لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=5327

JWST Solid State Recorder – JWST User Documentation

JWST می تواند حداقل 65 گیگابایت داده علمی را ذخیره کند. پیوندهای پایین داده های علمی در دو تماس 4 ساعته در روز اتفاق می افتد که در آن هر مخاطب می تواند حداقل 28.6 گیگابایت از داده های علمی ثبت شده را منتقل کند.

JWST داده های علمی را در دو تماس 4 ساعته در روز پایین می آورد. هر مخاطب می تواند حداقل 28.6 گیگابایت از داده های علمی ثبت شده را به زمین ارسال کند.

APT نرخ داده مورد انتظار را برای مشاهدات محاسبه می کند و به کاربران هشدار می دهد که مشاهدات برنامه ریزی شده ممکن است از محدودیت های حجم داده فراتر رود. هنگام ساختن طرح مشاهده هفتگی، سیستم برنامه ریزی JWST تأیید می کند که نرخ داده در هر بازدید قابل قبول است و حجم داده ای که باید بین مخاطبین جمع شود از ظرفیت downlink یا ظرفیت SSR تجاوز نخواهد کرد.


در طول عملیات علمی معمولی، JWST داده‌ها را در تماس‌های 4 ساعته، که اسماً دو بار در روز و با فاصله تقریباً 12 ساعت اتفاق می‌افتد، پایین می‌آورد. در یک تماس، JWST می تواند حداقل 28.6 گیگابایت از داده های علمی ثبت شده را ارسال کند. اگر تماسی از دست رفت، مشاهدات علمی می‌توانند بدون پر کردن ضبط‌کننده ادامه پیدا کنند و زمین می‌تواند تماس بعدی را بگیرد.


سرعت نوشتن داده های علمی در SSR توسط زیرسیستم ISIM Command and Data Handling (ICDH) تنظیم می شود. حداکثر نرخ داده پایدار ICDH حدود 48 مگابیت در ثانیه است که شامل هزینه های بسته بندی داده می شود. این مربوط به حدود شش فایل تصویری فول فریم 2048 × 2048 در هر 10.7 ثانیه است. نرخ واقعی داده به تعداد آشکارسازهایی که به طور همزمان استفاده می شوند، پارامترهای نوردهی آنها، و زمان دقیق زمانی که بازخوان های نوردهی آنها برای پردازش به ICDH می رسند، بستگی دارد. تعداد آشکارسازهای مورد استفاده در هر زمان ممکن است به 14 عدد برسد. برای مثال، مشاهدات با هر دو ماژول NIRCam (10 آشکارساز)، همراه با مشاهدات موازی NIRSpec (2 آشکارساز)، و FGS برای هدایت، داده‌ها را از 13 آشکارساز به ICDH. زمان نسبی رسیدن بسته های داده غیرقابل پیش بینی است و این عدم قطعیت در حد 48 مگابیت بر ثانیه لحاظ می شود.

برای جلوگیری از گم شدن یا خراب شدن بسته ها، الگوهای APT تعداد آشکارسازهای مورد استفاده و سرعت تولید داده را تعیین می کنند. برای مثال، در حالت بازخوانی سریع NIRCam، تنها یک ماژول NIRCam (پنج آشکارساز 2K × 2K) با N قابل استفاده است.گروه ها = 1. برای استفاده از هر دو ماژول (ده آشکارساز 2K × 2K) در حالت خواندن سریع نیاز به Nگروه ها = 2. ترکیب هایی که از چندین ابزار استفاده می کنند باید در محدوده 48 مگابیت بر ثانیه باقی بمانند.

این مقاله از تعاریف SI از گیگابایت و مگابایت استفاده می کند: 1 گیگابایت = 109 بایت و 1 مگابایت = 106 بایت ها


لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.