لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=5435

توییتر طولانی ترین قطعی جهانی در چند سال اخیر را تجربه کرد | توییتر

توییتر یکی از طولانی ترین قطعی های سایت را برای سال ها تجربه کرد، به طوری که این شبکه اجتماعی تقریباً یک ساعت به طور کامل در دسترس کاربران سراسر جهان در وب و موبایل نبود.

مطابق با Downdetector.co.uk، که قطعی های سایت را ردیابی می کند، این سرویس در ساعت 12:55 بعد از ظهر به وقت انگلستان از دسترس خارج شد و به مدت 45 دقیقه خاموش ماند. به نظر می رسد این سایت در سطح جهانی شکست خورده است، با قطعی هایی که در بریتانیا، ایالات متحده و اروپا گزارش شده است.

این قطعی طولانی‌ترین و شدیدترین سال‌های اخیر بود. اگرچه توییتر در روزهای اولیه خود به دلیل فروپاشی زیر بار سنگین بدنام بود، با توجه به اینکه کاربران مسن‌تر پیام خطای «نهنگ شکست خورده» را که در زمان تکمیل ظرفیت سرویس ظاهر می‌شد، با علاقه به یاد می‌آوردند، اما از سال 2016، زمانی که این سرویس چند ساعته بود، قطعی چند ساعته نداشته است. برای دو ساعت و نیم غیر قابل دسترس

از آن زمان، اهمیت این سایت برای سیاست و فرهنگ جهانی افزایش یافته است، و قطعی طولانی مدت حتی می‌تواند تأثیری مادی بر انتخابات رهبری حزب محافظه‌کار داشته باشد، جایی که دونده‌ها و سوارکاران از زمانی که بوریس جانسون استعفای خود را در هفته گذشته استعفا داد، به خرید و فروش می‌پردازند. .

برخلاف دیگر قطعی‌های بزرگ اخیر، این مشکل به خود توییتر محدود شد و به نظر می‌رسد هیچ لایه زیرساختی اینترنت تحت تأثیر قرار نگرفته است. سال گذشته، قطعی در «شبکه توزیع محتوا» Fastly، بخش وسیعی از اینترنت، از جمله گاردین را برای تقریبا یک ساعت از کار انداخت. به گفته Fastly، این کار با به‌روزرسانی تنظیمات خود توسط یک کاربر ایجاد شد و یک خطای آبشاری ایجاد کرد که در نهایت 85 درصد از سایت‌هایی را که برای آنلاین ماندن به زیرساخت آن متکی هستند، خاموش کرد.

توییتر به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداده است. در داشبورد وضعیت خود سایت، شبکه اجتماعی و تمام سرویس‌های مرتبط به اشتباه به‌عنوان «عملیاتی» در طول قطعی علامت‌گذاری شدند.

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.