لینک کوتاه مطلب : https://hsgar.com/?p=5619

(پرسش و پاسخ) “من همین الان خواندن یک کتاب را تمام کردم و یادداشت های زیادی برداشتم. حالا چی؟” | پونی دیلی

هی، شروع عالی! و بسیاری از ایده های جالب! این چیزی است که گم شده است: تفسیر شما از ایده هایی که می گیرید.

دلیل اینکه شما در مورد نحوه اتصال همه آنها مطمئن نیستید این است که اینها ایده های شما نیستند. اینها ایده های نویسنده است که شما را به خوبی انجام داده و همه آنها را برای شما پیوند داده است. نامیده می شود خاک. این کتابی است که شما به تازگی خواندن آن را تمام کرده اید. zettelkasten شما باید از تشکیل شده باشد شما ایده ها در باره ایده های نویسندگان. ربط دادن اینها یادداشت چیزی است که قرار است اتفاق بیفتد.

کاری که من به جای آن انجام می دادم این است که یک یادداشت واحد ایجاد کنم (اغلب به آن یادداشت مرجع یا روشن گفته می شود) و تمام صفحاتی را که در آنها چیز جالبی پیدا کرده اید علامت گذاری کنید. اکنون یک یادداشت مرجع دارید که به همه کالاهایی که با آنها برخورد کرده اید اشاره می کند. آن یادداشت در پوشه‌ای به نام «یادداشت‌های مرجع» (یا «یادداشت‌های ادبیات» یا «یادداشت‌های پیش‌نویس» و غیره. همه یکسان هستند) قرار می‌گیرد.

گام بعدی، این است که فقط آن ایده‌هایی را انتخاب کنید که مرتبط با چیزی است که روی آن کار می‌کنید (به هر حال، ZK در درجه اول ابزاری برای کمک به نویسندگان است که ایده‌های خود را توسعه دهند) و برای هر یک بر اساس آن، زتل‌های جداگانه بسازید. تفسیر شما از ایده نویسنده اما، برای انجام این کار، باید بدانید که روی چه چیزی کار می کنید!

باز هم، zettelkasten ابزاری است که به شما کمک می‌کند تا ایده‌ها را توسعه دهید تا بتوانید آن ایده‌ها را در قالبی از بیان بیرونی قرار دهید. به طور خلاصه، یک ابزار نوشتن است. آیا شما نویسنده هستید؟ آیا شما وبلاگ نویسی می کنید؟ آیا روی ایجاد یک نظریه در مورد چیزی کار می کنید؟ بدون دانستن اینکه روی چه چیزی کار می کنید، دانستن آن برای شما واقعا سخت است چرا یک ایده برای شما جالب است زمینه ندارد.

پیوند زمانی ایجاد می شود که ایده های کار خود را تفسیر می کنید. در حالی که در حال خواندن هستید، فکر می کنید “اوه، این من را به یاد ایده دیگری که در مورد xyz داشتم می اندازد.” این زمانی است که شما زتل جدید خود را می نویسید، کار شخص دیگری را با توجه به چیزی که روی آن کار می کنید تفسیر می کنید و آن را به یادداشت هایی از یک خط فکری مشابه که قبلاً در zettelkasten خود ذخیره شده است پیوند می دهید.

در حال حاضر شما در حال جمع آوری ایده های شخص دیگری هستید و سعی می کنید آنها را مانند یک پازل در کنار هم قرار دهید. اما، همانطور که گفتم، نویسنده قبلاً این کار را برای شما انجام داده است. حالا نوبت شماست که ببینید ایده های این نویسنده چقدر برای شما مهم است شما کار کردن


این قطعه یک نسخه ویرایش شده از یک موضوع در انجمن r/zettelkasten در Reddit است. برای سوال کامل OP و پاسخ ویرایش نشده من اینجا کلیک کنید

لینک منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.