لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=5537

چگونه شخصیت های «کاوبوی بی باپ» را طراحی کردند

هنر توسط توشیهیرو کاواموتو برای نوع جدید (با احترام از Cowboy Bebop: Illustrations ~The Wind~)

به شماره جدید مجله خوش آمدید انیمیشن وسواسی خبرنامه! امروز، ما در حال بررسی ایجاد بازیگران اصلی هستیم کابوی بی باپ – برخی از نمادین ترین شخصیت های تاریخ انیمه.

اگر در اینجا تازه کار هستید و می خواهید کارهای بیشتری از ما ببینید، ثبت نام در شماره های یکشنبه هفته ما رایگان است:

لذت بردن!

همه میدانند کابوی بی باپ. این یک موفقیت جهانی بود – در مکان هایی مانند ایالات متحده، هنوز هم به عنوان یک اثر قطعی از انیمه در نظر گرفته می شود.

شاید سریال 24 ساله باشد اما عشق پابرجاست. هنگامی که سال گذشته راه اندازی مجدد لایو اکشن آن شکست خورد، یادآوری بود – حتی اکنون، همه ما به نسخه اصلی متصل شده ایم. چیز خاصی در مورد وجود دارد کابوی بی باپ که به راحتی قابل بازپس گیری نیست

بسیاری از این ویژگی ها از خدمه درگیر ناشی می شود. کابوی بی باپکارگردان، شینیچیرو واتانابه، کار را محول کرد. او به کارکنان استودیوی Sunrise فضای کافی داد تا خودشان را در برنامه بگذارند. او گفت: «به عنوان کارگردان، مواقعی وجود دارد که حوصله پرداختن به جزئیات را ندارم.

بعلاوه، واتانابه احساس می کرد که پروژه آسیب می بیند مگر اینکه افرادی که آن را ساخته اند از آن لذت ببرند. آزادی خلاقانه آنها را درگیر کرد. مرحوم کیکو نوبوموتو، کابوی بی باپنویسنده اصلی، از این تولید به عنوان “چرخ آزاد” یاد کرد. طراح شخصیت، توشیهیرو کاواموتو، گفت: “هر فردی به طور پیوسته آنچه را که دوست دارد به نمایش می گذارد و آن را در نمایش دریافت می کند.”

که چگونه است کابوی بی باپشخصیت های معروف Spike، Jet، Faye، Ed و Ein به وجود آمدند.

طرح‌های اولیه طراحی توسط توشیهیرو کاواموتو برای اسپایک، جت و فی (با اجازه Cowboy Bebop: Illustrations ~The Wind~)

در سال 1996، کابوی بی باپ پیش تولید را به عنوان باریک ترین طرح یک ایده آغاز کرد. کاواموتو توسط تهیه کننده استخدام شد تا با طراحی سه شخصیت اصلی پروژه را به تصویر بکشد – اولین قدم دور شدن از طرح کلی و به سمت یک نمایش واقعی.

همانطور که کاواموتو نوشت:

عنوان کاری پروژه بود تیراندازی ستاره بی باپ. در آن زمان، تولید از جنگ ستارگان قسمت اول اعلام شده بود. بنابراین ما اقدام در فضا با سفینه های فضایی در ذهن خود داشتیم. کارگردان «نابِشین» (شینیچیرو واتانابه) مسیری خشن و همچنین مفهوم عنوان را ارائه کرده بود: تمرکز بر شخصیت های آمیخته با موسیقی شیک. از محیط جهانی در سند برنامه‌ریزی نوشته شده توسط فیلمنامه‌نویس اصلی نمایش، خانم کیکو نوبوموتو، شخصیت‌ها را محکم کردیم.

جلسات اولیه بی نتیجه بودند، اما کاواموتو این ایده کلی را دریافت کرد که شخصیت ها باید احساس کنند آب پز شده. با این حال، او مواد زیادی نداشت. کاواموتو با خنده به یاد می آورد: «فقط برای شروع چیزی بکشید،» تهیه کننده به من گفت.

آن تهیه کننده، ماساهیکو مینامی، به توانایی کاواموتو در بداهه نوازی ایمان داشت. آنها سالها با هم کار کرده بودند گاندام – مینامی گفت که کاواموتو در پیروی از ایده‌های خودش عالی بود و همیشه نقاشی‌هایی ارائه می‌داد که «حس حضور قوی و بسیار چشم‌نواز هستند».

بنابراین، Kawamoto شروع به طراحی کرد و در طول مسیر از Watanabe، Minami و Nobumoto اطلاعات دریافت کرد. سیلوئت و کنتراست ملاحظات کلیدی بودند.

Spike اساساً از نقشه های اولیه وجود داشت. “به طور کلی و مبهم، او ترکیبی از “Space Lupin” و شکارچی شهرکاواموتو توضیح داد. فی و جت دورتر بودند. او با فی، مجموعه‌ای از آزمایش‌ها را برای «ظاهر کیهانی معمولی، عصر فضا یا [a] جهت سکسی» – و برخی غیرقابل تشخیص هستند.

جت از فی نزدیکتر بود، اما هنوز کمی عجیب بود. بسیاری از نسخه های اولیه او سبیل داشتند. یکی از چیزهای کلیدی که تغییر نکرد حضور عین در کنارش بود. (کاواموتو در مورد یک نقاشی اولیه نوشت: «من یک کورگی ولزی کنار پاهای جت گذاشتم، درخواستی از خانم نوبوموتو».

قابل توجه ترین تفاوت بین اوایل کابوی بی باپ هر چند طرح ها و طرح های نهایی جت یا حتی فی نبود. اد بود. همانطور که کاواموتو اشاره کرد، “اد در مرحله برنامه ریزی پسری بود.”

طرح‌های اصلاح‌شده‌تر Kawamoto – از جمله Ed اصلی (با اجازه Cowboy Bebop: Illustrations ~The Wind~)

اولین تکرار اد هنوز یک هکر جوان بود – اما به وضوح همان شخصیت نبود. واتانابه کسی بود که پیشنهاد تغییر داد. او با آهنگساز یوکو کانو کار کرده بود Macross Plus، یک پروژه انیمه دیگر، و او را فردی بسیار غیرعادی یافت. این الهام بخش او بود. واتانابه آن را اینگونه بیان کرد در طول یک پانل:

قبل از کابوی بی باپ، من با این آهنگساز آشنا شدم. و آهنگساز زن و بسیار التقاطی بود. و در طول تولید، او فقط روی زمین می چرخید و کارهای بسیار عجیبی انجام می داد. و گاهی صداهای عجیبی از خود در می آورد. فکر می کردم جالب باشد اگر بتوانم او را به عنوان یک شخصیت در سریال بعدی ام قرار دهم.

این یک تغییر لحظه آخری بود. در آن زمان، Spike، Faye، Ein و Jet نزدیک به پایان بودند – و قسمت اول کابوی بی باپ قرار بود وارد تولید شود اما قرار نبود اد تا قسمت نهم ظاهر شود، بنابراین کاواموتو معتقد بود که زمان وجود دارد. او بعداً نوشت:

کارگردان به من گفت که تصویری که برای اد داشت خانم یوکو کانو بود. او همیشه در اتاق میکس دراز کشیده بود (می خندد). تنها تصویری که در آن زمان از او داشتم هنوز به عنوان آهنگساز بود Macross Plus و اسکافلونکسی که ارکستر را رهبری می کند، می دانید. بنابراین چیزی که به من گفته شد برای من منطقی نبود. با این حال، من چیزی شبیه به یک نابغه را با تصویری گربه مانند کشیدم و سعی کردم آنچه را که شنیدم ترکیب کنم. اد در این مرحله به یک دختر تبدیل شد.

خود کانو پیوست کابوی بی باپ – او به یاد آورد که نسخه ای با چهار شخصیت اصلی، قبل از طراحی مجدد اد، به او نشان داده شد. هنوز چیز زیادی برای مفهوم نمایش وجود نداشت. در واقع، او از کل زمین تحت تأثیر قرار نگرفت.

او گفت: «در ابتدا، من یک کتاب برنامه ریزی باریک با محتوای کمی دریافت کردم، بدون عنوان مناسب و مجموعه بزرگی از شخصیت ها. […] و من به کارکنان دیگر گفتم، “این انیمیشن قطعا فروش نخواهد داشت.” ”

گذرنامه تقریباً نهایی طراحی Kawamoto، پایه ای برای برگه های مدل مورد استفاده توسط انیماتورها (با اجازه Cowboy Bebop: Illustrations ~The Wind~)

اگرچه او در طول مسیر بازخورد دریافت کرد، اما کاواموتو در طراحی بازیگران بسیار در منطقه خود بود. واتانابه از او به عنوان کسی یاد می کرد که می توانست کارهای زیادی را با کمی جهت انجام دهد. نگاه از کابوی بی باپشخصیت‌های اصلی از حساسیت کاواموتو می‌آیند.

این حساسیتی بود که او از زمان خودش آن را اصلاح می کرد گاندام روزها. من فکر می کردم که شخصیت برای آن طراحی می کند [Gundam] 0083 او گفت: «خیلی مفصل بودند و من می‌خواستم آن را تغییر دهم.» تا زمان کابوی بی باپاو اشاره کرد که “تعداد خطوط را کاهش داده و آن را ساده تر کرده است” – سبکی که او با کارهای هایائو میازاکی مقایسه کرد.

ارجاع به انیمه های دیگر برای Kawamoto عادی بود. همانطور که او طراحی کرد کابوی بی باپشخصیت‌های او را آزادانه از پروژه‌هایی که از آن لذت می‌برد وام گرفته است. او دیدگاه غیر نمایشی در مورد آن داشت. به قول کاواموتو:

کار شما همیشه منعکس کننده چیزهایی است که دیده اید و دوست دارید. گفته شده که بی باپ شباهت هایی به لوپین و سنگ شکن جو، اما من آن کارها را دوست دارم و آنها را تماشا می کنم، بنابراین کمکی نمی شود.

کاواموتو کاملاً اصیل باشد یا نه، چرخش خود را به این ایده ها آورد. حتی اگر می توانید تأثیرات او را ببینید، کابوی بی باپشخصیت‌های او در نهایت به نظر نمی‌رسند که می‌توانستند در آن ظاهر شوند لوپین III، یا هر جای دیگری آنها خاص هستند.

و تیم می توانست بگوید. یوکو کانو از منحصر به فرد بودن هر شخصیت شگفت زده شد و گفت که می خواهد با اسپایک ازدواج کند. کیکو نوبوموتو که نوشته‌هایش به طرح‌های کاواموتو جان بخشید، فقط چیزهای مثبتی در مورد کارش برای گفتن داشت. در سال 2004، چند سال پس از پایان نمایش و فیلم، او چنین نوشت:

سر صحنه یک فیلم لایو اکشن، شخصی همیشه می‌گوید: «بازیگران این روزها هیچ عمقی در بازی‌های خود ندارند.» درسته؛ این روزها کمتر بازیگری وجود دارد که بتواند تخیل را به نقش خود بیاورد. مهم نیست که چه، نقش مسطح و سه بعدی نیست.

و در طول تولید انیمیشن، شخصی همیشه می گوید: “هیچ کس نمی تواند عبارات ظریف را ترسیم کند.” آیا اینطور است؟ اما بیان آنها بسیار غنی است. البته منظورم اسپایک و بقیه است.

شخصیت هایی که توسط Kawamoto-san ترسیم شده است، همه زنده هستند. مسئله این نیست که آنها همان افراد زنده هستند، بلکه این شخصیت ها همه سه بعدی هستند. مثلا نمای پشت. با نگاه کردن به پشت، می خواهید حالت او را ببینید و تصور می کنید که چگونه به نظر می رسد. شما گذشته و آینده او را تصور می کنید.

در دنیای تخت انیمیشن، این شخصیت ها به صورت سه بعدی در می آیند. آنها حتی ممکن است از افراد واقعی واقعی تر باشند.

در طول تولید کابوی بی باپ، من با کارگردان واتانابه درباره شخصیت ها بحث های زیادی داشتم. ما می خواستیم شخصیت ها چند وجهی باشند. از فیلمنامه تا خلق تصویر، همه چیز به سمت این هدف بود.

نفس اسپایک احتمالا بوی سیگار می دهد. من اغلب این احساس را دارم. شاید این فقط برداشت شخصی من باشد.

مردم در Bebop زنده هستند، و آنها گذشته های متفاوتی دارند، پس چه نوع خطوطی خواهند گفت؟ فکر کردن به این موضوع واقعاً جالب است. شخصیتی با یک روی خوب و یک جنبه بد، که گیج خواهد شد، که گاهی پاک و صادق است.

چنین شخصیت های درشت و بدبو را فقط کاواموتو سان می توانست ترسیم کند.

امیدوارم فرصت دیدار مجدد با آنها را داشته باشم. با Spike، Jet، Faye، Ed و Ein. اما شاید بهتر باشد که دیگر ملاقات نکنیم. خیلی زمان گذشته است، و با بزرگتر شدن و تجربه چیزهای زیادی، فکر می کنم آنها نیز تغییرات زیادی کرده اند. آنها فقط شخصیت های یک انیمیشن نیستند. مردم در کابوی بی باپ هرگز فقط همین نیستند

با تشکر از بررسی شماره امروز! ما امیدواریم که خواندن آن به همان اندازه که برای تحقیق لذت بخش بوده باشد.

اگر خواننده‌ای هستید که هنوز عضو نشده‌اید، هر پنج‌شنبه شماره‌های جدید را منحصراً برای اعضا منتشر می‌کنیم. این شامل غواصی در انیمه های کلاسیک مانند پرنسس آرته، فیلمی از دستیار کارگردان خدمات تحویل کیکی.

فقط اعضا امکان ادامه این خبرنامه را فراهم می کنند. در عوض، آنها به برخی از بهترین چیزهای ما دسترسی انحصاری دارند. جزئیات را در صفحه اشتراک ما بیابید:

توجه داشته باشید که ما a 40 درصد تخفیف به دانش آموزان و مربیان اگر معلمی هستید که به دنبال تخفیف عمده‌تر برای کلاس هستید، به ما اطلاع دهید.

به زودی میبینمت!

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.