لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=5412

ما در توقف کلاهبرداری های مالی کاملاً وحشتناک هستیم | نوشته پیتر شانوسکی | ژوئیه، 2022

ما بارها و بارها در محافظت از مردم شکست خورده ایم.

Newsday – نسخه ناسائو – 16 ژوئیه 1995. تصویر بریده شده توسط نویسنده.

استراتن اوکمونت (از گرگ وال استریت شهرت) به اندازه ای که آنها دوست دارند فکر می کنند جذاب یا حیله گر نبودند. در واقع، جنایات آنها به شیوه ای تقریباً خنده دار احمقانه و آشکار از دفتری واقع در پشت بارانداز در یک منطقه صنعتی انجام شد. گستاخی آنها اگر نه برای یک چیز، حیرت‌انگیز بود: آنها می‌توانستند سال‌ها با آن کنار بیایند، و مدیران تقریباً مطمئناً همین را می‌دانستند.

معاملات داخلی و طرح‌های پمپ و تخلیه تقریباً بلافاصله پس از تأسیس شرکت آشکار شد. روزنامه های سراسر کشور داستان هایی درباره دیگ بخار کوچک داشتند. حضور SEC از اوایل سال 1991 آغاز شد، اما این شرکت تا نیم دهه دیگر به کلاهبرداری از مردم ادامه داد. تجارت داخلی آنها به طور عمومی در پرونده هایی برای هر کسی که علاقه مند به مشاهده آن بود افشا شد. حتی خبرنگارانی که پیشینه مالی کمی داشتند، توانستند این مسیر را در روزنامه های محلی جمع آوری کنند. هیچ کس اهمیت نمی داد.

چرا باهوش باشید یا وارد کار شوید وقتی می‌دانید که قرار است یک سیلی به مچتان بخورد؟ اغلب اوقات شما اصلاً گرفتار نمی شوید. دست راست برنی مدوف در سال 1975 برای او شروع به کار کرد و به بازرسان گفت که کلاهبرداری مادوف برای این کار انجام شده است. تا زمانی که او ممکن است به یاد داشته باشد. به نظر می‌رسد که بازگشت‌های ثابت خیره‌کننده، هیچ ابرویی را برنمی‌انگیخت، حداقل در جایی که حساب شده بود. علیرغم شکایات متعدد و تحقیقات نیمه تمام، مدوف اجازه یافت تا چندین دهه به اجرای طرح خود ادامه دهد.

انرون به مدت شش سال متوالی به عنوان یکی از مبتکرترین شرکت‌های آمریکا معرفی شد (فکر می‌کنم به یک معنا درست بود). از جمله جایی که در آن اعلام ورشکستگی کردند. حسابداری متقلبانه آنها حداقل برای چهار سال از آن شش «سال نوآوری» و به احتمال زیاد، بسیار بیشتر ادامه داشت. فروشندگان کوتاه مدت پیش از این در سالهای حسابداری به تناقضات اشاره کرد و شروع به شرط بندی علیه سهام کرد. آنجا بود تا همه ببینند می‌خواهیم نگاه کنیم یا نه.

این حتی به همه ارزش‌گذاری‌های تخیلی که در طول بحران مالی شکل گرفت یا ابزارهای به سختی قانونی مانند CDOs (که اکنون BTOها برای طفره رفتن از مقررات نامیده می‌شوند) که تقریباً اقتصاد جهانی را به کلی فرو ریختند، نیست. ما در متوقف کردن شیوه های یقه سفید غارتگرانه کاملاً وحشتناک هستیم. مردم در اطراف ما به دلیل استنشاق دود به زمین می افتند، و به نظر می رسد که تنظیم کننده های ما نمی توانند اعتراف کنند که آتش سوزی شده است.

بریده‌ای توسط نویسنده از Austin-American Statesman – 26 دسامبر 2001.

بنابراین آیا قوانین جهانی یقه سفید بسیار محدود، اثبات آن بسیار دشوار است یا در اجرای آن بسیار سست؟ آیا تنظیم کننده ها بی دندان، بی اثر هستند یا هر دو؟ چه مقدار از این باید در رده «مسئولیت شخصی» قرار گیرد؟ بیایید نگاه کنیم.

اجرا

قبل از بررسی، باید توجه داشته باشم که در حالی که به نظر می رسد این مشکل به طور استثنایی در آمریکا آشکار است، این یک موضوع منحصر به فرد آمریکایی نیست. را FCA در انگلستان و CSA در کانادا همچنین در مقاطع مختلف با انتقادهایی به دلیل برخورد ملایم با مقررات مواجه شده اند. هیچ کدام به اندازه SEC اشتباهات فاحش و برجسته ای نداشته اند، اما هر کدام در مواقعی اشتباهات خاص خود را داشته اند.

گفته می‌شود، برخی از کشورهای کمتر توسعه‌یافته دارای چنین فساد گسترده‌ای هستند و نگرانی‌های زیادی در مورد آن وجود دارد که قوانین جرایم مالی به ندرت اجرا می‌شوند، حتی اگر اصلاً وجود داشته باشند. با این حال، در همان کشورها، تعداد کمی از جمعیت عمومی در مورد دفاع از 401k خود یا سایر مشکلات جهان توسعه یافته نگران هستند، بنابراین قوانین از این نوع احتمالاً به هر حال نگرانی اصلی نیستند.

با این حال، برای بقیه ما باید تعجب کنیم که چرا قوانین ما برای جلوگیری از جرایم مالی اینقدر بی فایده است. منظورم این است که آنها هستند آنجااما بین اجرای ضعیف، توانایی تحقیقاتی ضعیف و مجازات سهل‌آمیز، آنها واقعاً جلوی رفتار غارتگرانه را نمی‌گیرند یا حتی از آنها جلوگیری نمی‌کنند. این سؤال دیگری را ایجاد می کند: چرا حتی چیزی روی کتاب ها وجود دارد که هرگز استفاده نمی شود؟

قطعه تصویر توسط نویسنده مقاله استاندارد لندن – دسامبر 2008.

جرایم مالی، مانند تجارت داخلی، داشته اند وسیع دستورالعمل های مجازات در ایالات متحده برای کسانی از شما که زمان زیادی دارید، می توانید آنها را اینجا بخوانید. به طور خلاصه، قرار است «جرایم اقتصادی عمومی» بسته به «منفعت» مجرم در ارتکاب جرم، در مقیاسی از شدت مجازات مجازات شوند. با این حال، از آنجایی که “بهره” تعریف نشده است، این اساساً در را به روی هر چیزی باز می کند. ممکن است 20 سال، ممکن است مشروط باشد.

با این حال، واقعیت این است که ما عمومی جرایم مالی به ندرت در بسیاری از کشورهای توسعه یافته به آن مرحله می رسد. بسیار شبیه تیراندازی های دسته جمعی، ما کشف می کنیم بعد از یک حادثه بزرگ که طرف مقصر مورد تحقیقات، شکایات و سایر اقدامات متعدد قرار گرفته بود، اما هیچ اقدامی برای متوقف کردن فرد یا جلوگیری از سوء استفاده های بعدی انجام نشد.

به عنوان مثال، SEC در Stratton Oakmont حضوری ثابت داشت. هیچ کاری برای متوقف کردن طرح‌های پمپ و تخلیه آنها که به روشی کاملاً واضح ادامه داشت، متوقف کرد. SEC برخی ممنوعیت‌ها یا تعلیق‌های صنعتی را تعیین می‌کند که منجر به تغییر موقعیت‌ها توسط مدیران یا انتقال سهام به شرکت‌های LLC و بستگان معامله‌گران ممنوع می‌شود. سپس این از نظر فنی با محدودیت‌های SEC مطابقت می‌کند و اجازه ادامه کار را دارد.

در برخی موارد، به مجرمان گفته شد که دیگر نمی‌توانند نقش‌های «نظارتی» داشته باشند، اما آزادند به انجام کاری که انجام می‌دهند ادامه دهند.Newsday، نسخه ناسائو – ژوئیه 1995.) در نتیجه، تغییرات خودسرانه عنوان و نقل و انتقالات خارج از سهام همه آن چیزی بود که برای ادامه کلاهبرداری از سرمایه گذاران لازم بود. داستان مدوف حتی بدتر است، اما به طور گسترده در فیلم و رسانه های دیگر پوشش داده شده است.

آیا بحث پرسنل است؟ شاید. SEC تقریبا 4200 کارمند. با این حال، این یک عدد گمراه کننده است. آنها در یک سال 30 تا 35000 شکایت می کنند. در حالی که هر شکایت می تواند با توجه به تعداد کارمندان به طور منطقی بررسی شود، اما واقعی است تحقیقی بازو بسیار محدودتر است. تغییرات اخیر داشته است در مجموع 36 نفر احضار شده اند قدرت برای سوابق یا شهادت. قبل از آن تغییرات، دو مورد بود. بله، درست است. دو نفر. تعداد ناظران مک دونالد محلی شما بیشتر از افرادی است که قادر به انجام تحقیقات در SEC هستند.

عکس توسط جی پی والری بر پاشیدن

ناگفته نماند که بیش از این 36 نفر در واقع اسناد به دست آمده را بررسی می کنند و سهل انگاری، تخلف یا تقلب را تشخیص می دهند. اما صدور و حصول اطمینان از رعایت احضاریه یک فرآیند زمان بر است. داشتن 30000 شکایت در نهایت از طریق دو نفر برای تعیین اینکه آیا اطلاعات بیشتر ضروری است یا خیر، باعث ایجاد تنگناها و کار نیمه تمام می شود.

شاید این بخشی از دلیل توقف تحقیقات باشد. احساس “من باید این *** را از روی میز خود پاک کنم” در مقابل “من باید حفاری کنم و ببینم اینجا چه خبر است” می تواند به طور چشمگیری رویکرد به هر چیزی را تغییر دهد، چه رسد به زمان گیر و عمیق. تحقیق در مورد جزئیات شیوه های حسابداری و مسیرهای کاغذی. هنگامی که برنی مدوف سوابق مالی نادرست را ارائه کرد، او با بخش درخواست سوابق احضاریه موافقت کرد. این بر عهده بازرسان بود که اطلاعاتی را که او ارائه کرده بود تأیید کنند. آنها هرگز این کار را نکردند، و بنابراین مشخص نشد که او یک لیست کاملا ساختگی از سرمایه گذاری ها را ارسال کرده است.

بودجه 50 میلیارد دلاری ما برای جنگ مواد مخدر حدود 2500 درصد بیشتر از بودجه 2 میلیارد دلاری SEC است. اولویت های ما مشخص است و جرایم مالی یکی از آنها نیست. “چرا” پشت آن؟ زمان دیگری می توانیم با آن مقابله کنیم.

مراقب خودت باش

انتظار برای خروج رفتارهای غارتگرانه و غیرقانونی از بازار، بازی ای خواهد بود که هرگز تمام نمی شود. حتی با اجرای بهتر، همیشه هکرها وجود خواهند داشت. سرمایه‌گذاران باید مراقب خود باشند، به همین دلیل است که حفظ سطح یک سطح مهم است. هرچه احساسات کمتری در امور مالی شما دخیل باشد، وضعیت بهتری خواهید داشت.

اگر خیلی خوب به نظر می رسد که درست نباشد، احتمالاً همینطور است. همین الان از سرمایه گذاران کریپتو در مورد آن بپرسید. چیزی به نام بازگشت کاملا تضمینی وجود ندارد. اگر کسی “تضمین می کند” که شما 20٪ بازدهی جادویی در سرمایه گذاری خود خواهید داشت – مانند Stratton Oakmont، Bernie Madoff، و اخیراً سقوط کرده اند. سکه ترا همه این کارها انجام شد – زنگ های هشدار باید فوراً به صدا درآیند.

عکس توسط آرنو سنونر بر پاشیدن

هر کسی که از هذل گویی و هیستریونیک در فروش خود استفاده می کند نیز باید همینطور باشد. “پول خود را سرمایه گذاری کنید نمی تواند یک مقاله Medium را بخوانید. دیگران فقط تکرار می کنند که چگونه این یک فرصت یک بار در زندگی است و نشان دهنده بلیط شما برای خروج از سنگر کلاس و ورود به 1٪ است. ممکن است برای پمپ کننده ها باشد، اما شما هستید در سمت “روگرفت” از که معادله مراقب باش همیشه.

این برای کسانی که قبلاً در کلاهبرداری پول از دست داده اند یا گروه های محرومی که بیشتر در معرض آن هستند، آرامش سردی خواهد داشت. افراد مسن، بی سواد تکنولوژی و دیگران همیشه هدف قرار خواهند گرفت. متأسفانه، سیستم ما کار زیادی برای محافظت از آنها انجام نمی دهد. بقیه ما می‌توانیم تا جایی که می‌توانیم با گزارش دادن کلاهبرداری‌ها در جایی که آنها را می‌بینیم و امیدوار به بهترین‌ها کمک کنیم.

در مورد برخی از کلاهبرداری های اساسی تر، می توانید مدتی با تلفن همراه باشید. اگر این کار را انجام دهید، کلاهبرداران ممکن است در نهایت برخی از اطلاعات حساب بانکی را در اختیار شما قرار دهند تا پولی را که به سختی به دست آورده اید ارسال کنید. بدیهی است که انجام نده که.

شما می توان، با این حال، اطلاعات حساب را به مقامات منتقل کنید. چه کسی می داند، شما ممکن است مادربزرگ کسی را از از دست دادن پس انداز زندگی خود نجات دهید. حداقل، شما بیشتر از آنچه که تنظیم کننده های ما اغلب انجام می دهند، انجام داده اید.

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.