لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=5409

بهترین کتاب ها برای درک جرم مالی

افجرم مالی به قدمت پول است هاکسترها قرن ها قبل از اینکه چارلز پونزی نام خود را به این حقه بدهد، رویای طرح های پونزی را در سر می پروراندند. جایی که مالیات بوده، فرار بوده است. غارت خزانه ملی به اندازه خود سیاست افتخارآمیز است. اما اواخر قرن بیستم و اوایل قرن بیست و یکم شاهد انفجاری در مقیاس، گستره و سطح پیچیدگی جنجال‌های مالی بودیم، زیرا جهانی‌سازی به رشد امور مالی فراساحلی و به‌ویژه استفاده از شرکت‌های پوسته و تراست‌های ناشناس برای پوشش فعالیت‌های شرورانه دامن زد. این، به نوبه خود، باعث سرکوب، هر چند نامناسب، توسط دولت ها و همچنین افشاگری هایی مانند اسناد پاناما شده است. با این حال، به عنوان رسوایی های اخیر از 1mdb به گواهی وایرکارد، نبرد برای پایان دادن به رازداری مالی و ابهاماتی که به وجود می آورد دور از دسترس است. در اینجا پنج کتاب وجود دارد که به شما کمک می کند تا دلیل آن را درک کنید.

جزایر گنج. نوشته نیکلاس شکسون پالگریو مک میلان; 272 صفحه; 18.99 دلار وینتیج 10.99 پوند

اگرچه بیش از یک دهه از عمر آن می گذرد، این همچنان بهترین معرفی برای دنیای بهشت ​​های مالیاتی یا «حوزه های محرمانه» است، همانطور که نیکلاس شاکسون، روزنامه نگار مالی که به مبارزات انتخاباتی تبدیل شده است، ترجیح می دهد آنها را بخواند. او به ویژه در مورد “امپراتوری دوم” بریتانیا خوب عمل می کند: شبکه ای از سرزمین های ماوراء بحار، از جرسی و گرنزی گرفته تا جزایر ویرجین بریتانیا و جزایر کیمن، که رشد آن توسط پولداران شهر و وال استریت به دنبال ایجاد مالیات و مقررات انجام شد. -رایگان “جای دیگر”. دولت های متوالی بریتانیا که نگران این بودند که چنین پایگاه هایی در غیر این صورت به یارانه نیاز داشته باشند، آنها را تشویق کردند. این کتاب یکی از بهترین آغازگرها در مورد نحوه عملکرد وسایل نقلیه فراری است. آنها اغلب در ترکیبات گیج کننده و در سراسر حوزه های قضایی استفاده می شوند تا محققان رایحه را از بین ببرند.

راهنمای مستبد برای مدیریت ثروت. توسط JC Sharman. انتشارات دانشگاه کرنل؛ 274 صفحه; 29.95 دلار و 23.99 پوند

کتابی که باید به آن اشاره کرد تا درباره «فساد بزرگ» به آن بپردازیم: دزدی ثروت ملی توسط رهبران دزدسالار و دوستانشان، اغلب در کشورهای فقیر (هر چند غنی از منابع). این موضوعی است که نویسنده، استاد دانشگاه کمبریج، آن را به خوبی می شناسد، زیرا نزدیک به دو دهه را صرف مطالعه مراکز مالی فراساحلی و ساختارهای شرکتی تیره کرده است که برای پنهان کردن دستاوردهای غیرقانونی استفاده می شود. او می پرسد که چرا اینقدر سخت است که دزدسالارها را پاسخگو بدانیم؟ بخش بزرگی از مشکل این است که جرایم مالی در مرزها قرار می گیرد – پول هایی که مثلاً از لیبی به سرقت رفته اند، معمولاً قبل از اینکه به ملک لندن یا صندوق بانک سوئیس ختم شوند، به یک تور جهانی خارج از ساحل می روند. در این میان، پلیس عمدتاً ملی است. بازیابی دارایی ها نیازمند همکاری فرامرزی است که هنوز تا حد زیادی وجود ندارد. جیسون شارمن یک مورد قانع‌کننده برای دولت‌ها ارائه می‌کند تا برای حل «مشکل ذاتی اقدام حقوقی بین‌المللی در دنیای کشورهای مستقل» گرد هم آیند. ما برای اولین بار کتاب او را در سال 2017 بررسی کردیم.

ساقی به دنیا. نوشته الیور بولو مطبوعات سنت مارتین; 288 صفحه; 28.99 دلار کتاب های پروفایل; 20 پوند

همه بهشت ​​های مالیاتی حاشیه نخل نیستند. همانطور که این کتاب جدید توسط یک روزنامه نگار باتجربه تحقیق توضیح می دهد، بریتانیا، علاوه بر اینکه مرکز یک وب فراساحلی جهانی است، خود یک خشکشویی بزرگ مالی است. الیور بولاف استدلال می‌کند که این از روی طراحی است: بریتانیا پس از جنگ جهانی دوم، با کاهش امپراتوری‌اش، تصمیم گرفت تا نقش جدیدی را به عنوان خانه‌ای برای سرمایه‌های بین‌المللی بی‌پاسخ ایجاد کند. این خدمات پیشخدمت بیش از همه به الیگارش های روسی و دیگر نزدیکان ولادیمیر پوتین (و احتمالاً خود مرد از طریق نیابت ها) گسترش یافت. هیچ کشور دیگری مجموعه ای از توانمندسازها را ارائه نمی دهد. از بانک ها و وکلا گرفته تا شرکت های روابط عمومی و دیگر «مدیران شهرت». این کتاب همچنین به این موضوع اشاره می‌کند که چگونه اشکال شرکت‌های مبهم و به ظاهر بی‌ضرر، مانند «شرکت با مسئولیت محدود اسکاتلندی» می‌توانند به خوبی مالی را مسموم کنند. ما “ساقی به جهان” را در زمان انتشار بررسی کردیم. کتاب قبلی نویسنده «سرزمین پول»، توری در مراکز پولشویی جهان، به همان اندازه خواندنی آموزنده و سرگرم کننده است.

دزد سالاری آمریکایی نوشته کیسی میشل مطبوعات سنت مارتین; 368 صفحه; 29.99 دلار کاتب؛ 18.99 پوند

آمریکا رهبری جهان را در مبارزه با جرایم مالی فرامرزی، از فرار مالیاتی گرفته تا تامین مالی تروریسم، به عهده داشته است. اما نتوانسته است خانه خود را مرتب کند. کیسی میشل میکروسکوپی برای این ریاکاری در دست دارد و صدها میلیارد دلار مبهم را که از طریق املاک نیویورک، مرکز مالی میامی، شرکت‌های پوسته در دلاور و تراست در داکوتای جنوبی سرازیر می‌شوند، بررسی می‌کند. تراست های آمریکایی ثبت شده در ایالت به یکی از بزرگترین مخازن سرمایه های فاسد تبدیل شده اند، حتی در شرایطی که قانونگذاران فدرال در نهایت شفافیت بیشتری را در مورد انواع شرکت های ورق برنجی که دلاور در آن ها مدت هاست تخصص داشته است، وادار کرده اند. برای نگاهی دقیق تر به تاریخچه مالی شطرنجی اولین ایالت، توصیه می کنیم “مشکل دلاور چیست؟” توسط هال وایتزمن (انتشارات دانشگاه پرینستون).

نهنگ میلیارد دلاری نوشته تام رایت و بردلی هوپ. کتاب هاچت; 416 صفحه; 18.99 دلار کاتب؛ 9.99 پوند

یک مطالعه موردی پرخروش در دزدسالاری، با تمرکز بر غارت 4.5 میلیارد دلاری 1mdb، یک صندوق سرمایه گذاری دولتی مالزی. رسوایی که نه تنها سیاستمداران ملی و مردان کیف آنها، بلکه بزرگان هالیوود و وال استریت را نیز به دام انداخت، به ویژه گلدمن ساکس. این کتاب در مورد نحوه استفاده مجرمان یقه سفید از پیچیدگی مالی و خود قانون، به ویژه قوانین تهمت و حریم خصوصی بریتانیا، برای ممانعت از روزنامه نگاران، افشاگران و دیگرانی که به دنبال افشای گناهان خود هستند، صحبت می کند. و در مورد وسوسه خطرناک برای بدون قربانی دیدن جرایم مالی به دلیل ماهیت انتزاعی آن: میلیاردها دلار اختلاس شده از 1mdb به معنای مدارس، بیمارستان ها و سایر خدمات عمومی کمتر برای مردم عادی مالزی بود. این کتاب همچنین ناامیدی‌های ناشی از آوردن مجرمان به کتاب را برجسته می‌کند. علیرغم بهترین تلاش مقامات در آمریکا، سنگاپور، سوئیس و چندین کشور دیگر، مغز متفکر مظنون دزدی، جو لو (که تخلف را انکار کرده است) همچنان آزاد است.

معاون سردبیر امور بازرگانی ما گزارش ویژه ای در مورد مراکز مالی برون مرزی در سال 2013 و همچنین این مقاله جدیدتر در مورد جنگ با پولشویی نوشت.

آیا شما توصیه های خود را دارید؟ آنها را به [email protected] با موضوع “جرم مالی” و نام، شهر و کشور شما. منتخبی از پیشنهادات خوانندگان را منتشر خواهیم کرد.

بیشتر از اقتصاد دان می خواند:
خبرنگار سابق آسیای جنوب شرقی ما هفت کتاب در مورد میانمار انتخاب می کند
ویراستار درگذشت ما پنج زندگینامه برتر را که تا کنون نوشته شده است انتخاب می کند
ما چهار کتاب در مورد سوزاندن غرب آمریکا انتخاب می کنیم
ستون نویس مواد غذایی ما هفت کتاب آشپزی ضروری را انتخاب می کند

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.