لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=5406

ما باید از توانایی خود برای انجام معاملات خصوصی آنلاین محافظت کنیم

بدون ارز دیجیتال، یک جامعه بدون پول نقد یک جامعه نظارتی است

توسط جری بریتو

سوالی که اغلب هنگام صحبت با سیاستگذاران و کارکنان کنگره با آن مواجه می شویم این است که آیا ارز دیجیتال ناشناس است یا خیر. و اگر هست برای رفع آن چه باید کرد؟ مفهوم این است که ناشناس بودن چیز بدی است.

با توجه به اینکه معمولاً از ما در مورد بیت کوین یا اتریوم سؤال می شود، پاسخ ساده به این سؤال این است که نه، آنها ناشناس نیستند و مجری قانون به طور معمول از شفافیت این بلاک چین ها در پیگرد قانونی سوء استفاده می کند. با این حال، این پاسخ از پرداختن به این مفهوم که ناشناس بودن بد است اجتناب می کند. این نیست.

آنچه که اغلب با تحقیر به عنوان “ناشناس بودن” از آن یاد می شود، در واقع توانایی افراد برای خصوصی نگه داشتن اطلاعات مربوط به خود است. این توانایی است که می توان از آن هم استفاده خوب و هم بد استفاده کرد. این نحوه استفاده از آن قدرتی است که می توان گفت خوب یا بد است، اما نه فناوری که به او اجازه می دهد حریم خصوصی خود را حفظ کند. در واقع، نه تنها فن‌آوری حفظ حریم خصوصی مانند رمزگذاری و ارزهای دیجیتال خنثی است، در دنیایی که به طور فزاینده‌ای تحت نظارت و واسطه قرار می‌گیرد، می‌توان موردی را ایجاد کرد که استفاده از آنها از نظر اجتماعی بسیار مفید است.

این همان کاری است که ما در مقاله جدیدی که امروز منتشر شده شروع به انجام می کنیم، مورد نقد الکترونیکی: چرا پرداخت‌های همتا به همتای خصوصی برای یک جامعه باز ضروری است. با ظهور ارزهای دیجیتال حفظ حریم خصوصی مانند Grin، Monero و Zcash، و چشم انداز ویژگی های حفظ حریم خصوصی که به خود بیت کوین اضافه شده است، مهم است که توضیح دهیم چرا پول نقد الکترونیک ابزاری است که نه تنها باید تحمل شود. اما پرورش داد و جشن گرفت. از مقدمه:

در دنیای بدون پول نقد (یک نوع حامل و همتا به همتا از پول) همه تراکنش ها باید الزاماً توسط مؤسسات مالی واسطه شوند. معاملات واسطه ای طبیعتاً مشمول نظارت و کنترل هستند. اگر مؤسسات مالی شخص ثالث باید بخشی از همه تراکنش ها باشند، در این صورت آنها از جزئیات دقیق زندگی مالی همه آگاه خواهند بود. آن‌ها همچنین می‌توانند برخی از تراکنش‌ها و به طور بالقوه حتی افراد خاصی را از انجام معاملات خودداری کنند.

واسطه گری فواید زیادی دارد، از جمله کارایی و راحتی. با استفاده مسئولانه، اطلاعات به دست آمده از موقعیت ممتاز واسطه مالی همچنین می تواند به فرد اجازه دهد تا اعتبار بهتری را گسترش دهد، از تقلب جلوگیری کند و به مقامات در مبارزه با جرم کمک کند. اما همانطور که این مقاله نشان خواهد داد، می‌تواند توسط شرکت‌ها و دولت‌ها نیز به طرز چشمگیری مورد سوء استفاده قرار گیرد. اگر راهی برای اجتناب از واسطه گری وجود نداشته باشد، افراد راهی برای حفظ حریم خصوصی یا استقلال خود نخواهند داشت.

پول نقد یک فناوری قدیمی است که به ما امکان می دهد از واسطه گری اجتناب کنیم و در نتیجه ارزش های لازم برای آزادی فردی و کرامت انسانی را حفظ کنیم. در حالی که ما فاصله زیادی با وجود بدون پول نقد و کاملاً واسطه ای داریم، حداقل در ایالات متحده، این مقاله همچنین نشان می دهد که تلاشی هماهنگ برای حذف پول نقد وجود دارد که در سایر نقاط جهان کاملاً موفق بوده است.

این مقاله استدلال خواهد کرد که پول نقد برای یک جامعه باز ضروری است. این یک دریچه فرار در دنیای ما است که به طور فزاینده واسطه و بنابراین تحت نظارت است. ما استدلال نمی کنیم که پول نقد باید تنها گزینه برای معاملات باشد، یا حتی گزینه ای که در بیشتر مواقع باید انتخاب شود. اما باید یک گزینه باشد. بدون آن، چاره‌ای نیست جز اینکه هر خریدی که انجام می‌دهید مشاهده و ضبط شود و اطلاعات بدون رضایت شخص مورد استفاده قرار گیرد. بدون پول نقد راه خروجی وجود ندارد – هیچ شانسی برای حفظ حریم خصوصی که زیر بنای یک جامعه باز است.

پول نقد نیز برای حفظ نمایندگی و استقلال ضروری است. استقلال را می توان به عنوان قدرت تصمیم گیری برای خود بدون دخالت دیگران درک کرد. این توانایی امتحان کردن چیزها به روش خود، موفقیت و دریافت پاداش، یا اشتباه کردن و درس گرفتن از آنها است. همانند حریم خصوصی شخصی، بدون استقلال فردی، جامعه باز معناداری وجود ندارد.

بنابراین ضروری است که ما توانایی خود را برای استفاده از آن حفظ کنیم. با این حال این کافی نیست. همانطور که ما به دنیای آنلاین رو به افزایشی می رویم که در آن پول نقد فیزیکی برای بسیاری از تراکنش ها عملی نیست، باید پول نقد الکترونیکی را نیز توسعه دهیم و تقویت کنیم که به اندازه پول نقد فیزیکی از حریم خصوصی محافظت می کند و مجوز ندارد. در حالی که این امر علاوه بر مزایا، هزینه‌ها و مزایایی نیز به همراه خواهد داشت، اما ما استدلال می‌کنیم که راه پرداختن به این هزینه‌ها ممنوعیت نقدینگی الکترونیکی نیست، بلکه در عوض تنظیم استفاده از آن متفاوت از پول نقد فیزیکی است که یک رژیم قوی برای آن وجود دارد.

می توانید کل مقاله را در اینجا بخوانید و به زودی در مورد سیاست ها و سوالات حقوقی مطرح شده توسط ارز دیجیتال حفظ حریم خصوصی از ما انتظار بیشتری داشته باشید.

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.