لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=5586

انتقال ایالات متحده به 988 راه نجات خودکشی و بحران از شنبه آغاز می شود

در روز شنبه، ایالات متحده خط زندگی 10 رقمی ملی پیشگیری از خودکشی را به 988 تغییر خواهد داد – یک عدد سه رقمی آسان برای مراقبت از بحران 24/7. این خط نجات، که به خط بحران کهنه سربازان نیز مرتبط است، به دنبال تلاش مشترک سه ساله وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده (HHS)، کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) و وزارت امور کهنه سربازان ایالات متحده (VA) می باشد. مراقبت از بحران را بیشتر در دسترس افراد نیازمند قرار دهید. این ابتکار بخشی از ابتکار رئیس جمهور بایدن است استراتژی جامع برای رسیدگی به بحران سلامت روان کشورمان، و توسط وزیر بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده خاویر بسرا به عنوان اولویت اصلی در HHS شناسایی شده است. از ژانویه 2021، دولت بایدن هریس سرمایه گذاری های بی سابقه ای را برای حمایت از انتقال 988 انجام داده است و 432 میلیون دلار برای افزایش ظرفیت مراکز بحران و اطمینان از دسترسی همه آمریکایی ها به کمک در طول بحران های سلامت روان سرمایه گذاری کرده است.

قانون ملی تعیین خط تلفن خودکشی که پس از تصویب قوانین دو حزبی در سال 2020 به تصویب رسید، 988 را به عنوان یک شماره سه رقمی جدید برای خودکشی و بحران سلامت روان مجاز کرد. FCC باید تمام ارائه دهندگان خدمات تلفنی و پیامکی در ایالات متحده و پنج منطقه اصلی ایالات متحده را حداکثر تا 16 جولای 988 را فعال کند.

988 بیش از یک عدد است، یک پیام است: ما در کنار شما هستیم. وزیر Becerra که با ایالت های سراسر کشور درباره انتقال به 988 به عنوان بخشی از تور ملی HHS ملاقات کرده است، گفت: از طریق این اقدامات و سایر اقدامات، ما سلامت روان را به عنوان یک اولویت در نظر می گیریم و مراقبت از بحران را برای آمریکایی های بیشتری در دسترس قرار می دهیم. برای تقویت سلامت روان “آنجا هنوز کار زیادی برای انجام دادن است اما آنچه مهم است این است که ما در حال راه اندازی هستیم، 988 زنده خواهد بود. ما به دنبال این هستیم که هر فرماندار و هر ایالت در کشور سهم خود را برای موفقیت درازمدت انجام دهند.»

دولت بایدن هریس سرمایه گذاری های فدرال را افزایش داد خط زندگی خودکشی و بحران 988 18 برابر – از 24 میلیون دلار به 432 میلیون دلار برای افزایش مراکز بحران و ظرفیت مراکز پشتیبان، و ارائه خدمات ویژه، از جمله یک شبکه فرعی برای اسپانیایی زبانان.

432 میلیون دلار شامل 105 میلیون دلار در کمک های مالی به ایالت ها و مناطق، ارائه شده توسط طرح نجات آمریکایی، برای بهبود نرخ پاسخ، افزایش ظرفیت برای پاسخگویی به تقاضای آینده، و اطمینان از اینکه تماس های آغاز شده در ایالت ها یا قلمروهای آنها ابتدا به مراکز تماس بحران محلی، منطقه ای یا ایالتی هدایت می شود. قبل از این سرمایه گذاری، لایف لاین، که از سال 2005 وجود داشته است، برای مدت طولانی بدون بودجه و کمبود منابع بود.

خط زندگی خودکشی و بحران 988 شبکه ای از بیش از 200 مرکز تماس ایالتی و محلی است که توسط HHS از طریق اداره خدمات سوء مصرف مواد و سلامت روان (SAMHSA) پشتیبانی می شود.

سرمایه‌گذاری‌های اخیر در Lifeline منجر به تماس‌ها، چت‌ها و پیامک‌های بیشتری شده است، حتی با افزایش حجم، اما ما می‌دانیم که بسیاری از مردم هنوز بدون حمایتی که نیاز دارند، بحران خودکشی یا ناراحتی‌های مرتبط با سلامت روان را تجربه می‌کنند. دکتر Miriam E. Delphin-Rittmon، دستیار دبیر HHS برای سلامت روان و مصرف مواد و رهبر SAMHSA گفت. با گذشت زمان، چشم انداز 988 این است که خدمات بحران اضافی را در جوامع سراسر کشور در دسترس داشته باشد، دقیقاً مانند خدمات فوریت های پزشکی. موفقیت 988 به مشارکت مستمر ما با ایالت ها بستگی دارد، زیرا دولت فدرال به تنهایی نمی تواند این کار را انجام دهد. ما از ایالت‌ها و مناطق می‌خواهیم که به ما بپیوندند و برای پاسخگویی به این فراخوان برای تغییر واکنش مراقبت از بحران ما در سراسر کشور سرمایه‌گذاری بیشتری کنند.»

ابتدا کارکنان FCC پیشنهاد شده 988 در گزارشی به کنگره در آگوست 2019 به عنوان کد شماره گیری 3 رقمی در سراسر کشور، آسان برای به خاطر سپردن و برای افراد در بحران برای اتصال به مشاوران پیشگیری از خودکشی و بحران سلامت روان با خط حیاتی پیشگیری از خودکشی ملی. در 16 جولای 2020، FCC قوانینی را تصویب کرد که 988 را برای این منظور تعیین کرد. FCC با درک نیاز به حمایت بهتر از جوامع در معرض خطر در بحران، از جمله جوانان و افراد دارای معلولیت، قوانین اضافی را در نوامبر 2021 برای گسترش دسترسی به این سرویس مهم با ایجاد امکان ارسال پیامک 988 به تصویب رساند.

«در سرتاسر کشور ما، مردم آسیب می بینند. آنها نیاز به کمک دارند. خبر خوب این است که دریافت این کمک بسیار آسان تر شده است. از فردا، 988 در سراسر کشور برای افراد بحران زده و عزیزانشان در دسترس خواهد بود تا راحت تر به خط زندگی خودکشی و بحران 988 برسند. جسیکا روزن وورسل، رئیس FCC گفت. این تلاش بین‌دولتی سال‌ها در حال انجام است و در نقطه‌ای بسیار مهم برای کمک به رسیدگی به بحران سلامت روان در کشور ما، به‌ویژه برای جوانان ما، انجام می‌شود.»

VA مدیریت می کند خط بحران جانبازان از طریق شبکه سراسری لایف لاین به دلیل مشارکت VA با Lifeline، خط بحران کهنه سربازان تحت تأثیر این انتقال به شماره جدید قرار گرفته است. جانبازان و عزیزانشان اکنون می توانند 988 را شماره گیری کرده و سپس 1 را فشار دهند تا به خط بحران جانبازان برسند.

988 مدت زیادی است که در راه است و به عنوان یک منبع حیاتی در طول یک بحران که هر ثانیه اهمیت دارد، عمل خواهد کرد. دنیس مک‌دوناف، وزیر VA، گفت: شماره جدید و کوتاه‌تر کمک می‌کند تا اطمینان حاصل شود که کهنه سربازان دسترسی آسان‌تری به خط بحران کهنه سربازان دارند. “این راه اندازی یک رویکرد کل دولت در راستای فراخوان رئیس جمهور برای اولویت دادن به سلامت روان از طریق تقویت دسترسی به خدمات بحران و جلوگیری از خودکشی جانبازان، اولویت بالینی ما است.”

در سال 2021، Lifeline 3.6 میلیون تماس، چت و پیامک دریافت کرد. انتظار می رود که این تعداد در اولین سال کامل پس از انتقال 988 حداقل دو برابر شود.

بر اساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری، ایالات متحده در سال 2020 هر 11 دقیقه یک مورد مرگ بر اثر خودکشی داشته است. خودکشی دومین عامل مرگ و میر جوانان 10-14 ساله و 25-34 ساله بود. از آوریل 2020 تا 2021، بیش از 100000 نفر بر اثر مصرف بیش از حد مواد مخدر جان خود را از دست دادند. مطالعات نشان داده است که پس از صحبت با یک مشاور آموزش دیده بحران، اکثر تماس‌گیرندگان لایف لاین به طور قابل توجهی کمتر احساس افسردگی می‌کنند، کمتر خودکشی می‌کنند، کمتر تحت فشار قرار می‌گیرند و امیدوارتر می‌شوند.

شماره 10 رقمی لایف لاین 1-800-273-TALK (8255) پس از 16 جولای به کار خود ادامه می دهد و تماس ها را به طور نامحدود به 988 هدایت می کند. جانبازان، اعضای خدمات و خانواده های آنها همچنان می توانند با شماره تلفن فعلی 1-800-273-8255 و فشار 1 به خط بحران جانبازان برسند یا با چت کردن یا به شماره 838255 پیامک کنید.

اطلاعات بیشتر در مورد 988 در این آدرس موجود است www.samhsa.gov/988 و https://www.samhsa.gov/find-help/988/faqs.

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.