لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=5427

قانونگذاران اتحادیه اروپا از “پیشنهاد رادیکال” برای اجازه دادن به ISPها برای درخواست هزینه های جدید از وب سایت ها انتقاد می کنند

گتی ایماژ | آلیشیا لوپ

پنجاه و چهار عضو پارلمان اروپا (پارلمان اروپا) به آنچه که آنها «پیشنهاد رادیکال» می خوانند برای الزام پرداخت از سوی ارائه دهندگان خدمات آنلاین به ارائه دهندگان خدمات اینترنتی اعتراض دارند.

نمایندگان پارلمان اروپا با اشاره به اینکه “مقررات اینترنت باز اروپا در سال 2015 تضمین می کند که شهروندان آزادند از هر برنامه و وب سایتی که می خواهند استفاده کنند”، گفتند که آنها “نگرانی عمیقی در مورد برنامه های کمیسیون اروپا برای تغییر قانون بی طرفی شبکه ما در قانون زیرساخت اتصال آتی دارند.” در پاییز، بدون مشورت با مردم، کارشناسان فناوری، دانشگاهیان، جامعه مدنی یا آژانس‌های نظارتی خبره پیشنهاد شد.»

نمایندگان پارلمان اروپا در این نامه نوشتند: “پیشنهاد خاصی منتشر نشده است، اما “بیانیه های مطبوعاتی نشان می دهد که یک ماده جدید مستلزم پرداخت از سوی ارائه دهندگان خدمات آنلاین به ارائه دهندگان پهنای باند است – ظاهراً برای تامین مالی عرضه 5G و فیبر به خانه”. نامه دیروز به کمیسیون اروپا

نامه به استناد الف مقاله 2 مه رویترز مارگرت وستاگر، مدیر دیجیتال اروپا روز دوشنبه، در پی شکایات اپراتورهای مخابراتی اتحادیه اروپا، گفت: غول‌های فناوری مانند گوگل، متا و نتفلیکس ممکن است مجبور شوند بخشی از هزینه‌های شبکه مخابراتی اروپا را متقبل شوند. فهرست منابع نمایندگان پارلمان اروپا همچنین شامل دو مقاله Ars Technica از سال 2012 است، زمانی که یک پیشنهاد مشابه مورد بحث قرار گرفت.

وستاگر در یک کنفرانس خبری گفت که “بازیکنانی هستند که ترافیک زیادی تولید می کنند که کسب و کار آنها را قادر می سازد، اما در واقع در فعال کردن این ترافیک مشارکتی نداشته اند. آنها در امکان سرمایه گذاری در گسترش اتصال مشارکتی نداشته اند.” .. و ما در حال دریافت درک کامل از نحوه فعال کردن آن هستیم.”

ISP های اروپایی به دنبال پرداخت از Big Tech بودند

علیرغم ادعای برخی مبنی بر اینکه فناوری بزرگ یک “سواری مجانیوب سایت ها و سایر ارائه دهندگان خدمات آنلاین هزینه دسترسی به اینترنت خود را پرداخت می کنند و در برخی موارد می سازند زیرساخت شبکه گسترده به حمل ترافیک اینترنت بخشی از راه کاربران پهنای باند. اما ISPهایی که محتوا را مستقیماً از طریق به اصطلاح «آخرین مایل» شبکه به کاربران اینترنت تحویل می‌دهند، علاوه بر پرداخت‌هایی که قبلاً از مشتریان اینترنتی خانگی و تجاری دریافت می‌کنند، از وب‌سایت‌ها برای کمک به پوشش هزینه‌هایشان درخواست پرداخت‌های اضافی کرده‌اند. در نوامبر 2021، مدیران عامل 13 شرکت بزرگ مخابراتی اروپایی از غول های فناوری خواستند تا بخشی از هزینه های ارتقاء شبکه ارائه دهندگان خدمات اینترنت را بپردازند.

54 عضو پارلمان اروپا با 705 کرسی، گفت: «شرکت‌های بزرگ مخابراتی برای دهه‌ها تلاش کرده‌اند که برای دسترسی به مشتریان، از ارائه‌دهندگان محتوا غرامت بخواهند، علی‌رغم این واقعیت که شرکت‌های مخابراتی در حال حاضر توسط مشتریان خود پول می‌گیرند تا دسترسی را فراهم کنند». نوشت. آنها نوشتند که اجازه دادن به ISP ها برای جمع آوری این پرداخت ها “با الزام ارائه دهندگان وب سایت ها و برنامه های کاربردی به پرداخت هزینه به ISPهایی که قبلا وجود نداشته اند، دهه ها اقتصاد موفق اینترنت را معکوس می کند” و “ضمانت های اصلی بی طرفی شبکه را که اروپایی ها سخت برای آن جنگیدند لغو می کند.”

در نامه با شکایت از عدم شفافیت ادعا شده، “هیچ کس خارج از کمیسیون نتوانسته است پیشنهاد اعلام شده هزینه های دسترسی را ارزیابی کند. از نظر ما این پیشنهاد بسیار شبیه به مواردی است که قبلاً بارها رد شده اند.”

را پیشنهاد اروپایی 2012 آن‌ها نوشتند: «هر رژیم قوی بی‌طرفی شبکه این هزینه‌ها را از جمله در اتحادیه اروپا، هند، ایالات متحده و کالیفرنیا ممنوع کرده است». (قوانین بی طرفی شبکه ایالات متحده لغو شد، اما قوانین کالیفرنیا پس از اینکه قضات تلاش های ISP ها برای لغو آنها را رد کردند، همچنان به قوت خود باقی است.)

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.