لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=5630

از HN بپرسید: چگونه با عادات آنلاین کودکان برخورد کنیم؟

یا به‌طور کلی‌تر، چگونه به کودکان آزادی و حریم خصوصی بدهیم، در عین حال برای کمک به آن‌ها در درک درس‌هایی که دنیا قرار است به آن‌ها بیاموزد، کمک کنیم؟

من این تصور از قبل را دارم که نمی خواهم حریم خصوصی فرزندانم را نقض کنم. البته بسیار وسوسه انگیز است که به طور منفعلانه نظارت بر خرج کردن یا عادات آنلاین آنها داشته باشیم، اما من نمی خواهم.

(به عنوان یک مثال عینی، من می دانم که برخی از مردم گزارش های بسیار دقیقی از مهدکودک در مورد کارهایی که فرزندانشان انجام داده اند دریافت می کنند. من به آن علاقه ای ندارم — وقتی می خواهم بدانم تجربه مهد کودک چگونه است، من شخصا یک روز را در مهد کودک بگذرانید

این به من تفاوت‌های ظریف‌تری نسبت به یک گزارش می‌دهد، اما همچنین برای فرزندم احترام بیشتری به او می‌دهد که به او اجازه بخشی از زندگی خود را خارج از نظارت من داده است. اما دلیلی که می توانم این کار را انجام دهم این است که بزرگسالان مفید دیگری در مهدکودک وجود دارند. متاسفانه در همه جا اینطور نخواهد بود.)

بنابراین من می‌خواهم که آنها حریم خصوصی داشته باشند، اما همچنین می‌خواهم مشکلات را زودتر حل کنم — یا رفتار بد خودشان، یا اگر قربانی رفتار بد دیگران شده‌اند.

چند سوال ملموس تر در همین راستا:

– چه کسری از زمان آنلاین آنها باید با آنها بنشینم؟

– آیا من همه بازی های ویدیویی را با آنها بازی می کنم یا باید برخی از “خود” را داشته باشند؟

– آیا به آنها توانایی خرید آنلاین را می دهم؟

– آیا به آنها اجازه می دهم تمام پول خود را حتی به عنوان یک اشتباه مصرف کنند یا محدودیتی تعیین می کنم؟

– آیا «زمان صفحه نمایش» آنها را محدود می کنم (از این اصطلاح متنفرم) یا این امر مانع از آن می شود که با دوستان خود به شیوه ای که می خواهند تعامل داشته باشند؟

البته این به سطح بلوغ بستگی دارد، اما من به دنبال کلی‌گویی هستم. فرزندان من در حال حاضر 2 و 0.2 ساله هستند، بنابراین تا مدتی دیگر این موضوع مرتبط نخواهد بود، اما من دوست دارم آماده باشم و اگر نظری در مورد هر سطح بلوغ دارید، لطفاً به اشتراک بگذارید.

دلیل اینکه من از شما دوستان HN می خواهم این است که (الف) احتمالاً نگرانی من در مورد حفظ حریم خصوصی و یکپارچگی شخصی را درک می کنید، و (ب) اینکه من قبلاً در اینجا توصیه های بسیار مفید و سنجیده ای در مورد کودک دریافت کرده ام.

—-

من همچنین از یک سری سؤالات مربوط به امتیازات مانند “چه کسی می تواند یک روز مرخصی بگیرد و آن را در مهدکودک بگذراند؟” یا، شاید مهمتر از آن، “آنچه تعیین می کند چقدر زمان آنلاین با فرزندان خود می گذرانید ممکن است مناسب نباشد، اما چقدر می توانید برای آن وقت بگذارید؟”

و بله، هر دوی اینها برای خودم هم مشکل هستند — من به همه راه حل های خلاقانه در اینجا علاقه مند هستم، همچنین به حل چنین مشکلاتی کمک می کند.

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.