لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=5403

Niantic تحت تعلیق قرار گرفت، چهار بازی را لغو کرد زیرا در تلاش برای حرکت فراتر از Pokémon Go است

به نظر می رسد که Niantic از نظر مادی این واقعیت را در نظر می گیرد که هیچ چیز به اندازه Pokémon Go سابق نخواهد بود. متأسفانه، این به معنای تعدادی از پروژه های لغو شده و از آن بدتر، اخراج است.

با توجه به الف گزارش جدید بلومبرگجان هانکه، مدیر عامل Niantic به شرکت اطلاع داد که 8 درصد از کارکنان – یعنی حدود 85 تا 90 نفر – اخراج شده اند، زیرا شرکت با “زمان آشفتگی اقتصادی” مواجه است که طی آن “هزینه ها را در زمینه های مختلف کاهش می دهد”. “

علاوه بر این، چهار پروژه نیز لغو شده است. یکی از آنها مشارکت AR موبایل با Hasbro و TOMY است که سال گذشته اعلام کرد، به نام Transformers: Heavy Metal. یکی دیگر از یک سال قبل، به عنوان همکاری بین Niantic و شرکت تئاتر همهجانبه مستقر در نیویورک، در پشت تولید تئاتر Promenade Sleep No More، Punchdrunk اعلام شد. طبق گزارش ها، دو پروژه دیگر لغو شده با اسم رمز آبی آسمان و گلوله برفی بودند.

Niantic از سال 2010 وجود داشته است و در ابتدا برای بازی اجتماعی مبتنی بر مکان Ingress شناخته شد. اما زمانی شهرت پیدا کرد که همان مکانیک‌های مبتنی بر مکان را که برای Ingress توسعه داده بود و با شرکت پوکمون برای Pokémon Go شریک شد، به دست آورد، که از زمان راه‌اندازی آن در سال 2016 یک محرک درآمد ثابت برای شرکت ثابت کرده است. در آخرین برآورد گروه تحلیلی موبایل Sensor Tower، 6 میلیارد دلار درآمد مادام العمر به ارمغان آورده است که به طور متوسط ​​سالانه 1 میلیارد دلار درآمد داشته و محبوبیت ثابتی را در آن زمان حفظ کرده است.

اما دیگر بازی‌های آن به همان میزان موفقیت دست پیدا نکرده‌اند. با وجود یک ماه راه اندازی به اندازه کافی خوب با بیش از 12 میلیون دلار هزینه جهانی بازیکنان, Harry Potter: Wizards Unite بسیار از عرضه 300 میلیون دلاری Pokémon Go عقب ماند و هرگز به عقب افتادن نزدیک نشد و اوایل امسال تعطیل شد. Pikmin Bloom حتی بدتر از این هم عمل کرده است و از زمان عرضه در سال گذشته تنها به بیش از 5 میلیون دلار درآمد جهانی رسیده است، اگرچه همچنان زنده است.

فقدان کشش برای هر دو بازی ممکن است با توجه به IP درگیر و موفقیت خود Pokémon Go، تکان دهنده به نظر برسد، اما حقیقت این است که هیچ بازی مبتنی بر مکان دیگری نتوانسته است همان سطح توجه را جلب کند، چه Niantic یا نه. به عنوان مثال، Minecraft Earth، سال گذشته به دنبال مشکلاتی که برای حفظ یک بازی مبتنی بر مکان در بحبوحه COVID-19 وجود داشت، تعطیل شد. و نزدیکترین رقبای اخیر پوکمون گو، Dragon Quest Walk و Jurassic World Alive، ترکیب شده اند. حتی نتوانست نیمی از کاری که Pokemon Go در سه ماهه اول امسال انجام داد را به ارمغان بیاورد.

پریدوت – گالری اسکرین شات های اطلاعیه

با تمام این مبارزات، دیدن مسیر پیشرفت قابل توجه Niantic پس از موفقیت انفجاری غیرمنتظره Pokémon Go و تصمیم بعدی برای کاهش در زمانی که هیچ بازی دارای مجوز دیگری نمی تواند به آن سطح از محبوبیت برسد، به اندازه کافی آسان است. متأسفانه، این تصمیمی است که بر انسان ها تأثیر گذاشته است.

سخنگوی Niantic به بلومبرگ گفت: «ما اخیراً تصمیم گرفتیم تولید برخی از پروژه‌ها را متوقف کنیم و نیروی کار خود را حدود 8 درصد کاهش دهیم تا روی اولویت‌های اصلی خود تمرکز کنیم. ما از کمک های کسانی که نیانتیک را ترک می کنند سپاسگزاریم و از آنها در این انتقال دشوار حمایت می کنیم.”

با ثابت ماندن پوکمون گو، بعید به نظر می رسد که نیانتیک به عنوان یک کل در خطر باشد. و هنوز چندین پروژه جدید در دست ساخت دارد، از جمله بازی شبیه تاماگوچی Peridot که در ماه آوریل معرفی شد و NBA All-World، یک بازی دارای مجوز NBA که توسط Niantic منتشر شده و توسط HypGames توسعه یافته است، دیروز اعلام شد.

ربکا ولنتاین گزارشگر خبری IGN است. می توانید او را در توییتر پیدا کنید @duckvalentine.لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.