لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=5385

مشکلات زنجیره تامین، شرکت های Synth را می کشد و ارسال طرح های جدید را غیرممکن می کند – Synthtopia

مشکلات زنجیره تامین شرکت های مصنوعی را می کشد و تولید و ارسال طرح های جدید را برای دیگران غیرممکن می کند.

بوتیک مصنوعی ساز یکپارچهسازی با سیستمعامل آینده – خالق FR 777، Orb و دیگر synths – دارد اعلام کرد که تعطیل شده است و گفته است: «به دلیل وضعیت فعلی دنیا و کمبود جهانی قطعات، مجبوریم درهای خود را ببندیم».

تولید کننده مصنوعی تگزاس Synthesizer.com – شرکتی که فرمت مدرن MU را تعریف کرده است – خود را به فروش گذاشته است:

هاکن صوتی، سازندگان از پیوستگی خط تولید سینتی سایزرهای رسا، نمی تواند قطعاتی را برای ساخت برخی از محصولات خود تهیه کند و مجبور است قیمت برخی دیگر را افزایش دهد.

ماژول های EaganMatrix تا زمانی که نتوانم تراشه های DSP را دریافت کنم مشکل ساز هستند. این تراشه‌های DSP بیش از دو سال است که سفارش داده شده‌اند و اکنون در سپتامبر وعده داده شده‌اند، اما ما خواهیم دید.»راتور لیپولد هاکن. “کمبود نیمه هادی ها همچنان کار را برای ما در ساخت ContinuuMinis دشوار می کند – ما بیش از 10 برابر قیمت اصلی برای برخی از قطعات پرداخت می کنیم. به دلیل افزایش قابل توجه هزینه های ما برای تراشه ها، ما مجبور خواهیم بود قیمت Minis را پس از پایان اجرای فعلی افزایش دهیم. هزینه Mini PCB های مونتاژ شده بیش از دو برابر شده است.

ابزارهای Isla اعلام کرد اخیراً آنها بالاخره قطعات مورد نیاز برای ساخت خود را دریافت کرده اند S2400 سمپلر – پس از 2 سال انتظار:

شما به 1000 عدد از میکروکنترلر STM32H7 نگاه می کنید. قلب تپنده S2400 محبوب ما.» من تقریباً 2 سال پیش برای این نوزادان سفارش وحشت زدم. امروز بالاخره رسیدند. به نظر می رسد که ما در حال رفتن به سری بعدی S2400 هستیم!»

بهرینگر ده ها سینت جدید و دیگر محصولات موسیقی الکترونیک را اعلام کرده است که به دلیل کمبود جهانی قطعات نمی توانند تولید کنند. در نتیجه بسیاری از معرفی های خود را با عنوان #hardvaporware برچسب گذاری کرده اند.

طرح‌هایی که در عمل وجود ندارند شامل خطوط کامل سینتی‌سایزرها، از جمله مینی‌سینت‌های «Soul»، یک خط مینی‌سینت‌های 50 دلاری، ضربه‌های «Boogerfooger» پدال‌های Moog Moogerfooger، Hirotribe groovebox، یک موزیک باس Moog Taurus، یک Buchlack. سه پایه و بسیاری از طرح های دیگر.

پشت کمبود قطعات چیست؟

تحلیلگران به طور کلی کمبود جهانی قطعات را به سه عامل اصلی نسبت می دهند:

  • سیاست مالیاتی ایالات متحده – در سال 2018، دولت ترامپ مالیات بر واردات قطعات الکترونیکی چینی را وضع کرد و این امر در دوران بایدن به قوت خود باقی ماند. در آن زمان، موگ موزیک استدلال کرد که مالیات 25 درصدی “هزینه ساخت سازهای ما را به شدت افزایش می دهد.” دیگر تولیدکنندگان مصنوعی آمریکایی به دلیل مالیات جدید مجبور به افزایش قیمت‌ها شده‌اند. دولت همچنین فروش برخی از قطعات به چین را ممنوع کرد که باعث ایجاد یک بازدارنده برای شرکت های آمریکایی برای تولید این قطعات.
  • کووید – در سال 2020، Sequential خاطرنشان کرد که این بیماری همه گیر می تواند منجر به کمبود مصنوعی و تاخیر در حمل و نقل شود. از آنجایی که محصولات ما نیز در اینجا در سانفرانسیسکو ساخته می‌شوند، تأسیسات تولیدی ما به‌طور موقت بسته خواهد شد و این احتمالاً بر کمیت و سرعت ارسال محصولات ما تأثیر خواهد گذاشت.» این بیماری همه گیر به طور مشابه بر سازندگان قطعات الکترونیکی تأثیر گذاشت، به ویژه در چین، جایی که کارخانه ها برای مدت طولانی تعطیل شدند. نتیجه این امر این است که بخش عظیمی از ظرفیت تولید لوازم الکترونیکی در جهان طی چند سال گذشته از بین رفته است. قطعاتی که اگر همه‌گیری نبود، ساخته نمی‌شدند، که منجر به کمبود انواع قطعات الکتریکی شد.
  • افزایش تقاضا – بیکاری در ابتدای همه گیری افزایش یافت، اما اکنون از نظر تاریخی پایین است و در حدود 3.6٪ است. این به خوبی کمتر از میانگین نرخ بیکاری 5.75 درصد است که به این معنی است که افراد بیشتری مشغول به کار هستند که می خواهند چیزهایی بخرند و در نتیجه تقاضا برای همه انواع محصولات افزایش می یابد. افزایش کار از خانه همچنین به افزایش شدید تقاضا کمک کرده است، زیرا مردم کامپیوترها و تجهیزات اداری خود را ارتقا می دهند.

دلایل دیگری که برای کمبود قطعات ذکر شده است عبارتند از:

  • خرابی شبکه برق در تگزاس، که تولید تراشه در چندین کارخانه را متوقف کرد.
  • آتش سوزی که باعث تعطیلی چندین کارخانه ژاپنی شد. و
  • حمله روسیه به اوکراین، که عرضه نئون نیمه هادی و مواد دیگر را مختل کرده است.

در این مرحله، هیچ پایانی برای کمبود جهانی قطعات و سایر مسائل زنجیره تامین وجود ندارد. بهرینگر اخیراً پیشنهاد کرد که به دلیل تأثیر جنگ روسیه و اوکراین، وضعیت فقط بدتر خواهد شد.

آیا تحت تاثیر کمبود قطعات یا افزایش قیمت تجهیزات موسیقی الکترونیکی قرار گرفته اید؟ در نظرات به ما اطلاع دهید!

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.