لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=5564

اسب برای دوره های اصلی – نوشته دن دوایر

ما نتوانستیم گوشت اسبی را در نزدیکی باندول پیدا کنیم.

گرسنه بودیم، اما برای اینکه منصرف نشویم، به دنبال a بوچری شوالین یا قصاب اسب متخصص در 30 کیلومتری نزدیک هیرس. همسر فرانسوی من، شارلوت، هیاهوی گوشت اسب را نمی بیند، اما علیرغم اینکه امروز تولدش است، تلاش اسب سواری من را طنز آمیز کرد. خدا رحمتت کنه شارلوت

شارلوت آماده ترجمه سوالات احمقانه من شد.

از گاوآهن تا بشقاب

قصابی اسب زمانی در فرانسه رایج بود. روزهای سالاد خوردن اسب بعد از جنگ جهانی دوم بود که تراکتور جایگزین اسب کار شد و این نق های قدیمی با ذوق خورده شد. با این حال، از دهه 1980، گوشت اسب از فضل افتاد. در سال 2010، 1500 وجود داشت بوچری شوالین در فرانسه و تا سال 2014 این تعداد کاهش یافته بود تقریبا 750. به همین دلیل است که برای یافتن یک مورد هیجان‌زده‌تر بودم بوچری شوالین و قبل از اینکه کل دنیا به سوپرمارکت های زنجیره ای تخفیف دار تبدیل شود، لذت های کمیاب آن را بچشید.

رنسانس گوشت اسب

در سال 2013، مشخص شد که بسیاری از وعده های غذایی گوشت گاو آماده اروپایی در واقع گوشت اسب هستند. را رسوایی گوشت اسب به طور ضمنی نشان می دهد که اسب های ورزشی ممکن است وارد زنجیره تامین مواد غذایی شده باشند که باعث وحشت دنیای انگلیسی زبان می شود. جالب اینجاست که این رسوایی در فرانسه نتیجه معکوس داشت، جایی که تبلیغات -هرچند بد- باعث شد علاقه به گوشت به این سمت برود. افزایش فروش.

سمت چپ: استیک اسب. سمت راست: سوسیس اسب.

سگ خام مک گرو

من اغلب در قصاب آشفته می شوم. همیشه کسی هست که از گردنم نفس می کشد و من یا چند مورد را فراموش می کنم یا وقت بررسی اجناس را ندارم. امروز نه. اجازه دادیم چند مشتری جلوتر باشند تا بتوانیم از لذت گوشت اسب لذت ببریم.

ما که هرگز گوشت اسب نخریده بودیم، نمی دانستیم چه گوشتی بخریم. با این حال، تماشای چند اسب خوار در محل کار واقعاً سرعت ما را تعیین می کند. قبل از اینکه متوجه شوم، از طریق ترجمه خشمگین شارلوت، از خبره های محلی گوشت اسب سؤال می کردم.

یکی از خانم ها در بالای صف گفت: “شوهرم عاشق گوشت خام است.” قصاب گوشت او را گرفت و در چرخ چرخ انداخت. گوشت اسب در اینجا عالی است.

فروخته شد. اولین برش ما tartare de cheval خواهد بود. این گوشت اسب خام بسیار به سبک استیک تارتار است.

قصاب دوستانه ما آماده می کند تارتار دو شوال.

برای کمک بیشتر به قصاب مراجعه کردیم.

انتظار داشتم دست‌هایی به اندازه موز دسته‌ای، ساعدهای مودار، یک کلاه تریلی سفید و یک کمربند آویزان شده با چاقوهای تیغ‌دار و فولاد آن‌ها را تیز کند. چیزی که به دست آوردیم یک سبزه جذاب بود. این را به شارلوت گفتم.

این دستیار فروش است تو احمق.

قصاب از اتاق برش بیرون آمد. بدون کلاه سفید اما او بسیار صمیمی بود. وضعیت خود را توضیح دادیم. دن یک کیوی است که اخیراً به گوشت اسب علاقه مند شده است. این اولین تلاش او برای دوری از امنیت گوشت های آنگلو است و می خواهد بینی خود را خیس کند و از بهترین برش ها، امتیازهای جایزه شما استفاده کند، اگر نق قدیم یک مسابقه دهنده یا یک کهنه کار دربی کنتاکی بود، اما ما به شکستگی رضایت می دهیم. کلایددیل اگر این تمام چیزی است که شما دارید.

“شما در نیوزلند گوشت اسب نمی خورید؟”

پس از دریافت پاسخ منفی، قصاب ما آن شانه‌های فرانسوی را بالا انداخت، نوعی افتادگی کل بدن با قسمت جلویی چانه. برای ساده تر شدن موضوع، قصاب توضیح داد که گوشت اسب همان برش های گوشت گاو را دارد. به عبارت دیگر، شما می توانید یک فیله، فیله مصنوعی، رامستک، انترکوت…

قصاب گفت: “من یک مشتری دارم که دل اسب را می خورد.”

گفتم: واقعاً. او چگونه آن را می پزد؟

شارلوت در ترجمه گفت: “او نمی کند.” او آن را خام می خورد.

ما در نهایت به سه برش رسیدیم: تارتار د شوال، چرخ کرده برای لازانیا گوشت اسب، و چند استیک برای باربیکیو. قصاب ما نه تایید می کند و نه تکذیب می کند که آیا هیچ یک از استیک های ما یک بار در پیست زیبا بوده است.

سس خانگی با دست به آن اضافه می شود tartare de cheval.
پس از صحبت های آرام و لبخندی از سوی تدی، به ما اجازه داده شد که به قفسه گوشت دسترسی پیدا کنیم.
تارتار دو شوال یا گوشت اسب خام در سس خانگی.

اسب کوچک من

خوب، اثبات در پودینگ است. واقعا طعم گوشت، من فکر کردم بهتر است مانند فرانسوی ها آن را خام بخورم. وقتی در رم. کمی شبیه کاری بز، تنها چیزی که واقعا میل می کنید ادویه هاست. می گویند گوشت اسب شیرین تر از گوشت گاو است. تنها چیزی که واقعاً می‌توانستم بچشم سس Worcestershire، کپر و سایر اجزای غیر قابل تشخیص و در عین حال خوشمزه سس قهوه‌ای بود.

حکم: اگر در فرانسه هستید، گوشت اسب را انتخاب کنید. احتمالاً از یک تجارت محلی حمایت می‌کنید، یک تجارت رو به مرگ و می‌توانید به همسران خود بگویید که یک اسب خورده‌اید.

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.