لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=5293

مقدمه – آموزش Roguelike – In Rust


در مورد این آموزش

این آموزش رایگان و منبع باز است و همه کدها از مجوز MIT استفاده می کنند – بنابراین شما آزاد هستید که آن را هر طور که دوست دارید انجام دهید. امیدوارم از آموزش لذت ببرید و بازی های عالی بسازید!

اگر از این کار لذت می برید و می خواهید به نوشتن ادامه دهم، لطفاً حمایت کنید پاترئون من.


هر سال، دوستان خوب بیش از در r/roguelikedev اجرا کردن آموزش سه شنبه سری – تشویق برنامه نویسان جدید برای پیوستن به ردیف توسعه دهندگان سرکش. اکثر زبان ها در نهایت ارائه می شوند و امسال (2019) تصمیم گرفتم که از آن به عنوان بهانه ای برای یادگیری Rust استفاده کنم. من واقعا نمی خواستم استفاده کنم libtcod، موتور پیش فرض – بنابراین من موتور خود را ایجاد کردم، RLTK. ورود اولیه من به سریال خیلی خوب نیست، اما چیزهای زیادی از آن یاد گرفتم – می توانید آن را پیدا کنید اینجا، اگر کنجکاو هستید

این مجموعه همیشه مردم را به سمت یک سری آموزش عالی با استفاده از پایتون و libtcod. می توانید آن را پیدا کنید اینجا. بخش 1 این آموزش ساختار این آموزش را منعکس می کند – و سعی می کند شما را از صفر (چگونه یک کنسول را برای گفتن Hello Rust باز کنم؟) به قهرمان (تجهیز آیتم ها برای مبارزه با دشمنان در یک سیاه چال چند سطحی). امیدوارم ادامه سریال را ادامه دهم.

من هم همینطور واقعا می خواستم از یک Entity Component System استفاده کنم. Rust یک نمونه عالی به نام مشخصات دارد، بنابراین من با آن همراه شدم. من در بازی‌های قبلی از تنظیمات مبتنی بر ECS استفاده کرده‌ام، بنابراین استفاده از آن برای من طبیعی بود. همچنین باعث سردرگمی مداوم در ساب‌ردیت می‌شود، بنابراین امیدواریم این آموزش بتواند مزایای آن را روشن کند و اینکه چرا ممکن است بخواهید از یکی از آن‌ها استفاده کنید.

من یک انفجار نوشتن این – و امیدوارم به نوشتن ادامه دهم. لطفا با من تماس بگیرید (من هستم @herberticus در توییتر) اگر سؤال، ایده ای برای بهبود یا چیزهایی دارید که می خواهید اضافه کنم. همچنین، بابت همه هرزنامه‌های Patreon متاسفم – امیدوارم کسی این را به اندازه کافی مفید بداند که می‌خواهد یک یا دو قهوه در راه من پرتاب کند. 🙂


حق چاپ (C) 2019، هربرت وولورسون.


لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.