لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=5397

فولکس‌واگن شرکت جدیدی ایجاد می‌کند و وارد تجارت جهانی باتری می‌شود

فولکس واگن با کارخانه جدید خود که در سالزگیتر آلمان ساخته خواهد شد، در حال گسترش به تجارت جهانی باتری است. این شرکت رسماً در تأسیسات جدید که اولین مورد از شش موردی است که قصد دارد در سراسر اروپا بسازد، پیشرفت کرده است.

فصل جدید در تاریخ فولکس واگن توسط یک شرکت جدید – PowerCo – اداره خواهد شد. این شرکت توسط فولکس‌واگن راه‌اندازی شده است تا صرفاً بر روی تجارت باتری تمرکز کند، شرکت جدید مسئولیت کل زنجیره ارزش را بر عهده خواهد داشت – از تامین مواد تا فروش محصولات نهایی. PowerCo مسئولیت توسعه منطقه تجاری در سالزگیتر و گسترش تولید به سایت های جدید در سراسر اروپا و آمریکای شمالی را بر عهده خواهد داشت.

افتتاحیه رسمی در سالزگیتر

شرکت جدید قصد دارد تا 8 سال آینده 20 میلیارد یورو برای توسعه کارخانه های جدید و مناطق اطراف آنها سرمایه گذاری کند. حداقل 20000 نفر در سراسر اروپا استخدام خواهد شد. پاورکو قصد دارد کارخانه هایی را در آمریکای شمالی نیز افتتاح کند.

شرکت جدید تمام مدیریت کارخانه بین المللی مرتبط با باتری را بر عهده می گیرد و مسئولیت توسعه فناوری های جدید باتری را بر عهده می گیرد. PowerCo با ادغام عمودی کامل زنجیره ارزش، ماشین آلات و تجهیزات به کارخانه ها از تسلا پیروی می کند. این شرکت در حال حاضر برنامه هایی را برای تولید سیستم های ذخیره سازی برای صنعت شبکه انرژی در نظر گرفته است.

رویداد راه اندازی رسمی SalzGiga
رویداد راه اندازی رسمی SalzGiga

کارخانه ای در Skelleftea سوئد اولین کارخانه گیگا است که فولکس واگن قصد دارد افتتاح کند. گروه فولکس واگن 500 میلیون یورو در شراکت با Nortvolt سرمایه گذاری کرده و 20 درصد از سهام این شرکت را در اختیار دارد. اولین باتری‌های کارخانه سوئدی در سال 2023 به بازار می‌رسند. فولکس‌واگن با هم از سال 2019 تاکنون 1.4 میلیارد یورو در آن مکان سرمایه‌گذاری کرده است. سالزگیتر به سه مکان می‌پیوندد که قبلاً برای کارخانه‌های جدید در سراسر اروپا شناسایی شده‌اند، و والنسیا در اسپانیا دومین مکان بعدی است که با سایت دنبال می‌شود. توسعه.

سالزگیتر سابقه دیرینه ای با فولکس واگن دارد – جایی که K70 از ژوئیه 1970 تولید شد. موتورهای آئودی و فولکس واگن همراه با تیپ 4 در سالزگیتر تولید شدند و پس از مدت کوتاهی اولین پاسات تولید شد. در سال 1975 کارخانه برای تمرکز بر تولید موتور بازسازی شد و اولین TDi از آنجا در سال 1989 شروع شد، جایی که VR6 معروف در سال 1991 ساخته شد. همه موتورهای VW دریایی در سالزگیتر و همچنین موتور W16 که بوگاتی را تامین می کند تولید می شوند.

سه کارخانه در حال حاضر برنامه ریزی شده است، سه کارخانه بعدی به زودی دنبال می شود
سه کارخانه در حال حاضر برنامه ریزی شده است، سه کارخانه بعدی به زودی دنبال می شود

کارخانه جدید باتری 5000 شغل اضافی در منطقه ایجاد خواهد کرد و همه کارکنان موجود را حفظ خواهد کرد. این مرکز کل چرخه عمر تولید باتری از حمل مواد خام تا بازیافت سلول های قدیمی را انجام خواهد داد. همه کارخانه ها با استانداردهای یکسان ساخته می شوند و به آنها اجازه می دهد انعطاف پذیر باقی بمانند و به سرعت با فناوری های جدید سازگار شوند. هر کارخانه با برق از منابع تجدیدپذیر اداره خواهد شد و بازیافت حلقه بسته را انجام خواهد داد.

PowerCo از معماری سلولی یکپارچه منشوری در باتری های خود استفاده خواهد کرد که امکان استفاده از شیمی سلول های مختلف را فراهم می کند. این سلول ها از سال 2025 با ظرفیت برنامه ریزی شده کارخانه 40 گیگاوات ساعت ساخته می شوند که برای تامین 500000 خودروی الکتریکی کافی است. تا سال 2030 پاورکو قصد دارد هر شش کارخانه اروپایی را با ظرفیت ترکیبی 240 گیگاوات ساعت راه اندازی کند. سلول منشوری یکپارچه از اثرات هم افزایی استفاده می کند و در مقایسه با باتری های فعلی می تواند تا 50 درصد صرفه جویی در تولید داشته باشد.

فولکس‌واگن سالزگیتر برای کل گروه موتور می‌سازد - اکنون باتری‌هایی را برای کل جهان می‌سازد
فولکس‌واگن سالزگیتر برای کل گروه موتور می‌سازد – اکنون باتری‌هایی را برای کل جهان می‌سازد

طولی نکشید که فولکس واگن توانست به بقیه میدان برسد. در واقع به نظر می رسد که این شرکت ظرف چند سال آینده از رقبا پیشی خواهد گرفت و برنامه های جهانی آن به سرعت شروع به جمع آوری می کنند. تسلا ممکن است برای مدتی پادشاه بوده باشد اما در چرت زدن گرفتار شد و نه حتی سایبرتاک به آن کمک می کند تا تاج را نگه دارد.

این ویدیو از رویداد SalzGiga است – یک ساعت طول می کشد و به زبان آلمانی است، اما پر از اطلاعات بسیار جالب است و اگر می خواهید در برنامه ریزی فولکس واگن و پاورکو اوج بگیرید، ارزش تماشای آن را دارد:

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.