لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=5360

کامیون داران برای اعتراض به AB5، تعطیلی کار در لس آنجلس / لانگ بیچ را در چهارشنبه برنامه ریزی می کنند

برخی از کامیون داران کالیفرنیا که کانتینرها را به داخل و خارج از پایانه های دریایی در بنادر لس آنجلس و لانگ بیچ جابجا می کنند، می گویند که قصد دارند در تعطیلی کاری روز چهارشنبه در اعتراض به قانون بحث برانگیز ایالتی، AB5، که به دنبال محدود کردن استفاده از پیمانکاران مستقل است شرکت کنند. و تا حد زیادی آنها را به عنوان رانندگان کارمند طبقه بندی می کند.

در 28 ژوئن، دادگاه عالی ایالات متحده از استماع اعتراض انجمن حمل و نقل کالیفرنیا به AB5 خودداری کرد و پرونده را به دادگاه تجدیدنظر ناحیه نهم ایالات متحده بازگرداند.

یکی از مالک-اپراتورها که قصد دارد در اعتراضات بندر شرکت کند، می گوید که نمی خواهد راننده کارمند شود و ترجیح می دهد یک پیمانکار مستقل باقی بماند.

راننده کامیون کالیفرنیایی که از ترس تلافی جویانه نخواست نامش فاش شود، به FreightWaves گفت: «در طول همه‌گیری، ما آنقدر مشغول بودیم که متوجه شویم در شرف شکست AB5 هستیم.

گوردون ریمر، مدیر FHE Express مستقر در کالیفرنیای جنوبی، می‌گوید که بسیاری از 75 مالک-اپراتور که شرکت او برای انتقال بار به و از بنادر در جنوب کالیفرنیا استفاده می‌کند، قصد دارند در اعتراض روز چهارشنبه شرکت کنند.

او به مشتریان شرکت حمل و نقل اطلاع داده است که به دلیل اعتراض، انتظار تاخیرهای احتمالی در حمل و نقل را داشته باشند، اگرچه مشخص نیست که چه تعداد مالک-اپراتور مستقل قصد شرکت در این کار را دارند.

ریمر به FreightWaves گفت: “این برای ما و مشتریان ما ناراحت کننده خواهد بود، اما من ناامیدی در بین مالکان-اپراتورهای مستقل را درک می کنم که احساس می کنند این تنها راه برای جلب توجه به وضعیت اسفناک آنها به عنوان یک مالک-اپراتور سابق است.” “چگونه می توانم این رانندگان را سرزنش کنم که اکنون متوجه شده اند که رویای آنها از دست همه آنها ربوده شده است زیرا آنها اینجا در ایالت کالیفرنیا هستند؟”

تصویر: (صفحه FB Containeroz)

فیلیپ سانفیلد، مدیر روابط رسانه‌ای بندر لس‌آنجلس، اواخر روز سه‌شنبه به FreightWaves گفت که نمایندگان بندر برخی گزارش‌های رسانه‌های اجتماعی را در مورد اعتراض برنامه‌ریزی‌شده شنیده‌اند، اما «اطلاعات دیگری ندارند». وی گفت: بندر وضعیت را زیر نظر دارد.

تا زمان انتشار، نمایندگان بندر لانگ بیچ به درخواست FreightWaves برای اظهار نظر پاسخ نداده بودند.

چالش‌های حقوقی مداوم مانع از اجرای AB5 در ژانویه 2020 شد. این قانون از تصمیم دادگاه عالی کالیفرنیا علیه Dynamex Operations West Inc.، یک شرکت تحویل بسته و اسناد ناشی می‌شود. دادگاه دریافت که داینامکس رانندگان تحویل خود را به جای کارمندان به اشتباه به عنوان پیمانکاران مستقل طبقه‌بندی کرده است و تمام شرکت‌های مستقر در کالیفرنیا که از پیمانکاران مستقل استفاده می‌کنند باید از “آزمون ABC” پیروی کنند، یک آزمون سه جانبه برای تعیین اینکه آیا یک کارگر کارمند است یا خیر.

شاخۀ B، پیمانکار مستقل را به عنوان کارگری تعریف می کند که در «کاری که خارج از مسیر معمول تجارت نهاد استخدام کننده است» مشغول است. این برای حامل های موتوری که از مالک-اپراتور مستقل برای جابجایی بار استفاده می کنند مشکل ساز است.

مشخص نیست چه تعداد پیمانکار یا مالک-اپراتور مستقل قصد دارند در تعطیلی کار در روز چهارشنبه شرکت کنند.

رایمر گفت: “مالک-اپراتورها سخت ترین بخش صنعت حمل و نقل برای سازماندهی و سازماندهی هستند – این مانند گله داری گربه ها است – زیرا هر کسی در این صنعت مشکلات شخصی خود را دارد.” با این حال، به نظر می رسد همه در مورد اینکه چگونه AB5 می تواند به طور موثر بیش از 70000 مالک-اپراتور مستقل را از کار بیاندازد، کاملاً متحد هستند.

کامیون داران اوکلند برای روز دوشنبه برنامه دارند

در شمال، چندین شرکت حمل و نقل باری که کانتینرها را به داخل و خارج از بندر اوکلند حمل می کنند، توسط مالک-اپراتورها مطلع شده اند که در حال برنامه ریزی برای توقف کار در روز دوشنبه هستند.

بیل عبودی، رئیس AB Trucking، می‌گوید که چند سال پیش به مدل کسب‌وکار کارمندی روی آورد، اما با توجه به پیامدهای AB5، بسیاری از شرکت‌های حمل‌ونقل که به بندر خدمت می‌کنند، تصمیم به بستن، فروش یا انتقال عملیات خود به خارج از کالیفرنیا می‌کنند.

«برخی از مالک-اپراتورهای قدیمی، که عاشق رانندگی هستند و می‌خواهند مستقل بمانند، نمی‌خواهند از تمام این حلقه‌های اضافی دولتی بگذرند تا شرکت‌های خود را راه‌اندازی کنند و به خود حقوق معینی بپردازند و هر چیز دیگری را رعایت کنند. عبودی به FreightWaves گفت.

عبودی گفت که برخی از استقلالی‌های جوان کار دیگری را انتخاب می‌کنند، یا شغلی در صنعت دیگری پیدا می‌کنند یا کالیفرنیا را به‌طور کامل ترک می‌کنند و به جاهای دیگر می‌روند.

عبودی گفت: «یکی از پسرها به من گفت که به شغل قبلی اش به عنوان آشپزی باز می گردد و حمل و نقل بندری را ترک می کند. ما فکر می کنیم که تورم در حال حاضر بالاست. فقط منتظر بمانید تا هزینه راه اندازی یک تجارت حمل و نقل به طور سرسام آوری افزایش یابد، اگر ما AB5 را از دست بدهیم.

این یک داستان در حال توسعه است.

داستانی داری که بخوای تعریف کنی؟ یک ایمیل به من بفرست. بدون اجازه شما از نام شما در مقاله استفاده نخواهد شد.

وعده Slync.io مبنی بر پرداخت حقوق کارکنان پس از 2 ماه بدون دستمزد ثابت می شود
برخی از 450 کارمند LandAir از طریق تماس ویدیویی Zoom خاتمه یافتند
طبق گزارش ها، شرکت هواپیمایی LTL LandAir مستقر در ورمونت فعالیت خود را متوقف می کند
Slync.io مشکلات نقدینگی را پس از اینکه کارمندان یک ماه بدون حقوق می گذرانند مقصر می داند

قسمت تلویزیون FW را در مورد تأثیر بالقوه AB5 بر کامیون داران مستقل کالیفرنیا در اینجا تماشا کنید:لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.