لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=5312

بنیانگذاران صندوق سرمایه گذاری ارز دیجیتال ورشکسته Three Arrows ناپدید شدند

کل بازار استیبل کوین اکنون بیش از 160 میلیارد دلار ارزش دارد.

جاستین تالیس | خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ

بر اساس اسناد دادگاهی که اخیراً در نیویورک ارائه شده است، به نظر می رسد که بنیانگذاران صندوق سرمایه گذاری رمزنگاری شکست خورده Three Arrows Capital از طلبکاران فراری هستند.

وکلای مدافع طلبکاران می گویند محل اختفای فیزیکی زو سو و کایل دیویس، که شرکت Three Arrows را در سال 2012 راه اندازی کردند، “در حال حاضر ناشناخته” هستند، پیش از جلسه استماعی که برای بحث در مورد مراحل بعدی در فرآیند انحلال برای ساعت 9 صبح روز سه شنبه برنامه ریزی شده است. اسنادی که عصر روز جمعه بایگانی شد، همچنین ادعا می‌کند که بنیانگذاران هنوز «به هیچ‌وجه معنادار» همکاری با فرآیند انحلال را آغاز نکرده‌اند. روز دوشنبه، وکلا از دادگاه خواستند هویت طلبکاران را ناشناس نگه دارد.

زو و دیویس به درخواست ها برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

Three Arrows که با نام 3AC نیز شناخته می شود، در ماه مارس حدود 10 میلیارد دلار دارایی را مدیریت کرد. در اول جولای، پس از سقوط ارزهای رمزپایه و فروپاشی پروژه استیبل کوین terraUSD (UST) که دارایی های آن را از بین برد، این شرکت برای حمایت از ورشکستگی فصل 15 از طلبکاران آمریکایی در ناحیه جنوبی نیویورک درخواست داد.

قبل از تشکیل پرونده ورشکستگی، دادگاهی در جزایر ویرجین بریتانیا دستور انحلال صندوق تحت محاصره را برای بازپرداخت بدهی های خود صادر کرد.

اکنون، 3AC در دادگاه ورشکستگی قرار دارد و با وام دهندگان عصبانی روبرو است که می خواهند پول خود را پس بگیرند. شرکت مشاوره جهانی Teneo برای کمک به مدیریت انحلال، با تلاش برای تعیین آنچه باقی مانده بود، استخدام شد.

بر اساس پرونده روز جمعه دادگاه، زو و دیویس، هر دو تاجر سابق Credit Suisse، هفته گذشته در یک فراخوان مقدماتی Zoom شرکت کردند تا در مورد مراحل اساسی برای حفظ دارایی های خود بحث کنند. هیچ‌کدام از بنیان‌گذاران ویدیوی خود را روشن نکردند، و هر دو در تمام مدت بی‌صدا ماندند و همه گفتگوها از طریق مشاور انجام شد. وکلای آنها در آن زمان گفتند که آنها “قصد همکاری دارند”.

در این جلسه، نمایندگانی که به تسهیل انحلال کمک می‌کنند، درخواست دسترسی فوری به دفاتر 3AC و اطلاعات مربوط به حساب‌های بانکی و کیف پول‌های دیجیتالی آن‌ها را داشتند. بایگانی می گوید که از روز جمعه، این دسترسی اعطا نشده بود.

هنگامی که مدیران تصفیه صندوق قبلاً در اواخر ژوئن به دفتر 3AC در سنگاپور وارد شدند تا با موسسان ملاقات کنند، “دفاتر به جز تعدادی صفحه نمایش رایانه غیرفعال خالی به نظر می رسید.”

این پرونده اشاره می‌کند که در حالی که در دفتر قفل بود، نمایندگان می‌توانستند نامه‌های باز نشده خطاب به Three Arrows را مشاهده کنند، که “به نظر می‌رسید که به زیر در فشار داده شده یا به در چسبیده است.” همسایه ها در دفاتر اطراف گفتند که آخرین بار در اوایل ژوئن افرادی را در دفتر 3AC دیده بودند.

در همین حال، طلبکاران در تلاش هستند تا مشخص کنند چه دارایی هایی باقی مانده است.

راسل کرامپلر از Teneo، که وظیفه کمک به تسهیل روند ورشکستگی را بر عهده داشت، در بیانیه‌ای قسم خورده گفت که “خطر واقعی” وجود دارد که دارایی‌های 3AC ناپدید شوند “در صورت عدم وجود اختیارات فوری برای پیگیری کشف”.

کرامپلر در بیانیه خود گفت: «این خطر افزایش می‌یابد زیرا بخش قابل توجهی از دارایی‌های بدهکار شامل پول نقد و دارایی‌های دیجیتالی مانند ارزهای دیجیتال و توکن‌های غیرقابل تعویض هستند که به راحتی قابل انتقال هستند.

دلایلی برای چنین نگرانی وجود دارد. یکی از NFT های 3AC به کیف پول رمزنگاری دیگری منتقل شد، به گفته یک جمع کننده و سرمایه گذار معروف NFT.

در تشکیل پرونده روز جمعه، طلبکاران از دادگاه درخواست کردند که حق 3AC برای انتقال یا دفع هر گونه دارایی را تعلیق کند. وکلای دادگستری همچنین از دادگاه می خواهند که بنیانگذاران یا دیگرانی را که ممکن است اطلاعاتی در مورد دارایی های 3AC داشته باشند احضار کند. این می تواند شامل بانک ها، صرافی های ارز دیجیتال و طرف مقابل باشد.

ورشکستگی 3AC قبلاً تأثیر عمده‌ای بر بازار گسترده‌تر ارزهای دیجیتال داشته است، زیرا بسیاری از مؤسسات پولی را با این شرکت بسته‌اند.

کارگزاری دارایی دیجیتال Voyager Digital پس از اینکه 3AC نتوانست حدود 670 میلیون دلاری را که از این شرکت وام گرفته بود بازپرداخت کند، برای محافظت از ورشکستگی فصل 11 اقدام کرد. وام دهندگان کریپتو مستقر در ایالات متحده Genesis و BlockFi، پلتفرم مشتقات کریپتو BitMEX و تبادل ارزهای FTX نیز دچار تلفات می شوند.

تماشا کردن: Voyager Digital برداشت ها را به عنوان پرونده های Three Arrows Capital برای ورشکستگی به حالت تعلیق در می آوردلینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.