لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=5302

نشت Uber جنگ جهانی کارگران را افشا می کند

“گاهی اوقات ما با مشکلاتی روبرو می شویم، زیرا، خوب، ما فقط غیرقانونی هستیم.” این سخنان نیری هورداجیان، رئیس ارتباطات جهانی اوبر، در پیامی بود که در سال 2014 برای یکی از همکارانش ارسال کرد، زیرا این شرکت با چشم انداز تعطیلی در تایلند و هند روبرو بود.

این اعتراف که به عنوان بخشی از بیش از 124000 اسناد و مکاتبات فاش شده از سال 2013 تا 2017 با نام «فایل‌های اوبر» فاش شده است، به هسته اصلی تبدیل شدن اوبر به شرکت حمل‌ونقل جهانی امروزی می‌پردازد: با زیر پا گذاشتن قوانین، فرار از مقامات، ایجاد ارتباط با افراد قدرتمند، و قرار دادن رانندگان آن در خط مقدم واکنش. این اسناد جزئیات جدیدی را در مورد جنبه هایی از این شرکت ارائه می دهد که در سال های اخیر آشکار شده است.

فایل‌های Uber نشان می‌دهند که چگونه این شرکت تشخیص داده است که باید با سیاستمداران نزدیک شود تا اطمینان حاصل شود که از وجود آن خارج نمی‌شود. دیوید پلوف و جیم مسینا از ارتباطات و حسن نیت دوران خود در دولت اوباما برای کمک به گسترش اوبر در سراسر اروپا و خاورمیانه، از جمله وادار کردن دیپلمات های آمریکایی در فرانسه و هلند برای مداخله از طرف شرکت استفاده کردند. اوبر همچنین روابط نزدیکی با صدراعظم سابق بریتانیا ایجاد کرد جورج آزبورن، رئیس جمهور فرانسه امانوئل مکرون زمانی که او وزیر اقتصاد و معاون سابق کمیسیون اروپا بود نیلی کروسو شهردار تورنتو جان توری، فقط به نام چند.

این شرکت یک ‘کلید کشتارکه در صورت حمله مقامات به یک دفتر، از راه دور رایانه ها و دستگاه های خود را رمزگذاری می کند حداقل دو ده بار در حوزه های قضایی شامل کانادا، فرانسه، هلند، بلژیک، مجارستان، رومانی و هنگ کنگ. دولت ها را لابی کرد تا اطمینان از تلاش های نظارتی با آن به‌عنوان یک شرکت فناوری به جای یک شرکت حمل‌ونقل رفتار می‌کرد و خوشحال بود که وقتی به نفع شرکت بود، رانندگان را در معرض آسیب قرار می‌داد. ‘ضمانت خشونت[s] پس از اینکه برخی مدیران نسبت به طرحی مبنی بر اعزام رانندگان به تظاهرات سال 2016 در پاریس ابراز نگرانی کردند، تراویس کالانیک، مدیر عامل شرکت، گفت.

این داستان ها فقط نوک کوه یخ هستند، زیرا پرونده ها با چهل رسانه به اشتراک گذاشته شده است که انتظار می رود در روزهای آینده منتشر شود. اوبر در حال حاضر در تلاش است تا از مطبوعات بد، ضربه های مکرر و اقدامات قانونی احتمالی پیشی بگیرد: بیانیه، این شرکت به افشاگری های زیادی که قبلاً در مورد نحوه عملکرد تحت رهبری کالانیک انجام شده است اشاره می کند و سعی می کند به نظر برسد که اقدامات بدی که مستند شده اند مربوط به دوره ای از تاریخ شرکت است که مدت ها گذشته است. اما هیچ چیز نمی تواند دور از حقیقت باشد.

در سال های اولیه دهه 2010، اوبر در حال رشد بود و بسیاری از رسانه ها از آن سیر نمی شدند. شرکت دوش گرفت مطبوعات مثبت که راه‌های بدیهی که به کارگران و جوامع به نفع خود آسیب می‌رساند را نادیده می‌گرفت. این به Kalanick اجازه داد تا طیف وسیعی از ادعاهای جسورانه را مطرح کند که باعث شد اوبر نه تنها به نظر برسد که برای ما عالی خواهد بود، بلکه فناوری آینده بهتری را ارائه می دهد.

همانطور که در طرح می کنم جاده به ناکجاآباد: آنچه دره سیلیکون در مورد آینده حمل و نقل اشتباه می کند، اوبر قرار بود مالکیت خودرو را کاهش دهد، ازدحام ترافیک را کاهش دهد، تحرک را برای جوامعی که از خدمات محروم هستند در دسترس تر کند، به رانندگانش اجازه دهد تا زندگی خوبی داشته باشند، و خدمات حمل و نقل را به صورت رایگان ارائه دهد – یا اینطور که کالانیک ادعا کرد. تنها چند سال طول کشید تا همه وعده‌های بزرگ در بهترین حالت به‌عنوان بیش از حد جاه‌طلبانه یا در بدترین حالت دروغ‌های آشکار آشکار شوند.

تأثیر واقعی اوبر بدتر کردن زندگی تقریباً برای همه افرادی است که لمس می کند. مجموعه ای از مطالعات این شرکت را پیدا کرده است ساخته شده است ترافیک بدتر در شهرهای بزرگ، انجام داد مقدار کمی برای تاثیر گذاشتن بر مالکیت خودرو، گرفت مسافران دور از خدمات حمل و نقل و افزایش یافت انتشار گازهای گلخانه ای سفر در همین حال، آن شرایط را از بین برد کارگران تاکسی موجود و فشرده شده رانندگان خود (که عمدتاً از جوامع به حاشیه رانده شده بودند) به طور نامتناسبی خدمت می کنند فراوان جوانان زندگی در شهرها

وعده‌های بزرگ و پوشش غیرانتقادی به عنوان پوششی برای پروژه واقعی شرکت عمل کرد: مقررات زدایی از صنعت تاکسیرانی، از بین بردن حقوق کارگران، و افزایش کنترل شرکت بر نحوه رفت و آمد مردم. خلاصه اونجا موفق شد یک کمپین دهه 1990 که توسط برادران کوچ تامین مالی شد شکست خورده بود منافع واقعی نه به مردمی که خیابان‌هایشان مملو از تاکسی‌های غیرقانونی یا کارگرانی بود که معیشتشان از بین رفته بود، بلکه به سرمایه‌گذاران اولیه اوبر که هنوز می‌توانستند وقتی شرکت سهامی عام شد و سایر شرکت‌هایی که «Uber for X» نامیده می‌شدند، پول نقد دریافت کنند. می تواند مدل کار تکه ای خود را به سایر بخش ها گسترش دهد.

Uber Files جزئیاتی را نشان می دهد که چگونه شرکت توانسته است به آنچه امروز است تبدیل شود، که بر اساس سال ها روزنامه نگاری همه چیز را آشکار می کند. تبعیض جنسی افسارگسیخته به ایجاد آن از ابزارهایی مانند توپ خاکستری برای کنار گذاشتن رگولاتورها و مجریان قانون. داستان این شرکت به تفصیل در مایک آیزاک شرح داده شده است Super Pumped: The Battle for Uber. با این حال، شرکت از ما می خواهد باور کنیم که پس از خروج کالانیک از ساختمان، همه چیز تغییر کرده است.

زمانی که دارا خسروشاهی در آگوست 2017 مدیرعامل شد، این شرکت مشکل خود را با داشتن یک “فرهنگ” شرکتی بد توصیف کرد و قول داد که خسروشاهی قرار است آن را پاکسازی کند. اما در حالی که رفتار مدیریت با زنان و سایر گروه‌های به حاشیه رانده شده در مقر آن یک مشکل بود، این پوسیدگی به هسته اصلی مدل کسب‌وکارش می‌رفت – و این چیزی بود که خسروشاهی نمی‌توانست (و نمی‌توانست) تغییر دهد.

مهمترین کمپینی که خسروشاهی از زمان تصدی اوبر انجام داده است، پاکسازی این شرکت نبوده است.خانه فراتفرهنگ، اما برای براندازی حقوق کارگران در کالیفرنیا. در سپتامبر 2019، این ایالت لایحه 5 مجمع را تصویب کرد که شرکت‌های گیگ مانند اوبر را مجبور می‌کرد تا به جای پیمانکاران مستقل، کارگران خود را به عنوان کارمند طبقه‌بندی کنند. با این حال، شرکت ها همکاری و صدها میلیون دلار برای گمراه کردن مردم برای رای دادن به طرحی به نام گزاره 22 خرج کردند که مدعی بودند شرایط کارگران را بهبود می بخشد، اما در واقع با رد موقعیت شغلی آنها دقیقا برعکس عمل کردند.

فایل‌های Uber به فرهنگ داخلی Uber مربوط نمی‌شود، بلکه به روشی است که این شرکت در شهرهای سراسر جهان از طریق پیگیری بی‌رحمانه ارتباطات سیاسی و مقررات مطلوب تقریباً به هر قیمتی، خود را تقویت کرد. علیرغم ادعاهای تیم روابط عمومی اوبر مبنی بر تغییر آن از دوره تحت پوشش اسناد فاش شده، کمپین مداوم آن برای ثبت طبقه بندی اشتباه کارگران به صورت قانونی دقیقاً خلاف آن را نشان می دهد.

خسروشاهی که در عواقب پروپ 22 جسور شده بود، بیرون آمد قصد دارد به شدت تبلیغات کند برای طبقه‌بندی نیروی کار «IC+» یا «پیمانکار مستقل پلاس» نامیده می‌شود. بر اساس این طرح، کارگران به عنوان پیمانکاران مستقل در نظر گرفته می شوند و از تمام حقوق و مزایایی که با وضعیت شغلی ناشی می شود محروم می شوند. اما این شرکت قول داده است که از حمایت‌های کمی برخوردار شوند، از جمله حداقل دستمزد برای «زمان کاری» و برخی مزایای محدود. با این حال، تجربه Prop 22 قبلاً نشان داده بود که آنها وعده های دروغین هستند: تعداد کمی از کارگران می توانستند به مزایای ناچیز دسترسی داشته باشند و حداقل دستمزد وعده داده شده بالغ بر فقط 5.64 دلار در ساعت.

اوبر قصد داشت چارچوب خود را در سراسر ایالات متحده و در سراسر جهان گسترش دهد. در ماساچوست، اخیراً طرح آن برای یک اقدام رای گیری انجام شده است برخورد به سد راه در قالب دادگاه عالی ایالت، اما این شرکت بوده است موفق تر در واشنگتن در کانادا، اوبر IC+ را با نام “کار منعطف +‘ و بوده است لابی استان ها در سراسر کشور قوانین کار خود را تغییر دهند. قانون اخیر کار کنسرت انتاریو از نزدیک آینه ها چیزی که اوبر برای آن تلاش کرده است.

در همین حال، تصمیم دادگاه عالی بریتانیا در سال گذشته نشان داد که رانندگان اوبر باید به عنوان کارگر طبقه بندی شوند و حقوق و مزایای مرتبط را دریافت کنند. این حکم به عنوان گامی رو به جلو برای کارگران تجلیل شد و اوبر از آن به عنوان بخش کلیدی کمپین روابط عمومی خود استفاده کرد تا مردم باور کنند که با کارگران منصفانه رفتار می کند. اما اوبر هرگز در واقع از تصمیم کامل پیروی نکرد، که می گفت کارگران باید حداقل دستمزد را برای تمام مدت کارشان تضمین شود – از ورود به سیستم تا خروج از سیستم. در عوض، Uber آن را فقط برای زمان “درگیر” یا زمانی که آنها در حال ارائه یک سواری هستند، می دهد.

فایل‌های Uber همچنین نشان می‌دهند که چگونه این شرکت روابط مهمی را بدون توجه به عواقب آن ایجاد کرده است. در انتخابات فدرال کانادا در سال گذشته، حزب محافظه کار یک برنامه کاری کنسرت را منتشر کرد شرح داده شده به عنوان یک «کپی کربنی» از پیشنهاد کار + Flexible Uber. معلوم شد که یک لابی‌گر Uber مدیر سیاست‌گذاری حزب بوده و نقش اصلی را در تنظیم این پلتفرم ایفا کرده است. خوشبختانه حزب در انتخابات شکست خورد، اما خسروشاهی به مراتب بدتر از آن عمل کرده است.

در سال 2019، پس از اینکه شواهد قطعی وجود داشت مبنی بر اینکه محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی دستور اعدام و قطعه قطعه کردن آن را صادر کرده بود. واشنگتن پست جمال خاشقجی روزنامه نگار، خسروشاهی همچنان حاضر نبود از خودش فاصله بگیرد از دیکتاتور قاتل او در صحبت با Axios، این دستور را یک “اشتباه” توصیف کرد و گفت که “مردم اشتباه می کنند، این بدان معنا نیست که هرگز نمی توان آنها را بخشید”. روز بعد، تیم روابط عمومی مجبور شد آشفتگی هایی را که او در تلاش برای توهین نکردن یکی از سهامداران عمده شرکت ایجاد کرده بود، پاک کند.

برخلاف آنچه اوبر می‌خواهد مردم باور کنند، تغییری نکرده است. هنوز هم به شدت متعهد به کنترل نحوه رفت و آمد مردم و تضعیف حقوق کارگران در این فرآیند است – هم به نفع سهامدارانش و هم به نفع هر شرکتی که تلاش می کند این خیال را که استفاده از یک برنامه باید به آن اجازه دهد از مقرراتی که به طور سنتی بر آن حاکم بوده است را دور بزند. صنعتی که در آن فعالیت می کند. اما پیروزی در این نبردها کلید مرحله بعدی اوبر است.

پس از بیش از یک دهه خونریزی نقدی، از جمله بیش از 20 میلیارد دلار تنها از سال 2015، پول آسان ممکن است سرانجام در حال خشک شدن باشد زیرا نرخ بهره برای اولین بار از زمان رکود بزرگ به طور جدی افزایش یافته است. در طول همه‌گیری، اوبر روی چیزهایی مانند وسایل نقلیه خودران و ماشین‌های پرنده که زمانی وعده داده بود آینده حمل‌ونقل هستند، شرط‌بندی کرد. در عوض، ما شروع به دیدن کردیم که پایداری مالی برای سرویسی که اوبر ارائه می‌کند چه معنایی دارد: قیمت های بالاتر و زمان انتظار طولانی تر به حدی که تاکسی ها جذاب به نظر می رسند از نو.

همزمان با بدتر شدن خدمات اوبر و تبخیر یارانه ای که به آن کمک کرد تاکسی ها را از بین ببرد، ممکن است این شرکت در نهایت تلاش کند تا بزرگترین رقیب خود را تصاحب کند. اوبر قراردادی امضا کرد تاکسی های شهر نیویورک را در ماه مارس در برنامه خود لیست کند و به دنبال آن معاملات مشابهی در آن ارائه شود سانفرانسیسکو و ایتالیا. این توسعه نه تنها به اوبر اجازه می‌دهد تا ارتباط با مشتری را کنترل کند، داده‌های سفر را ضبط کند، و عرضه کارگران خود را افزایش دهد، بلکه می‌تواند تاکسی‌ها را پس از شکستن چارچوب قانونی طولانی مدت، تحت قوانین اوبر قرار دهد. این به معنای مدیریت الگوریتمی برای رانندگان و افزایش قیمت برای سوارکاران است.

فایل‌های Uber به درک ما از اعمال شیطانی می‌افزایند که Uber را به آنچه امروز می‌سازد، و اینکه چگونه جنبه‌های آن کتاب بازی همچنان به جنگ جهانی آن علیه کارگران ادامه می‌دهد، می‌افزاید. از آنجایی که به نظر می رسد مدل کسب و کار این شرکت در حال تغییر اساسی است، ما فرصتی برای اصلاح اشتباه سال ها پیش داریم. کمپین اوبر برای بازسازی سیستم حمل‌ونقل ما برای خدمت به الزامات تجاری آن بدون توجه به عواقب باید در اینجا به پایان برسد. ما می توانیم خیلی بهتر عمل کنیم.

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.