لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=5516

جیم تورپ به عنوان تنها برنده مدال طلای المپیک 1912 بازگشت

کمیته بین المللی المپیک گفت روز جمعه که جیم تورپ را به عنوان تنها دارنده مدال طلا در بازی های المپیک 1912 استکهلم در مسابقات پنج گانه و ده گانه بازگرداند.

حالت بازی: تورپ پس از اینکه مشخص شد قبل از المپیکی شدن، مقدار کمی از بازی بیسبال در لیگ کوچک به دست آورده است، از مدال ها محروم شد.

  • تورپ به عنوان یکی از برندگان هر دو رویداد در سال 1982 ترمیم شد، اما نه تنها برنده.

جزئیات: کمپینی برای بازگرداندن مدال‌های تورپ توسط Bright Path Strong، سازمانی که به نام بومیان آمریکایی Thorpe نامگذاری شده بود، رهبری شد.

  • مسیر روشن قوی دادخواستی را آغاز کرد و با اعضای بازمانده خانواده هوگو ویزلندر و فردیناند بی، المپیکی‌هایی که در این دو مسابقه مدال طلا دریافت کردند، تماس گرفت.
  • IOC گفت هر دو خانواده تورپ را برنده میدانند.
  • Bright Path Strong در طومار خود، وضعیت تورپ را به عنوان یک قهرمان مشترک “یادآوری دردناک از نابرابری های عمیقی که حتی پیروزترین ورزشکاران رنگین پوست با آن مواجه شده اند” خواند.

آنچه آنها می گویند: “توماس باخ، رئیس کمیته بین‌المللی المپیک، گفت: این یک موقعیت استثنایی و منحصربه‌فرد است که با ژست فوق‌العاده بازی جوانمردانه کمیته ملی المپیک مربوطه به آن پرداخته شده است.

  • آنیتا تورپ، نوه جیم تورپ، در بیانیه‌ای از طریق Bright Path Strong گفت: «لحظه‌ای 110 سال در راه است تا بالاخره دوباره به طور رسمی این جمله را بشنویم که «جیم تورپ تنها برنده مسابقات ده‌گانه و پنج‌گانه 1912 است». .

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.