‌گوید: «خانواده برای من همه چیز است و می‌دانی، به‌عنوان یک پدر و مادر، همیشه به فرزندان خود صادق بودن را یاد می‌دهی، اما احساس می‌کنم همیشه آن چیز خصوصی را داشته‌ام که هرگز نمی‌توانم من باشم و بگویم واقعاً چه اتفاقی افتاده است». گفت.

“من آن را برای مدت طولانی نگه داشته ام، سخت است زیرا نمی خواهید با آن روبرو شوید و اغلب بچه های من سؤال می کنند، “پدر، چطور شد؟” و شما همیشه برای همه چیز پاسخی دارید، اما برای آن پاسخی ندارید.

همسر فرح، تانیا، در سال منتهی به عروسی آنها در سال 2010 گفت که متوجه شد “تکه های زیادی در داستان او گم شده بود” اما در نهایت “او را با این پرسش خسته کرد” و او حقیقت را گفت.

فرح در این مستند اعتراف می کند که نگران وضعیت مهاجرت خود است. با این حال، وزارت کشور دوشنبه شب تایید کرد که وی با هیچ عواقبی روبرو نخواهد شد. یک سخنگوی گفت: “هیچ اقدامی علیه سر مو انجام نخواهد شد و پیشنهاد در غیر این صورت اشتباه است.”

این مستند با صحبت کردن فرح با محمد فرح واقعی، که هویت او را با ورود به بریتانیا گرفت، پایان می‌یابد، و سپس اضافه می‌کند که فرح با نامی که هنگام ورود به بریتانیا به او داده‌اند، ادامه خواهد داد.

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.